J.Valančiūnas su komanda San Fransiske žengė tvirtą žingsnį link atkrintamųjų

„Golden State Warriors“ (45-36) žvaigždė Stephenas Curry per ketvirtą kėlinį surinko 16 taškų, bet nesugebėjo užtverti „New Orleans Pelicans“ (49-32) komandai kelio link svarbios pergalės. Jono Valančiūno atstovaujama ekipa svečiuose 114:109 (17:26, 45:22, 26:27, 26:34) įveikė „karių“ komandą ir atsidūrė per žingsnį nuo šeštosios vietos NBA Vakarų konferencijoje ir garantuoto bilieto į atkrintamąsias varžybas.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Scanpix/USA TODAY Sports via Reuters Con nuotr.

Nugalėtojams startiniame penkete rungtynes pradėjęs J.Valančiūnas per 16 minučių pelnė 10 taškų (4/8 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po sykį prasižengė ir suklydo.

Jam būnant ant parketo, „Pelicans“ oponentams nusileido 17 taškų skirtumu. Tai – prasčiausias rodiklis Naujojo Orleano komandoje.

Naujojo Orleano ekipa išlieka šeštoje Vakarų konferencijos vietoje ir viena pergale lenkia „Phoenix Suns“ (48-33) klubą. Tam, kad užsitikrintų šeštą poziciją ir bilietą į atkrintamąsias, „Pelicans“ paskutinėse sezono rungtynėse turi įveikti „Los Angeles Lakers“ arba sulaukti „saulių“ pralaimėjimo prieš „Minnesota Timberwolves“ komandą išvykoje.

Jei pergales iškovos „Lakers“ ir „Suns“, „pelikanai“ smuktels į septintą poziciją ir turės žaisti įkrintamosiose prieš tuos pačius „Lakers“ krepšininkus.

Standings provided by Sofascore

Visos paskutinės reguliariojo sezono rungtynės vyks sekmadienį vakare Lietuvos laiku. „Pelicans“ ir „Lakers“ į kovą stos 22.30 val.

„Pelikanai“ galėjo užsitikrinti vietą pirmajame šešete dar praėjusią naktį, bet nesulaukė dovanos iš Domanto Sabonio atstovaujamų „Sacramento Kings“, kurie dramatiškai 107:108 nusileido „Suns“ komandai.

Pergalės pamatus San Fransiske „pelikanai“ pasidėjo antrajame kėlinyje, kurio metu pelnė net 45 taškus ir pirmame ketvirtyje turėtą 11 taškų atsilikimą pavertė 14 taškų persvara (62:48).

„Warriors“ kelis sykius bandė sugrįžti į rungtynes, bet „Pelicans“ išlaikė saugų atstumą, o košės vos neprisivirė tik pačioje mačo pabaigoje.

Likus 3 minutėms „Pelicans“ dar pirmavo 109:99, bet tada 5 taškus iš eilės pelnė S.Curry, dvi baudas pridėjo Andrew Wigginsas, ir „Warriors“ jau kvėpavo varžovams į nugaras – 106:109.

Svarbų tritaškį likus minutei smeigė „pelikanų“ gynėjas CJ McCollumas (112:106), bet vos po kelių akimirkų tuo pačiu atsakė ir S.Curry – 109:112.

Tuomet prametė Zionas Williamsonas, o „kariai“ gavo šansą išlyginti rezultatą. Vis dėlto sudėtingas S.Curry tritaškis likus 12 sek. tikslo nepasiekė, svečių puolėjas Trey Murphy sumetė baudų metimus ir „Pelicans“ triumfavo.

„Warriors“: Stephenas Curry 33 (7/13 trit., 7 kld.), Klay Thompsonas 19 (3/10 dvit., 3/9 trit.), Andrew Wigginsas 18, Trayce'as Jacksonas-Davisas 10 (11 atk. kam.), ..., Draymondas Greenas 0 (10 atk. kam., 11 rez. perd.).

„Pelicans“: CJ McCollumas 28 (8/13 trit.), Zionas Williamsonas 26 (10/24 dvit., 6 per. kam.), Trey Murphy 24 (6/9 trit., 8 atk. kam.), Herbas Jonesas 13, Jonas Valančiūnas 10.