2023 01 03

Kosminis šou, neregėtas nuo K.Bryanto laikų: „Cavs“ gynėjas suvertė 71 tašką

NBA pasaulis to nematė seniai. „Cleveland Cavaliers“ gynėjas Donovanas Mitchellas suvertė net 71 tašką ir padėjo savo komandai nugalėti „Chicago Bulls“ ekipą per pratęsimą 145:134.
Donovanas Mitchellas
Donovanas Mitchellas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tiek taškų per vienerias rungtynes NBA nebuvo surinkta jau 17 metų. 2006-siais Kobe Bryantas pelnė 81 tašką rungtynėse prieš „Toronto Raptors“.

Lygos rezultatyvumo rekordas priklauso 100 taškų dar 1962-siais rinkusiam Wiltui Chamberlainui.

„Būti rekordų knygoje su tokiais vyrukais kaip Wiltas yra neįtikėtina, – sakė D.Mitchellas. – Visada tikėjau, kad galiu būti vienas geriausių žaidėjų lygoje. Esu be žodžių, jaučiuosi palaimintas būdamas geriausiųjų draugijoje.“

Vien per pratęsimą gynėjas pelnė 13 taškų. Papildomas minutes jis pats ir išplėšė, kai pataisė savo netikslų baudos metimą, likus žaisti vos 3 sekundes.

Per pratęsimą D.Mitchellas tapo vos septintuoju 70-ties taškų klubo nariu. W.Chamberlainas tai yra padaręs šešis kartus, o štai K.Bryantas, Davidas Thompsonas, Elginas Bayloras, Davidas Robinsonas ir Devinas Bookeris – po sykį.

„Šiandien mes išvydome vieną geriausių pasirodymų krepšinio istorijoje. Kiekvienas jo epizodas buvo būtinas komandai. Donovanas niekada savęs neiškels aukščiau komandos, tad kaip dar stipriau galima sirgti už jį?“ – kalbėjo „Cavs“ treneris J.B.Bickerstaffas.

Prie kosminio taškų vakarėlio D.Mitchellas pridėjo ir 11 rezultatyvių perdavimų, taip pat 8 atkovotus kamuolius. Iš viso krepšininkas ant parketo praleido net 50 minučių. Jis metė net 25 baudų metimus, iš kurių pataikė 20.

Pirmajame kėlinyje D.Mitchellas pelnė 5 taškus, antrajame – 11, trečiajame – 24, ketvirtajame – 18.

26 metų 185 cm ūgio gynėjas pataikė 15 dvitaškių iš 19, 7 tritaškius iš 15.

„Manau, kad kartą kažką panašaus esu sužaidęs NBA2K žaidime, bet nemanau, kad taip gerai pataikiau, – juokavo krepšininkas. – Bet tuomet pralaimėjau, tad dabar jausmas daug geresnis.“

Šiose pergalingose rungtynėse D.Mitchellas prisidėjo net prie 99 komandos taškų pats juos pelnydamas arba atlikdamas rezultatyvius perdavimus. Tai – geriausias rezultatas nuo W.Chamberlaino 100 taškų šou.

Per Klivlando klubo istoriją iki šiol daugiausiai per vieną mačą buvo įmesta 57 taškai – po tiek yra surinkę LeBronas Jamesas ir Kyrie Irvingas.

„Gerai. Rekordai ir turi būti gerinami“, – pakomentavo K.Irvingas.

„Cavaliers“: D.Mitchellas 71 (11 rez. perd., 8 atk. kam.), J.Allenas 21, C.Osmanas 19, K.Love'as 12 (17 atk. kam.).

„Bulls“: D.DeRozanas 44, Z.LaVine'as 26, N.Vučevičius 20, A.Dosunmu 11, P.Williamsas 10.