Laikrodį atsukęs LeBronas įdėjo per žvaigždę, S.Curry vėl nepataikė tritaškio

NBA lygoje naktį iš sekmadienio į pirmadienį skirtingai sekėsi superžvaigždžių komandoms.
LeBronas Jamesas (su kamuoliu)
LeBronas Jamesas (su kamuoliu) / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

LeBrono Jameso į priekį vedami „Los Angeles Lakers“ (18-19) laimėjo miesto derbį prieš solidžiai pastaruoju metu žaidusius „Los Angeles Clippers“ (22-13) – 106:103 (19:24, 30:29, 32:24, 25:26).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė neseniai 39-ą gimtadienį paminėjęs L.Jamesas, kurio sąskaitoje – 25 taškai (10/16 dvit., 1/3 trit., 2/3 baud.), 8 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Bet Karalius pasižymėjo ne tik statistikos protokole. Trečiajame kėlinyje jis atliko įspūdingą dėjimą per „Clippers“ žvaigždę Paulą George'ą.

Atkakliose rungtynėse likus žaisti dvi minutes rezultatas dar buvo lygus (98:98), bet „Lakers“ puolėjas Taureanas Prince'as pataikė iš toli, L.Jamesas pridėjo dvitaškį ir nominalūs rungtynių šeimininkai prasidėjus paskutinei minutei pabėgo 103:98.

Jamesas Hardenas likus 23 sekundėms dar švelnino skirtumą iki 2 taškų, bet T.Prince'as sumetė baudas. Kitoje atakoje dar sykį skirtumą iki 2 taškų nupjovė Ivica Zubacas, o Austinas Reavesas pataikė tik vieną baudą ir atvėrė spragą „Clippers“ išsigelbėjimui.

Vis dėlto Normanas Powellas prametė tritaškį ir „Lakers“ šventė taip pastaruoju metu reikalingą pergalę – tik trečią per pastarąsias 12 rungtynių.

Savo ruožtu „Clippers“ suklupo po penkių pergalių iš eilės, bet išlaiko vietą pirmajame Vakarų konferencijos ketverte.

„Lakers“ gretose geriausiai LeBronui talkino Anthony Davisas (22 taškai, 10 atk. kam.). „Clippers“ į priekį vedė P.George'as (22 taškai, 5 per. kam.) ir Ivica Zubacas (22 taškai, 19 atk. kam.).

Kitose rungtynėse skaudų pralaimėjimą patyrė „Golden State Warriors“ (17-19), namuose neturėję daug šansų prieš „Toronto Raptors“ (15-21) – 118:133 (28:36, 21:40, 38:25, 31:32).

San Fransisko komandos gretose vieną prasčiausių mačų per pastaruosius kelerius metus sužaidė Stephenas Curry. Keturiskart NBA čempionas per 29 minutes įmetė tik 9 taškus, pataikydamas 2 dvitaškius iš 5, visus 5 baudų metimus ir pramesdamas visus 9 tritaškius.

Tai jau antras kartas šį sezoną, kai Stephas neįmeta nė vieno tritaškio, nors prieš tai fiksavo rekordinę net 268 rungtynių seriją, kai pataikė bent po vieną tolimą metimą. Ši serija truko beveik šešerius metus.

Svaraus lyderio indėlio nesulaukę „Warriors“ dar pirmajame kėlinyje atsiliko apčiuopiamai (14:28), o antrajame leido visiškai dominuoti aikštėje varžovams iš Kanados, kurie įpusėjus rungtynėms triuškino šeimininkus 76:49.

Po ilgosios pertraukos „kariai“ budino savo sirgalius spurtu 13:2 ir vienu metu trečiojo kėlinio pabaigoje buvo priartėję iki 9 taškų (87:96), bet rimčiau pakovoti dėl pergalės „Warriors“ nesugebėjo, vėl paleido „Raptors“ dideliu skirtumu (99:124) ir pralaimėjo penktą kartą per septynerias pastarąsias rungtynes.

Kai kurie nepatenkinti „Warriors“ sirgaliai dar įpusėjus ketvirtam kėliniui nušvilpė savo komandas ir paliko savo vietas.

Nugalėtojų gretose žibėjo neseniai mainų būdu iš „New York Knicks“ atvykęs kanadietis RJ Barrettas, kuris pelnė 37 taškus (8/12 dvit., 5/8 trit., 6/8 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

San Fransisko komandoje 25 taškus (5/8 dvit., 5/7 trit.) sumetė Klay Thompsonas, 21 tašką (3/3 dvit., 4/6 trit., 3/3 baud.) pridėjo Mosesas Moody.

„Warriors“ Vakarų konferencijoje nukrito į vienuoliktą vietą, „Raptors“ Rytuose į vienuoliktą vietą pakilo.

Dar vienose rungtynėse savo dviejų žvaigždžių vedami „Dallas Mavericks“ (22-15) namuose 115:108 (30:29, 30:27, 31:26, 24:26) nugalėjo Vakarų konferencijos lyderius „Minnesota Timberwolves“ (25-10) krepšininkus.

Į pergalę „Mavs“ vedė net 69 taškus pelnęs Lukos Dončičiaus ir Kyrie Irvingo tandemas.

K.Irvingas pasižymėjo 35 taškais (8/19 dvit., 6/8 trit., 1/1 baud.), 8 atkovotais ir 3 perimtais kamuoliais bei 5 rezultatyviais perdavimais.

L.Dončičius pridėjo 34 taškus (7/14 dvit., 5/12 trit., 5/8 baud.), 8 rezultatyvius perdavimus ir 6 atkovotus kamuolius.

Pirmąją vietą Vakaruose vis dar išsaugojusių „Timberwolves“ neišgelbėjo puikus Anthony Edwardso žaidimas – gynėjas pelnė net 36 taškus (11/21 dvit., 3/6 trit., 5/7 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“ Vakaruose su „New Orleans Pelicans“ dalinasi 6-7 vietas.