Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 28

Marcas Gasolis: „Rasizmas – sisteminis dalykas, turime nutraukti grandinę“

Ispanijos rinktinės centras Marcas Gasolis įžvelgia gilią rasizmo problemą JAV, tačiau tikisi, kad ji išnyks su kita karta žmonių. „Tai žmogiškumo, išsilavinimo ir sveiko proto klausimas“, – sakė vidurio puolėjas.
Marcas Gasolis
Marcas Gasolis / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

„Toronto Raptors“ centras Marcas Gasolis pasidalijo mintimis apie protestus gatvėse bei įsišaknijusią rasizmo problemą JAV.

„Atvykę į „burbulą“ mes turėjome labai aiškų tikslą iškelti problemą į viešumą. Norėjome pasinaudoti žinomumu, kad žmonės pastebėtų ją ir kalbėtų daugiau apie šią situaciją. Tačiau viskas problema tik gilėja, mūsų veiksmai dėmesio už „burbulo“ ribų nesulaukia. Tai kelia nusivylimą“, – dar prieš boikotų bangą kalbėjo M.Gasolis.

Nusivylimas dar labiau išaugo, kai Kenošoje, Viskonsino valstijoje, policijos pareigūnų septyniais šūviais į nugarą sušaudytas buvo jų nurodymams nepaklusęs afroamerikietis Jacobas Blake'as.

Dvyliktąjį sezoną NBA žaidžiantis 35-erių centras įžvelgia gilią rasinės problemą.

„Rasizmas – sisteminis dalykas. Kas būtų, jei nesiremtume vaizdiniais? Tai priežastis, kodėl balsavimas JAV yra labai svarbus. Mes renkame žmonės, kurie sprendžia dalykus. Rasizmas nėra tik politinė problema, bet ir žmogiškumo bei adekvatumo. Tai ateina iš išsilavinimo stokos. Mes turime nutraukti grandinę, neperduoti jos kitai kartai žmonių. Tikiu, kad tai yra virš politikos. Tai žmogiškumo, išsilavinimo bei sveiko proto klausimas“, – sakė „Raptors“ centras.

NBA čempiono žiedą praėjusį sezoną iškovojęs centras su Toronto komanda gali patriukšmauti ir šiemet. Nicko Nurse'o kariauna pirmajame atkrintamųjų varžybų etape 4-0 suvalgė „Brooklyn Nets“ ekipą.

Šį sezoną M.Gasolis žaidžia po 25 minutes, pelno po 7,4 taško, atkovoja po 6,1 kamuolio bei atlieka po 3,4 rezultatyvaus perdavimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius