Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 1d. 23:25

NBA pasaulis gedi: mirė ilgametis lygos komisaras Davidas Sternas

Davidas Sternas
„Scanpix“ nuotr. / Davidas Sternas

Krepšinio pasaulį sukrėtė skaudi netektis – trečiadienį, eidamas 78-uosius gyvenimo metus, mirė daugiau nei tris dešimtmečius NBA lygai vadovavęs Davidas Sternas.

Amerikietis neišgyveno dėl smegenų hemoragijos, kuri jį ištiko gruodžio 13-ąją.

„22 metus iš arti stebėjau dirbantį Davidą. Jis buvo mano mokytojas ir vienas artimiausių draugų, – oficialiame NBA pranešime teigia dabartinis NBA komisaras Adamas Silveris. – Biure, arenose ir lėktuvuose praleidome nesuskaičiuojamą kiekį valandų. Kaip ir kiekviena NBA legenda, Davidas turėjo išskirtinius talentus, tačiau svarbiausia jam buvo pagrindiniai dalykai – pasiruošimas, dėmesys detalėms ir sunkus darbas.“

„Scanpix“ nuotr./Adamas Silveris ir Davidas Sternas
„Scanpix“ nuotr./Adamas Silveris ir Davidas Sternas

NBA komisaro pareigas jis ėjo nuo 1984-ųjų iki 2014-ųjų ir itin išpopuliarino šią lygą, padarydamas ją globalia.

D.Sterno prižiūrimoje lygoje buvo pridėtos septynios komandos, dar šešios pakeitė lokaciją.

TV transliacijų pardavimo kaina per tuos 30 metų pakilo net 40 kartų, vidutinė žaidėjo alga pakilo nuo 250 tūkst. iki daugiau nei 5 milijonų.

„Davidas perėmė vadovavimą NBA 1984-aisiais, kai lyga buvo kryžkelėje. Tačiau per 30 vadovavimo metų jis sukūrė modernią NBA. Jis sudarė ledus pralaužusias partnerystes su žiniasklaida ir rėmėjais, padėjo lygai įkelti koją į skaitmeninį pasaulį ir ėmėsi socialinių programų, taip lygą leisdamas stebėti milijardams žmonių.

NBA yra globali lyga Davido dėka. Tai daro jį ne tik vienu geriausių sporto komisarų istorijoje, bet ir vienu įtakingiausių savo kartos verslo lyderių.

Kiekvienas NBA šeimos narys pasisėmė patirties iš Davido vizijos, dosnumo ir įkvėpimo. Reiškiame nuoširdžiausią užuojautą Davido žmonai Dianne ir sūnuns Andrew ir Ericui“, – oficialų pranešimą užbaigė A.Silveris.

2014-aisiais, nustojęs eiti NBA komisaro pareigas ir perdavęs jas A.Silveriui, D.Sternas buvo įtrauktas į krepšinio šlovės muziejų.

Komentarai
Temos: 1 NBA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek