2015 06 05

Unikalus „Warriors” planas „stabdyti” LeBroną – leisti jam įmesti 44 taškus

Pirmosiose NBA finalo serijos rungtynėse „Golden State Warriors“ atskleidė savo planą, kaip stabdys LeBroną Jamesą. Tiesa, jų planas nėra susijęs konkrečiai su stabdymu. „Cleveland Cavaliers“ lyderis suraitė savo rekordinius 44 taškus finaluose: ar tai panašu į kokį nors planą? Taip. „Warriors“ paliko LeBroną vieną mūšio lauke, rašo ESPN.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Warriors“ laimėjo tik po pratęsimo 108:100. Oklando komandą nuo pralaimėjimo skyrė vienas L.Jameso tritaškis per Andre Iguodalos rankas. Tačiau „Warriors“ buksavo dėl puolimo. Būtent gynyba jie laimėjo pirmąjį finalo mūšį.

„Cavaliers“ septynias paskutiniąsias pagrindinio laiko ir pratęsimo minutes atakavo 7,7 proc. tikslumu – pataikė vos 1 metimą iš 13.

LeBronas atliko 38 metimus – daugiausia per savo karjerą NBA atkrintamosiose varžybose. Ir tik keturi jie buvo iš po krepšio. To ir siekia „Warriors“ – leisti L.Jamesui švaistytis metimais iš vidutinio nuotolio.

„Warriors“ nusprendė nesekti blogu „Atlanta Hawks“ pavyzdžiu. „Vanagai“ leido LeBronui nardyti baudos aikštelėje. „Cavaliers“ vedlys atsidėkojo ne tik rezultatyviu žaidimu, bet ir 9,3 rezultatyvių perdavimų vidurkiu.

Tuo metu Oklande per 46 minutes LeBronas sukrapštė jau tik šešis rezultatyvius perdavimus.

„LeBronas atliko daug sudėtingų metimų per rankas. Mums tinka jo 40 pelnytų taškų. Svarbiausia, kad tie „Cavaliers“ žaidėjai, kurie neša svarbų indėlį, negautų gerų progų mesti“, – sakė „Warriors“ vidurio puolėjas Andrew Bogutas.

L.Jamesas per pagrindinį laiką padarė viską, ką galėjo, bet tiesiog buvo išsunktas per pratęsimą. Jis paskutinėmis pratęsimo sekundėmis pelnė du vienintelius „Cavaliers“ taškus.

„Manau, mūsų atsarginių suolas ištemps šią seriją. Nesvarbu, ar laimėtume per šešias ar septynerias rungtynes. Tikiuosi, aš teisus“, – teigė A.Bogutas.

Panašu, kad „Warriors“ naudos ištvermingo boksininko taktiką – leisti LeBronui svaidyti metimus ir jį išsekinti. Aišku, visada yra rizika, kad LeBronas bus velniškai taiklus.

„Warriors“ pakvietė L.Jamesą į mūšį, kuriame jis vienas būrio „karių“ apsuptyje.

Jeigu Kyrie Irvingas dėl kelio traumos negalės talkinti LeBronui arba tai darys kęsdamas didžiulį skausmą, panašu, kad pagalbos mūšio lauke NBA „Karalius“ nesulauks. O vienas lauke – ne karys.