Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gruodžio 31d. 12:12

Dešimt skaitomiausių 24sek tekstų 2016-aisiais

Jonas Kazlauskas, Arvydas Sabonis, Jonas Valančiūnas ir Robertas Bobroczkyi
15min nuotr. / Jonas Kazlauskas, Arvydas Sabonis, Jonas Valančiūnas ir Robertas Bobroczkyi
Naujienos apie Lietuvos krepšinio rinktinę visada būna vienos skaitomiausių apskritai šalies žiniasklaidoje, todėl nieko nuostabaus, kad didžiąją dalį skaitomiausių 2016-ųjų metų krepšinio istorijų sudaro būtent pasakojimai susiję su Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavusia rinktine. Tačiau buvo ir tokių pranešimų, kurie skaitomumu nustebino ir pačius 24sek kūrėjus.

24sek dėkoja visiems skaitytojams už tokį aktyvų palaikymą 2016-aisiais metais. Nors krepšinio naujienų portalui dar tik pusantrų metų, nepaprastai džiaugiamės šiais metais pasiektais rezultatais.

Google pateiktais duomenimis 24sek portale šiais metais apsilankė 2 milijonai 700 tūkstančių unikalių (skirtingų) skaitytojų. Per metus užfiksuoti 35 milijonai krepšinio aistruolių apsilankymų, o puslapiai peržiūrėti 54 milijonus kartų. Dar kartą dėkojame už tokį įspūdingą dėmesį ir pateikiam dešimt skaitomiausių metų krepšinio istorijų.

15min.lt montažas/Domantas Sabonis, Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Valančiūnas
15min.lt montažas/Domantas Sabonis, Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Valančiūnas

10 vieta. TOP 12: Kiek uždirba Lietuvos krepšinio rinktinės dvyliktukas? (53 458 unikalių skaitytojų)

Būti Lietuvos krepšinio rinktinės nariu reiškia ne tik garbę. Tai taip pat užtikrina ir gerą atlygį už įdėtą darbą. Tiesa Lietuvos rinktinėje krepšininkai negauna atlygio. Duonai jis užsidirba klubuose, o kai kurių krepšininkų uždarbis komandose juos padaro ir vienais turtingiausių Lietuvos žmonių.

Tekstas apie Lietuvos rinktinės žaidėjų atlyginimus klubuose tapo vienu skaitomiausių 2016-aisiais metais. 24sek paminėtos sumos iš esmės nepasikeitė ir dabar, todėl neskaičiusiems rekomenduojame susipažinti su Lietuvos rinktinės krepšininkų uždarbiais.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pau Gasolis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Pau Gasolis

9 vieta. Tiksinti ispanų bomba sprogo: Pau Gasolis pratrūko prieš Lietuvą (54 676 unikalūs skaitytojai)

Olimpinėse žaidynėse Lietuva patyrė vieną skaudžiausių pralaimėjimų šalies istorijoje. Jono Kazlausko vadovaujama rinktinė net 50-ies taškų skirtumu nusileido iki tol dvi nesėkmes patyrusiai Ispanijos krepšinio rinktinei. Šis pralaimėjimas pakeitė rinktinės veidą Rio de Žaneire negrįžtamai.

Pau Gasolio vedama Ispanijos krepšinio rinktinė pažemino Lietuvą 109:59.

J. Kazlauskas jau nuo trečiojo kėlinio vidurio sėdėjo ant atsarginių suolo nuleidęs rankas. 27-ąją minutę jo auklėtinius ispanai talžė 70:40. Tik Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas įpūsdavo kiek gyvybės. Bet stebėti įvykius aikštėje buvo sunku.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mindaugas Kuzminskas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mindaugas Kuzminskas

8 vieta. Nenugalimi! Auksinė Argentinos krepšinio karta nublanko prieš lietuvių spindesį (55 897 unikalūs skaitytojai)

Tai buvo viena gražiausių Lietuvos krepšinio rinktinės pergalių 2016-aisiais metais. Jono Kazlausko vadovaujama komanda 81:73 nugalėjo Argentinos komanda ir iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų olimpinėse žaidynėse. Vienintelė kita Rio dar nepralaimėjusi komanda tuomet buvo tik JAV komanda.

Vienas geriausių karjeros rungtynių Lietuvos rinktinėje sužaidė Mindaugas Kuzminskas. Jis su 23-imis taškais buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

Atkakli kova vyko iki pat pabaigos.

Argentina kilo į lemiamą šturmą, paskutinė minutė prasidėjo Lietuvai pirmaujant vos 74:71, bet atsikvėpti leido Renaldas Seibutis. Jo dvitaškis su pražanga ir „Carioca“ arenoje vėl girdėjome lietuviškas skanduotes – 77:71.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mantas Kalnietis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mantas Kalnietis

7 vieta. Staigmena: Mantas Kalnietis palieka „Žalgirį“ (84 385 unikalūs skaitytojai)

Naujiena apie Manto Kalniečio pasitraukimą iš Kauno „Žalgirio“ tapo skaitomiausia klubine naujiena 2016-aisiais metais. Sausio mėnesio viduryje įvykusios permainos Lietuvos čempionų klube nepaliko abejingų.

M.Kalnietis „Žalgiryje“ siekė atsigauti po sunkios traumos ir atsigavimas nebuvo lengvas, o jo žaidimas kėlė daug diskusijų. Lietuvos rinktinės įžaidėjas gavo solidų pasiūlymą iš Italijos „Emporijo Armani“ komandos ir nusprendė juo pasinaudoti.

Kalbama, kad didžiulis spaudimas Lietuvoje prisidėjo prie krepšininko pasirinkimo vykti į Italiją. Tačiau jis taip pat gavo ir kur kas solidesnį finansinį pasiūlymą.

„Twitter“ nuotr./Robertas Bobroczky
„Twitter“ nuotr./Robertas Bobroczky

6 vieta. Lietuvos penkiolikmečių rinktinei – šešiolikmečio 229 cm ūgio rumuno iššūkis. (103 058 unikalūs skaitytojai)

Tai labiausiai 24sek kolektyvą nustebinęs tekstas, kurio autoriumi tapo Lietuvos krepšinio federacijos atstovas spaudai. Mes tik pakeitėme pavadinimą ir šį tekstą suskaitė daugiau nei šimtas tūkstančių unikalių lankytojų.

Lietuvos penkiolikmečių rinktinė dalyvavo turnyre Romoje, kur pirmą kartą organizuotose varžybose kovojo su septyniomis geriausiomis Europos šešešiolikmečių klubinės komandos.

Trenerio Edvino Justos auklėtiniai pirmąsias 2 grupės rungtynes žaidė su Romos „Stella Azzura” krepšinio akademijos ekipa, kurios gretose rungtyniauja 229 cm ūgio šešiolikmetis rumunas Robertas Bobroczkyi. Lietuvos jaunuoliai pralaimėjo 60:76.

Įdomu, kad 24sek vėliau publikavo dar kelis straipsnius apie įspūdingo ūgio jauną rumuną ir šios istorijos visada „Starto penkete“ užimdavo pirmą vietą. Tapo skaitomiausiomis dienos naujienomis.

V.Dranginio/LTOK nuotr./Jonas Kazlauskas
V.Dranginio/LTOK nuotr./Jonas Kazlauskas

5 vieta. Nigerija jaukia situaciją B grupėje: aukščiausios ir žemiausios vietos scenarijai Lietuvai (114 819 unikalių skaitytojų)

Lietuvos krepšinio rinktinė puikiai startavo olimpinėse žaidynėse ir iškovojo tris pergales iš tiek pat galimų. Tačiau skaudus pralaimėjimas ispanams tiek įbaugino aistruolius, kad tekstas apie galimą Lietuvos krepšininkų vietą olimpinių žaidynių „B“ grupėje netikėtai tapo vienu iš penkių skaitomiausių 2016-aisiais metais.

Nigerija pateikė staigmeną Lietuvos grupėje. Afrikos čempionai nelauktai patiesė kroatus 90:76 ir sujaukė situaciją B grupės turnyro lentelėje. Mūsiškiams tuomet liko du galimi scenarijai – arba grupės nugalėtojai, arba trečia vieta.

Vytauto Dranginio nuotr./Jonas Mačiulis
Vytauto Dranginio nuotr./Jonas Mačiulis

4 vieta. Jono Mačiulio šou ištraukė Lietuvą iš Nigerijos tigrų nasrų (116 986 unikalūs skaitytojai)

Tai jau tampa tradicija. Jonas Mačiulis viso sezono metu nebūna skaitomiausias krepšininkas, bet kai reikalai pasisuka apie rinktinę, jis driokstelna taip, kad šauna tiesiai į topo viršūnę.

Lietuvos rinktinė olimpinėse žaidynėse kovojo su Nigerijos komanda ir sulaukė kiek netikėto, galingo Afrikos čempionų pasipriešinimo. J.Mačiulis vien trečiajame kėlinyje surinko net 14 taškų ir ištraukė lietuvius iš tigrais vadinamų Nigerijos krepšininkų nasrų – 89:80

Trečiąjį kėlinį Lietuva laimėjo 29:13.

Puikiai sužaidė ne tik J.Mačiulis. M.Kalnietis pelnė 21 tašką ir fantastiškai skirstė kamuolį – atliko net 12 rezultatyvių perdavimų.

„Ant kalno mūrai, joja lietuviai!“ – aidėjo „Carioca“ arenoje. Antroji pergalė iš tiek pat galimų.

Vytauto Dranginio nuotr./Jonas Valančiūnas
Vytauto Dranginio nuotr./Jonas Valančiūnas

3 vieta. Prieš pat ketvirtfinalį – dar vienas smūgis Lietuvos rinktinei (118 376 unikalūs skaitytojai)

Jonas Kazlauskas purtė galvą stebėdamas Lietuvos rinktinės žaidimą. Po pralaimėjimo 50 taškų skirtumu ispanams, mūsiškiai gavo dar vieną smūgį į šonkaulius. Lietuva nusilenkė Kroatijai 81:90 ir B grupėje liko trečia. Šis rezultatas lėmė akistatą olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje su galingai rungtyniavusia Australija.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinės nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir nuostabus Manto Kalniečio žaidimas. Įžaidėjas pelnė 26 taškus, atliko net 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko 34-is naudingumo balus.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas
„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

2 vieta. Jonui Valančiūnui – Jono Kazlausko spyris į užpakalį (129 903 unikalūs skaitytojai)

Olimpinėse žaidynėse visi laukė pagrindinės Lietuvos krepšinio žvaigždės Jono Valančiūno dominavimo. Laukė labai, bet taip ir nesulaukė. Aistruoliai pirmi žėrė kritikos turtingiausiam Lietuvos krepšininkui. Po nesėkmingai pasibaigusių žaidynių kritikos pažėrė ir treneris Jonas Kazlauskas. Šie žodžiai sulaukė didžiulio dėmesio.

„Valančiūnas labai talentingas, bet šiai dienai jis viską gavęs per talentą. Norėčiau, kad jis būtų toks pat darbštus darbe. Kad neužmirštų, jog jei gyvensi talentu, pasaka gali baigtis“, – pareiškė Jonas Kazlauskas.

J.Valančiūnas Rio vidutiniškai per 24 minutes pelnė 6,7 taško (39 proc. dvit.), atkovojo po 7 kamuolius, blokavo po 1 metimą, klydo 2,2 karto ir rinko 8,5 naudingumo balo.

Jam būnant aikštėje, Lietuvos rinktinės varžovai rinko vid. 9,8 taško daugiau.

Palyginimui, prastesnį +/- rodiklį mūsiškių gretose turėjo tik Adas Juškevičius (-10).

24sek žurnalisto Donato Urbuno analizė su Jono Kazlausko komentaru užėmė antrą vietą tarp skaitomiausių metų straipsnių. Įdomiai susiskaitė ir dabar.

V.Dranginio/LTOK nuotr./Mantas Kalnietis
V.Dranginio/LTOK nuotr./Mantas Kalnietis

1 vieta. FIBA užsimojo pašalinti Lietuvos krepšinio rinktinę iš 2017-ųjų metų Europos krepšinio čempionato (159 647 unikalių skaitytojų)

Šis skandalingas pranešimas tapo skaitomiausiu 2016-aisiais metais. FIBA dar kelioms kitų valstybių krepšinio federacijoms išsiuntė oficialius laiškus su pranešimu, kad dėl susitarimų su ULEB Europos taurės organizatoriais jų rinktinės yra suspenduojamos.

Taip galima sakyti buvo įžiebtas oficialus karas tarp FIBA ir Eurolygos varžybų organizatorių. Jis tęsiasi ir dabar. Tik pastaraisiais mėnesiai starptautinės krepšinio federacijos atstovai nesisvaido tokiais skandalingais pranešimais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek