2024.01.06

Išrink geriausią Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotoją

MINDAUGAS MALDONIS (dvivietė ir keturvietė baidarė 500 metrų)
1 MINDAUGAS MALDONIS (dvivietė ir keturvietė baidarė 500 metrų)
Pasaulio čempionate keturviečių baidarių 500 m distancijoje kartu su komanda užėmė 6 vietą ir iškovojo olimpinį kelialapį. Vietą olimpinėse žaidynėse dar vienoje rungtyje garantavo dviviečių baidarių 500 m nuotolyje pasaulio čempionate užimta 7 vieta. Europos žaidynėse, kurios prilygintos Europos čempionatui, dviviečių varžybose užėmė 5 vietą, o keturviečių – 9 vietą. Pasaulio taurės varžybų etapuose iškovojo du aukso medalius – pirmajame etape laimėjo su keturviete įgula, antrajame – su dviviete.
Balsų: 497 / 40%
SIMONAS MALDONIS (keturvietė baidarė 500 metrų)
2 SIMONAS MALDONIS (keturvietė baidarė 500 metrų)
Pasaulio čempionate keturviečių baidarių 500 m distancijoje kartu su komanda užėmė 6 vietą ir iškovojo olimpinį kelialapį. Europos žaidynėse užėmė 9 vietą. Su keturviete laimėjo pirmąjį pasaulio taurės varžybų etapą.
Balsų: 45 / 4%
IGNAS NAVAKAUSKAS (vienvietė baidarė 200 metrų ir keturvietė baidarė 500 metrų)
3 IGNAS NAVAKAUSKAS (vienvietė baidarė 200 metrų ir keturvietė baidarė 500 metrų)
Pasaulio čempionate keturviečių baidarių 500 m distancijoje kartu su komanda užėmė 6 vietą ir iškovojo olimpinį kelialapį. Europos žaidynėse su keturviete užėmė 9 vietą. Du medalius iškovojo pirmajame pasaulio taurės varžybų etape – su keturviete laimėjo auksą, o sidabrą – neolimpinėje vienviečių baidarių 200 m distancijoje.
Balsų: 52 / 4%
ANDREJUS OLIJNIKAS (dvivietė baidarė 500 metrų)
4 ANDREJUS OLIJNIKAS (dvivietė baidarė 500 metrų)
Pasaulio čempionate dviviečių baidarių 500 m distancijoje užėmė 7 vietą ir iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes. Europos žaidynėse užėmė 5 vietą. Pirmajame pasaulio taurės varžybų etape iškovojo aukso medalį.
Balsų: 39 / 3%
ARTŪRAS SEJA (vienvietė baidarė 200 ir keturvietė baidarė 500 metrų)
5 ARTŪRAS SEJA (vienvietė baidarė 200 ir keturvietė baidarė 500 metrų)
Pasaulio čempionate keturviečių baidarių 500 m distancijoje kartu su komanda užėmė 6 vietą ir iškovojo olimpinį kelialapį. Tapo pasaulio čempionu neolimpinėje vienviečių baidarių 200 m distancijoje. Europos žaidynėse su keturviete užėmė 9 vietą. Pirmajame pasaulio taurės varžybų etape iškovojo du aukso medalius – su keturviete olimpinėje 500 m rungtyje, su vienviete neolimpinėje 200 m rungtyje.
Balsų: 499 / 40%
HENRIKAS ŽUSTAUTAS (vienvietė kanoja 200 metrų ir dvivietė kanoja 500 metrų)
6 HENRIKAS ŽUSTAUTAS (vienvietė kanoja 200 metrų ir dvivietė kanoja 500 metrų)
Europos žaidynėse olimpinėje kanojų dviviečių 500 m distancijoje pateko į finalą ir užėmė 7 vietą bei tęs kovą dėl olimpinio kelialapio. Europos žaidynėse iškovojo aukso medalį ir Europos čempiono vardą neolimpinėje vienviečių kanojų 200 m distancijoje.
Balsų: 103 / 8%
Viso balsavo: 1235

Susiję straipsniai

Lietuvos baidarininkai

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Ne išimtis bus ir 2024 m. Paryžiaus olimpinės žaidynės. Į Paryžiaus olimpines žaidynes vyks mažiausiai penki Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės atstovai. Jie kelialapius į olimpines žaidynes iškovojo 2023 metais. Skaitykite daugiau...