Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 28d. 22:03

Houmeris, Mardžė, Bartas ir Liza – kaip serialo „Simpsonai“ herojai gavo savo vardus?

„Simpsonai“ Ar žinai?
„Scanpix“/AP nuotr. / „Simpsonai“

„Simpsonus“ mėgsta daugelis lietuvių. Tačiau ar žinote, kaip gimė šio serialo pagrindinių personažų vardai? Kodėl Houmeris ir Mardžė yra būtent Houmeris ir Mardžė? Pasirodo, dėl to galima „dėkoti“ pagrindinio serialo kūrėjo Matto Groeningo šeimai.

„Simpsonų“ istorija prasidėjo 1986 m. Tuomet per „Fox“ TV kanalą rodyto vakaro šou „Tracey Ullman Show“ prodiuseris Jamesas Brooksas nutarė, kad nori, jog šioje laidoje prieš reklamas būtų rodomi trumpi animaciniai klipai.

J.Brooksas susisiekė su animatoriumi Mattu Groeningu, kurio pieštus komiksus jis buvo matęs spaudoje ir jie jam patiko, bei paklausė, ar jis turi sukūręs personažų, kurie tiktų tokiems klipams.

M.Groeningas tuo metu nieko, kas jam atrodė tinkama, neturėjo, tačiau nutarė pabandyti. Jis sugalvojo koncepciją – kurti klipus, kurie rodytų nuolat į keistas istorijas įsiveliančios, kiek nevykusios šeimos gyvenimo akimirkas.

Šeimos nariams reikėjo vardų. Tačiau M.Groeningui ilgai nesisekė sugalvoti nieko įdomaus, o laiko jis neturėjo.

Galiausiai, jau sėdėdamas „Fox“ televizijos priimamajame ir laukdamas susitikimo su J.Brooksu, M.Groeningas paskutinę akimirką, nieko įdomaus nesugalvodamas, tiesiog pavadino Simpsonus pagal savo šeimos narių vardus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mattas Groeningas su „Simpsonų“ personažais
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mattas Groeningas su „Simpsonų“ personažais

M.Groeningo tėvai buvo Houmeris ir Margaret, tad Simpsonų šeimos tėvai irgi gavo Houmerio bei Mardžės (sutrumpinta vardo Margaret forma) vardus. Jo seserys buvo Liza ir Megė, tad du iš trijų Simpsonų vaikų gavo Lizos ir Megės vardus.

Vienintelė išimtis buvo Bartas – Barto M.Groeningo šeimoje nebuvo. Nenorėdamas vadinti personažo savo paties vardu, M.Groeningas vardą Bartas (angliškai Bart) pasirinko kaip žodžio „brat“ anagramą.

Išvertus iš anglų kalbos, „brat“ reiškia „padauža“, „išdykėlis“. Šis žodis naudojamas apibūdinti daug išdaigų krečiantį ir problemų sukeliantį vaiką.

Na, o kodėl pavardė yra būtent Simpsonai? Anglų kalboje žodis „simp“ reiškia kvailą, žioplą žmogų. Iš jo kilo ir serialo šeimos pavardė.

J.Brooksui ir „Fox“ televizijai M.Groeningo idėja patiko, ir „Simpsonai“ tapo „Tracey Ullman Show“ dalimi. Iš viso per dvejus metus šioje laidoje buvo parodyta 48 trumpi klipai su Simpsonais – nuo keliasdešimt sekundžių iki dviejų minučių trukmės. Dabar juos visus galima rasti „Youtube“.

Šie klipai buvo greitai pamėgti laidos žiūrovų, ir televizija suprato, kad „Simpsonai“ gali būti ne tik TV šou dalis, bet ir geriausiu laiku rodomas atskiras serialas, kurio serijos trunka pusvalandį. Pirmoji „Simpsonų“ serialo serija dienos šviesą išvydo 1989 m. gruodį. Serialas kuriamas iki šiol.

Ką gyvenime veikė tikrieji Simpsonai – Groeningų šeimos nariai? 1996 m. miręs Homeris Groeningas buvo II pasaulinio karo veteranas, vėliau tapęs rašytoju ir reklamų kūrėju bei labai mėgęs banglenčių sportą.

Margaret Groening, mirusi 2013 m., dirbo mokytoja, vėliau buvo namų šeimininkė. Lisa Groening, kuriai dabar 63 metai, irgi ilgą laiką dirbo anglų kalbos mokytoja. Maggie Groening, kuriai yra 60 metų – knygų vaikams rašytoja.

Serialui išpopuliarėjus Portlendo mieste JAV gyvenanti M.Groeningo šeima, kuri su serialo kūrimu neturėjo nieko bendra, vien dėl savo vardų irgi tapo šiek tiek žymia.

Tai įvyko nepaisant to, kad tikrieji šeimos nariai su „Simpsonais“ neturėjo tiek jau daug bendro. Homeris Groeningas buvo išsilavinęs, baigęs koledžą žmogus, niekada neprapliko ir nutikus nesėkmei nesakydavo „doup“.

Margaret Groening balsas niekada nebuvo duslus, o plaukai – mėlyni. Lisa Groening niekada nesimokė groti saksofonu.

Šeimos nariai yra pripažinę, kad retkarčiais apie Simpsonus jų klausiantys nepažįstami žmonės juos šiek tiek erzina. Iš serialo šlovės pasipelnyti jie nesiekė ir toliau gyveno ramų, paprastą gyvenimą.

Patiko tekstas? Tuomet išbandykite jėgas teste apie serialo „Simpsonai“ herojus. Bei skaitykite, kodėl Palangoje yra Simpsono gatvė ir kaip seriale „Simpsonai“ nuskambėjo Lietuvos vardas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"