2020 10 14

E.Ulanovas pasipuošė lietuvišku užrašu, o „Fenerbahče“ pralaimėjo pratęsimo dramą

Edgarui Ulanovui nepavyko pasivyti savo buvusios komandos – lietuvio atstovaujama Stambulo „Fenerbahče“ (2-1) namuose po pratęsimo 77:78 (10:12, 21:20, 20:17, 18:20, 8:9) suklupo prieš Maskvos CSKA (2-1) ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą bei nepajėgė pasivyti kol kas dar nesuklupusio Kauno „Žalgirio“.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Fenerbahče“ suklupus, „Žalgiris“ liko vienintele dar nepralaimėjusia Eurolygos komanda ir vienvalde turnyro lydere. Tiesa, pralaimėjimų dar neturi ir Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas, bet jis žaidė tik du mačus, nes komandą užklupo koronavirusas.

Starto penkete rungtynes pradėjęs E.Ulanovas nebuvo toks rezultatyvus, kaip per pirmuosius du turus, kuomet pelnė 13 ir 10 taškų, bet užtikrintai vykdė vyriausiojo trenerio Igorio Kokoškovo iškeltas gynybines užduotis bei buvo vienas ilgiausiai komandoje rungtyniavusių žaidėjų.

Kaunietis per 33 minutes pelnė 4 taškus (2/6 dvit., 0/1 trit.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, du sykius suklydo, išprovokavo dvi varžovų pražangas ir surinko 3 naudingumo balus.

E.Ulanovas šiose rungtynėse išsiskyrė savo pasirinktu užrašu vietoje pavardės. Eurolyga žaidėjams 3 ir 4 turuose leido ant marškinėlių užsidėti socialines žinutes, o lietuvis tą padarė pasirinkdamas lietuvišką žodį „Laisvė“.

Įdomu tai, jog CSKA žaidėjai nusprendė tiesiog užsiklijuoti savo pavardes juoda juosta ir tokiu būdu pasiųsti žinute dėl savo teisių kovojančiai juodaodžių bendruomenei.

Dramatiškai susiklosčiusiame susitikime „Fenerbahče“ galėjo išplėšti pergalę ketvirtajame kėlinyje, kai po Jano Vesely dėjimo į krepšį ir Lorenzo Browno baudų metimų likus mažiau nei 20 sekundžių pirmavo 69:66, bet pratęsimą išplėšė tritaškį pataikęs Willas Clyburnas.

L.Brownas dar galėjo padovanoti savo komandai pergalę, kai metė tolimą metimą, bet jo paleistas kamuolys išsisuko iš lanko.

Pratęsime „Fenerbahče“ atsiliko 69:73, bet paskutinėmis sekundėmis vėl buvo arti pergalės, kai po L.Browno sumestų baudų metimų likus 21 sek. pirmavo 77:75.

Visgi CSKA komandą vėl išgelbėjo W.Clyburnas, prasiveržęs po krepšiu pro E.Ulanovą ir pelnęs dvitaškį su pražanga, jis išplėšė antrąjį iš eilės maskviečių tašką Eurolygoje.

Fantastiškai žaidęs rungtynių herojus W.Clyburnas pelnė 26 taškus (5/10 dvit., 4/7 trit., 4/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Įdomu tai, kad „Fenerbahče“ rungtynes baigė be rezultatyviausio savo žaidėjo Nando De Colo. 21 tašką sumetęs prancūzas ketvirtojo kėlinio pabaigoje už vaidybą buvo nubaustas technine pražanga, o dėl jau anksčiau susilauktos tokios pačios nuobaudos turkų lyderis buvo priverstas keliauti į rūbinę.

„Fenerbahče“: Nando De Colo 21 (8/11 dvit., 6 atk. kam.), Jarrellas Eddie 18 (6/6 trit.), Lorenzo Brownas 16 (3/13 dvit., 8 rez. perd.), Janas Vesely 11 (7 atk. kam.).

CSKA: Willas Clyburnas 26 (4/7 trit., 6 atk. kam., 27 naud. bal.), Mike'as Jamesas 14 (4/13 metimai, 6 rez. perd.), Joelis Bolomboy, Johannesas Voigtmannas ir Tornikė Šengelija (8 atk. kam.) po 8.