2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Testas: kaip jums seksis atsakyti 2019 m. Nacionalinės viktorinos klausimus apie Lietuvos kultūrą?

2020 m. Nacionalinė viktorina – portalo 15min šiemet jau trečiąkart organizuojamas žinių apie Lietuvą patikrinimo konkursas – vyks kovo 7 d. Kaip jums būtų sekęsi atsakinėti į 2019 m. Nacionalinės viktorinos klausimus? Portalas 15min kviečia tai sužinoti.
Nacionalinė viktorina
Nacionalinė viktorina / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Nacionalinė viktorina – tai nuo 2018 m. 15min kasmet rengiamas konkursas, kurio metu įvairiose Lietuvos ir pasaulio vietose susirinkę dalyviai atsakinėja į klausimus apie Lietuvą – jos istoriją, kultūrą, žmones ir t. t.

Šiemet 2020 m. Nacionalinė viktorina vyks kovo 7 d. (šeštadienį), prieš pat Lietuvos Nepriklausomybės 30-metį. Ji pirmąkart vyks ne tik gyvai, bet ir internete.

Testą, kurį rasite žemiau, sudaro 15 klausimų, į kuriuos atsakinėjo ir 2019 m. Nacionalinės viktorinos dalyviai. Visi testo klausimai buvo 1-ojoje Nacionalinės viktorinos temoje, kuri vadinasi „Kultūra“.

Ši tema apima vaizduojamuosius ir taikomuosius menus, tokius kaip dailė ar architektūra, taip pat lietuvių kalbą.

Tiesa, Nacionalinės viktorinos dalyviams į klausimus atsakinėti buvo sunkiau – jie neturėjo atsakymų variantų.

Nacionalinę viktoriną sudaro 8 temos – Kultūra, Kūryba, Tradicijos, Istorija, Visuomenė, Gyvenimas, Sportas bei Geografija ir gamta.

Nuo sausio 18 d. kas savaitę kiekvieną šeštadienį 19 val. 15min skelbs testą, paremtą vis kitos Nacionalinės viktorinos temos klausimais iš 2019 m. viktorinos.

Testą rasite žemiau. Norėdami pradėti spręsti testą, spauskite „Pradėti“. Sėkmės!

Buvo įdomu spręsti testą? Tuomet kviečiame dalyvauti 2020 m. Nacionalinėje viktorinoje, kuri vyks kovo 7 d.

Galite rinktis – ar norite dalyvauti gyvai vykstančioje, ar internetinėje Nacionalinėje viktorinoje. Jei norite dalyvauti gyvai vykstančioje viktorinoje, turėsite užsiregistruoti ir kovo 7 d. atvykti į viktorinos vietą savo mieste. Šiuo metu prie Nacionalinės viktorinos jau prisijungė 29 miestai ir miesteliai, jų skaičius dar augs.

Gyvai vykstanti viktorina prasidės 13 val. Atvykę į viktorinos rengimo miestą savo mieste dalyviai turės atsakyti net į 240 klausimų apie Lietuvą, suskirstytų į 8 temas. Jie bus pateikiami atspausdinti ant klausimų lapų, o dalyviai turės įrašyti kuo daugiau atsakymų. Geriausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti prizais.

Internetui pritaikytos Nacionalinės viktorinos užduotys 15min portale atsiras 19 val., pasibaigus gyvai vykstančiai viktorinai.

Internetinės viktorinos klausimai bus parengti realybėje vykstančios viktorinos klausimų pagrindu, bet jų bus mažiau ir jie turės atsakymų variantus, panašiai kaip testas, kurį ką tik sprendėte. Internetinės viktorinos rezultatai viešai skelbiami nebus, jos dalyviai nepretenduos į titulus.

Rasti daugiau informacijos (taisykles, miestų sąrašą ir t. t.) ir užsiregistruoti gyvai vykstančioje Nacionalinėje viktorinoje galite portalo 15min polapyje, skirtame Nacionalinei viktorinai. Jį pasieksite paspaudę šią nuorodą.

Taip pat kviečiame pamėgti Nacionalinės viktorinos Facebook puslapį, kur skelbiama naujausia informacija apie viktoriną.

Daugiau testų rasite 15min rubrikoje „Pasitikrink žinias“.

2019 m. Nacionalinė viktorina vyko 38-iuose Lietuvos miestuose, joje dalyvo 1081 dalyvis. Viktorinoje triumfavo matematikas iš Vilniaus Šarūnas Dirmeikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką