Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 18d. 12:59

Voveres skraiduoles auginanti Paulina: „Kartais naktimis jos pradeda loti kaip šunys“

Nykštukinės voverės skraiduolės
Asmeninio archyvo nuotr. / Nykštukinės voverės skraiduolės

„Pirmą kartą nykštukines voveres skraiduoles pamačiau internete, sužinojau, jog jas galima auginti namuose. Ieškojau apie šiuos gyvūnus informacijos, tada išprašiau tėvų, kad leistų jas auginti. Taupiau pinigus, kol nusipirkau vieną nykštukinę voverytę, o tada teko taupyti ir antrai, kadangi jos gali mirti nuo vienatvės, nusigraužti uodegas, letenėles ir panašiai“, – sako uostamiestyje gyvenanti Paulina. Neįprastus gyvūnus auginanti paauglė prisipažįsta, kad šie kartais iškrečia ir išdaigų. Pavyzdžiui, naktį atkeliauja į tėčio lovą.

Voverės šokinėja, o ne skraido

Gyvūnus mylinti ir jais besidominti Paulina meilę egzotiniams gyvūnams jaučia jau senokai.

Visų pirma šeimos namuose apsigyveno vėžlys. Vėliau, susidomėjus voverėmis skraiduolėmis, Pauliną labiausiai sudomino tai, kad jos gali aukštai šokinėti.

„Tačiau būtent šokinėti, o ne skraidyti – žmonės dažnai tai painioja. Ir dar man labai gražios jų ilgos uodegos“, – sakė mergina.

Prieš įsigydama augintinius Paulina apie šiuos gyvūnus perskaitė daug informacijos tiek lietuvių, tiek anglų kalba.

Pasirodo, gyvūnai, kaip ir žmonės, būna skirtingo charakterio.

„Mūsų mažylė Lilė yra aktyvi, mėgsta dėmesį, būti arti šeimininkų, ypač manęs. Bet ji aktyvi tik naktį, kadangi tai – naktinis gyvūnas.

Antroji voverė Pipė keliais mėnesiais vyresnė už Lilę. Ji baikšti, nes į ją buvę šeimininkai nekreipdavo dėmesio, tad jai labiau patinka lakstyti po kambarį, o ne būti arti žmonių.

Jos mėgsta žaisti, pavyzdžiui, gaudyti kačių žaislus su plunksnomis“, – pasakojo Paulina.

Asmeninio archyvo nuotr. /Nykštukinės voverės skraiduolės
Asmeninio archyvo nuotr. /Nykštukinės voverės skraiduolės

Naktį gali loti kaip šunys

Nykštukinės voverės skraiduolės turi dar kelias įdomias savybes. Pavyzdžiui, kartais naktį užsimaniusios dėmesio jos pradeda loti kaip šunys.

„O kai yra nepatenkintos, skleidžia tokį savotišką garsą. Beje, šis gyvūnas nėra graužikas, jis priklauso sterblinių gyvūnų grupei“, – apie augintines pasakojo klaipėdietė.

Tinkamai prižiūrimos jos gyvena apie 15 metų, – sakė mergina.

Pasak Paulinos mamos Linos, tai – labai emocionalūs gyvūnai, o triukšmaudami naktimis jie nori ne tik dėmesio, bet ir, pavyzdžiui, skanėsto. Čiauškėdamos jos bendrauja ir tarpusavyje.

„Kai aušta, jos užmiega. Beje, teko matyti, kaip voverė nuo karnizo palubėje nusileido ant lovos. Ji tiesiog sklendžia, tai labai gražus vaizdas“, – sakė Lina.

Gyvena didelės papūgos narve

Kalbėdama apie kasdienę priežiūrą Paulina sakė, kad ji nėra ypatinga, tačiau veiklos yra: reikia išvalyti narvą, išplauti maisto indelius, pakeisti vandenį, išplauti žaislus, ratuką.

„Taip pat, žinoma, artėjant vakarui su jomis pabendrauti, pažaisti. Voverės gyvena didelės papūgos narve, o palakstyti leidžiame tik uždarame kambaryje. Namuose turime dar du šunis - jie gali jas sužeisti.

Nykštukinės voverės skraiduolės minta daržovėmis, vaisiais, kirminais, būtent joms skirtomis tyrėmis, kūdikių tyrėmis, medumi. Tinkamai prižiūrimos jos gyvena apie 15 metų“, – sakė mergina.

„Nuo šunų jas saugome, tačiau pastebėjau, kad jos moka ir gintis, turi tokį balsą, kuris - tarsi įjungta signalizacija. Su jomis reikia bendrauti, kalbėtis ir tai – labai švelnus gyvūnas“, – pasakojo Paulinos mama.

Asmeninio archyvo nuotr. /Nykštukinės voverės skraiduolės
Asmeninio archyvo nuotr. /Nykštukinės voverės skraiduolės

Naktį ėmė pešioti plaukus

Tiesa, namuose pasitaiko ir nuotykių. Kartą ankstyvą rytą jos paspruko iš narvo, kuris nebuvo gerai uždarytas.

„Ir galima tik įsivaizduoti, kaip jautėsi Paulinos tėtis, pajutęs, kad kažkas ropoja lovoje ir ima jam pešioti plaukus“, – juokėsi Paulinos mama Lina.

Voverėms skraiduolėms patinka laipioti ant savo šeimininkų, lįsti į gaubtuvus, rankoves, kišenes.

„Dar norėčiau pasakyti, kad šis gyvūnas jokiu būdu nėra skirtas auginti namuose, kur šeimoje yra mažų arba nelabai subrendusių vaikų.

Jų priežiūra išties nėra lengva ir, prieš pirkdami ar iš prieglaudos pasiėmę gyvūną, būtinai bent kelis mėnesius pasidomėkite apie jo auginimą, priežiūrą, charakterį“, – teigė Paulina.

Asmeninio archyvo nuotr. /Nykštukinės voverės skraiduolės
Asmeninio archyvo nuotr. /Nykštukinės voverės skraiduolės
Temos: 2 Augintinis Gyvūnai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką