Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 04 07, 13:05

Mitas ir tiesa apie nagų odelių karpymą. Manikiūro specialistės komentaras

Ne kartą teko girdėti, kad manikiūro žnyplutes turėtume pamiršti, jei norime, kad nagų odelės taip greit neataugtų. Yra tiesos. Nuolat karpant odeles jos tikrai greičiau ir gausiau atauga. Daugelis manikiūro meistrų žnyplutes irgi jau keičia kitomis priemonėmis, o tiems, kurie nagus prižiūri patys, siūloma alternatyva namuose – tepti odeles specialiu aliejuku ir jas stumdyti.
Manikiūras: karpomos nagų odelės
Manikiūras: karpomos nagų odelės / Vida Press nuotr.

Odeles galima karpyti

Nors nagų priežiūra apipinta mitais, viskas iš tiesų labai paprasta. Kaip sako manikiūro meistrė Jūratė Stasiulaitienė, odeles tikrai galima karpyti, tik svarbu tai daryti atsargiai ir saugiai, stengiantis nepažeisti odos.

Jei nagus prisižiūrite patys ir manikiūrą darotės namuose, pašnekovė pataria kiekvienam šeimos nariui turėti savo asmenines žnyplutes – taip kur kas higieniškiau. O ir turimas žnyplutes kas kartą panaudojus reikėtų dezinfekuoti.

Alternatyva žnyplutėms – aliejukas ir stumdymas

Tiesa tai, kad karpant odelės atauga greičiau ir gausiau, nes oda regeneruojasi. Norintiems to išvengti yra alternatyva, apie kurią veikiausiai jau ne kartą girdėjote, – naudoti aliejuką ir stumdyti odeles.

Vida Press nuotr./Nagų aliejukas
Vida Press nuotr./Nagų aliejukas

Tiesa, norint gero rezultato, reikėtų sąžiningai tai daryti. „Jei kiekvieną kartą, tarkime, išplovę indus, išsimaudę, kai oda suminkštėja, atstumsite nagų odeles, jos ims slėptis ir suksis nago šaknies link. Tai darant kasdien odelė nespės atslinkti iki nago. Taigi galima daryti prielaidą, kad, jei nuoširdžiai kasdien dirbtumėte su odelėmis, jos atrodytų mažesnės ir gražesnės“, – sako manikiūro specialistė.

Pasak jos, specialus nagų aliejukas suteikia elastingumo, maitina ir drėkina odą, o jei sudėtyje yra arbatmedžio – dar ir dezinfekuoja. Prieš pradedant procedūrą – stumdyti odeles – jas reikėtų patepti specialiu aliejuku arba specialiu odelių minkštikliu, kuris, specialistės teigimu, yra net efektingesnis už aliejuką.

Odelėms stumdyti manikiūro meistrė siūlo naudoti apelsinmedžio lazdeles arba specialias metalines menteles.

Grožio salonuose žnyplutes naudoja vis rečiau

Jei vis dėlto savo nagus dažniau patikite meistrams, nei tvarkotės patys, J.Stasiulaitienė pataria pirmiausia susirasti kompetentingą specialistą. Nuo jo priklauso viskas: rezultatas, tvarka, aplinka, higiena ir t. t.

Jei kas kartą, kai oda suminkštėja, atstumsite nagų odeles, jos ims slėptis.

„Klasikinį manikiūrą (odelių mirkymas vandenyje, nusausinimas ir šalinimas žnyplutėmis) renkasi vis mažiau meistrų. Jei procedūra atliekama netinkamai, pavyzdžiui, įkerpamos odeles ir dar naudojami nesterilūs įrankiai, yra didelė rizika užsikrėsti ligomis, gauti infekciją, taip pat užkrėsti kraują“, – sako pašnekovė.

Pasak jos, dabar grožio salonuose, kad nereikėtų karpyti odelių, pasitelkiamos kitos manikiūro rūšys – aparatinis ir kombinuotas. Aparatinis reiškia, kad atliekant manikiūrą specialiu aparatu elektrine freza šalinamos odelės keičiant frezos antgalius. Kombinuotas – odelės taip pat šalinamos aparatu, o likusios nukerpamos žnyplutėmis.

„Šie du būdai padeda ir geriau nulakuoti nagus – arčiau odelių, paliekant tik minimalų tarpelį. Jie pasižymi dar viena nauda – taip tvarkant nagų odeles ilgainiui jos atauga mažesnės, minkštesnės ir mažiau šerpetoja“, – pasakoja manikiūro meistrė.

Taigi, kurį būdą pasirinksite, spręsti jums. Bet kuriuo atveju teks investuoti: grožio salone teks patuštinti kišenę, naudojant aliejuką prireiks daugiau kantrybės, karpant žnyplutėmis – susitaikyti, kad odelės atauga greičiau ir nebūna tokios gražios.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką