Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Lietuvių graibstomos atostogos Graikijoje kitąmet gali pabrangti?

Pigs ar brangs – toks hamletiškas klausimas kyla visiems, galvojantiems šiemet vasarą ar rudenį atostogauti Graikijoje ir jos salose. Kelionių agentūrų atstovai juokauja, kad dabar gulasi ir keliasi galvodami apie Graikiją, nes klientų, besidominčių kelionėmis į šią šalį, skambučių ir elektroninių laiškų sulaukia nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro.
Graikija
Graikija / „Tez Tour“ nuotr.

Feisbukas ir kiti socialiniai tinklai pilni Kretoje, Kose, Rode ir kitose Graikijos salose atostogaujančių lietuvių nuotraukų. Atrodo, jog šiemet ten važiuoja net ir tie, kurie anksčiau apsiribodavo poilsiu lietuviškose sodybose ar prie Baltijos jūros.

Objektyvių priežasčių tokiam masiniam „kraustymuisi“ prie Viduržemio jūros beveik nėra – 15min.lt jau rašė, kad atostogų Graikijoje kainos šiemet nėra mažesnės nei pernai.

Atostogų laikas gražiojoje Kretoje. Violetos Kleinienės nuotr.
Atostogų laikas gražiojoje Kretoje/ Violetos Kleinienės nuotr.

Tačiau sklandantys gandai apie tai, jog ties bankroto riba balansavusios Graikijos bėdos – puiki proga pigiai ten paatostogauti, sukėlė tikrą psichozę. Jai pasidavė ne tik lietuviai.

Viena didžiausių Vokietijos kelionių organizatorių „TUI“ skelbia, jog šiais metais į Graikiją vyksta rekordinis skaičius vokiečių turistų.

„Jau 2014-ieji buvo rekordiniai, tačiau šiemet skaičiai bus dar didesni. Visi vyksta į Graikiją“, – kelionių organizatoriaus atstovus cituoja Vokietijos žiniasklaidos portalas Handelsblatt.com

TAIP PAT SKAITYKITE: Į Tunisą ir Graikiją norinčių lietuvių logika paprasta: „Dėl to kainos tik kris“

Tačiau prognozuodami kitų metų pardavimus vokiečiai visai rimtai svarsto, jog poilsinės kelionės į Graikiją turėtų brangti. Tai esą lems padidėję mokesčiai.

Lietuvos kelionių organizatoriai ir agentūros kol kas atsargiai vertina tokias prognozes. Nors šią savaitę juos taip pat pasiekė partnerių pranešimas apie tai, kad organizuodami keliones į Graikiją turėtų nepamiršti, jog nuo liepos 20-osios išaugo PVM: maistui, kelionėms autobusu – iki 16 proc., o vandens transportu – net 23 proc.

Prognozės – tarsi būrimas iš kavos tirščių

Pasak kelionių agentūros „Superkelionės“ vadovo Udriaus Armalio, diskusijos apie keliones į Graikiją kartais primena sūpynes: prieš porą savaičių diskutuota apie tai, ar kelionės dėl šalį užgriuvusių ekonominių sunkumų turėtų pigti, o dabar jau kalbama apie tai, kad šios kelionės gali brangti.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Udrius Armalis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Udrius Armalis

„Šią diskusiją sukėlė Graikijoje padidėjęs PVM. Maistui ir kelionėms autobusu jis pakilo nuo 9 iki 16 proc. Tai gali turėti įtakos ir viešbučių kainai. Tačiau turizmo versle nėra paprasta apskaičiuoti galutinę kelionės kainą.

Dažniausiai didžioji dalis kambarių viešbučiuose išperkama ir už juos sumokama iš anksto. Tad šiemet viešbučių kainos neturėtų keistis“, – sakė pašnekovas.

Gandų apie galimą kainų kilimą pagrįstais nelaiko ir didieji kelionių operatoriai. Pasak bendrovės „Tez Tour“ Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovės Ingos Aukštuolytės, Lietuvos turizmo sektoriuje jau kelerius metus įsigalėjusi išankstinių pardavimų praktika. Vasaros kelionės jau beveik išparduotos, todėl Graikijos kainų pokyčiai šios vasaros kainodarai įtakos nebeturi.

„Šiuo metu parduodamos kelionės rudeniui – rugsėjui, spaliui, tačiau kainos taip pat nesikeičia. Stabilumą ir vėl lemia pirkimas iš anksto, mat tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ sutartis su viešbučiais sudarė dar 2014 m. žiemą“, – teigė I.Aukštuolytė.

Savarankiškai keliones į Graikiją planuojantys keliautojai tvirtina, jog rudeninėms atostogoms randa itin patrauklių pasiūlymų. Tai, kad viešbučiai, nepaisant išankstinių pardavimų ir esą maksimalaus užimtumo, rugsėjo ir spalio mėnesiams siūlo specialių nuolaidų, patvirtina ir kelionių agentūrų atstovai.

Kelionių kainą lemia ne išankstiniai pardavimai ar „barchatinis“ sezonas, o vietų trūkumas užsakomuosiuose skrydžiuose.

„Pavyzdžiui, dabar turime specialų pasiūlymą 5 žvaigždučių viešbučiui Rodo saloje su „viskas įskaičiuota“ savaitei už 220 Eur vienam žmogui“, – teigė U.Armalis.

„Tez Tour“ duomenimis, šią vasarą vidutiniška kelionės kaina vienam asmeniui 7 nakvynėm į Graikijos salas yra apie 450–600 eur.

Pasak U.Armalio, kelionių brangimą paprastai lemia ne išankstiniai pardavimai ar „barchatinis“ sezonas, t.y. pikas, kai visi turistai esą važiuoja ilsėtis, o elementarus vietų trūkumas užsakomuosiuose skrydžiuose.

Tad tie, kurie skrenda savarankiškai, tikrai sutaupo. „Reguliariųjų skrydžių bendrovės, pastaraisiais metais pasiūliusios daug tiesioginių skrydžių į Graikiją iš Lietuvos, vis smarkiau į rinkos užribį stumia kelionių organizatorius.

Prieš kelerius metus mes turėjome galimybę skristi tik į Koso ir Rodo salas, tačiau dabar jau galima patogiai pasiekti ir ilsėtis Kretoje, Korfu (Kerkyros), Chalkidikės salose. Tad kalbėti, ar pigs, ar brangs kelionės į Graikiją, yra tik būrimas iš kavos tirščių. Viską nulems tiek viešbučių užimtumas, tiek skrydžių į Graikiją kainos“, – apibendrino kelionių agentūros savininkas.

123rf.com nuotr./Graikijoje galite rasti ir tokių jaukių vietelių, toli nuo turistinių centrų.
123rf.com nuotr./Graikijoje galite rasti ir tokių jaukių vietelių, toli nuo turistinių centrų.

Europiečiai veržiasi į Graikiją, lietuviams numeris vienas – Turkija

Jau minėta Vokietijos kelionių organizatorė, bendrovė „TUI“ neseniai paskelbė, jog kelionės į Graikiją šiemet nukonkuravo ilgą laiką karaliavusias Turkiją ir Ispaniją.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nepamirštamos atostogos Kretoje – kodėl sala sužavi taip, kad į ją norisi sugrįžti ne kartą?

Lietuviai tradiciškai ir šiemet daugiausia keliauja į Turkiją – šią šalį rinkosi apie 40 proc. „Tez Tour“ klientų. Po jos eina Bulgarija, Graikijos, Ispanijos salos bei daug metų iš penketuko nedingstantis Egiptas.

Tačiau yra ir naujienų: pavyzdžiui, pavasario kelionėms labai populiarus tapo Kipras – į jį važiuoja vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos. Rudenį viena patraukliausių krypčių yra Sardinija.

„Iš Graikijos salų Lietuvos poilsiautojai labiausiai mėgsta ilsėtis Kretoje ir Rode. Nepaisant ekonominių neramumų, Graikijos populiarumas tik auga – šiemet suplanuota programa net 15 proc. didesnė nei buvo pernai. Tikimės, kad stabilus augimas išliks ir kitąmet“, – sakė „Tez Tour“ atstovė I.Aukštuolytė.

Nors kasmet vis daugiau keliautojų ryžtasi savarankiškai susiplanuoti atostogas, didžioji dalis šiuos rūpesčius patiki profesionalams. Kreipęsi į juos dažniausiai prašo „tinginio atostogų“ paketų.

Pasak I.Aukštuolytės, Lietuvoje populiariausias atostogų tipas yra poilsis prie paplūdimių, todėl ir vykdami į užsienį lietuviai tikisi gero oro, šiltos jūros ir malonaus, gražaus paplūdimio.

Kelionių pardavimai šiemet didesni nei pernai – pernai „Tez Tour“ aptarnavo apie 70 tūkst. poilsiautojų iš Lietuvos, prognozuojama, kad šiemet šis skaičius sieks 80 tūkst.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius