15min be reklamos
2023 01 12, 13:12

„Ryanair“ atsisako bazės Briuselio Zaventemo oro uoste

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ trečiadienį pranešė visam laikui uždarysianti savo bazę Briuselio Zaventemo oro uoste, protestuodama prieš oro uosto operatorės sprendimą padidinti kainas.
„Ryanair“ lėktuvas
„Ryanair“ lėktuvas / 123RF.com nuotr.

Sprendimas neturės įtakos bendrovės veiklai Briuselio Šarlerua oro uoste, kuriame įsikūrusi pagrindinė vežėjos bazė Belgijoje.

„Ryanair“ pranešime teigiama, kad apsisprendė po to, kai Briuselio oro uostas nusprendė nuo 2023 metų balandžio mėnesio 11 procentų padidinti kainas.

Vežėja žiemą jau buvo sustabdžiusi savo veiklą oro uoste, tačiau „Ryanair“ generalinis direktorius Michaelas O'Leary patvirtino, kad bendrovė „nebeatidarys“ bazės.

„Ryanair“ sukritikavo oro uosto sprendimą „dar kartą pakelti kainas <...> paverčiant jį dar nekonkurencingesniu, palyginti su kitais Belgijos ir ES oro uostais“.

Ji nurodė, kad skrydžiai į 12 krypčių iš Zaventemo oro uosto bus tęsiami orlaiviais, kurie nelaikomi oro uoste nuolatiniu pagrindu.

Belgijos profsąjungos pranešė, kad grėsmė iškilo maždaug 60 darbo vietų.

„Tai 44 skrydžių palydovai ir 15 pilotų“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Ryanair“ darbuotojų profsąjungos CNE vadovas Didier Lebbe.

123RF.com nuotr. / „Ryanair“ lėktuvas
123RF.com nuotr. / „Ryanair“ lėktuvas

„Ryanair sprendimas turės ribotą poveikį“, – pažymėjo Briuselio oro uosto operatorė ir patvirtino, kad 12 iš 16 „Ryanair“ siūlomų maršrutų bus tęsiami.

Pasak operatorės, jie buvo priversti didinti išlaidas po „staigaus energijos kainų augimo“ ir „labai didelės infliacijos“.

Įmonė pridūrė, kad tarifus nustatė ir tikrino nepriklausoma reguliavimo institucija.

Šiuo metu „Ryanair“ darbuotojai siekia išsireikalauti iš bendrovės, kad ji visiškai taikytų Belgijos darbo įstatymus.

Pastarosiomis savaitėmis buvo surengti keli streikai, kurių metu skrydžiai buvo sustabdyti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką