2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Seime – vėl siūlymas pinigus už neįvykusias keliones grąžinti per 14 dienų

Europos Komisijai (EK) Lietuvą dar kartą perspėjus dėl pažeidžiamų keliautojų teisių, Seimas vėl svarstys Civilinio kodekso pataisas – jomis siūloma keliskart sutrumpinti laiką, per kurį kelionių agentūros turės grąžinti pinigus už dėl koronaviruso krizės neįvykusias keliones.
Tuščias Vilniaus oro uostas
Tuščias Vilniaus oro uostas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

EK teigimu, keliautojai turi teisę atgauti pinigus už atšauktas keliones per 14 dienų, o Lietuvoje dabar galioja 90 dienų terminas. Tai numatančią Civilinio kodekso pataisą Seimas priėmė pernai gegužę.

Lietuvos turizmo rūmų vadovė Žydrė Gavelienė BNS teigė, kad su klientais atsiskaitė dar ne visi kelionių organizatoriai. Jos žiniomis, dar nėra grąžinta apie 3 mln. eurų.

„Dar nemažai neatsiskaityta. Dalis įmonių neatsiskaitė ir ypač didieji kelionių organizatoriai. Siūloma parama – paskolos atsiskaitymui – neveikia visa apimtimi. Kelionių organizatoriai gali pasiskolinti be užstato tik iki milijono, o tokioje situacijoje pateikti dar užstatą jiems yra labai skausminga“, – teigė Ž.Gavelienė.

Ji mano, kad sutrumpinus atsiskaitymo laiką padaugės skundų Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

Seimas pernai balandį įteisino ir specialius vienerių metų trukmės kuponus – jų gavo keliautojai, negalėję išvykti į apmokėtas keliones dėl karantino. Jei per šį laiką jie bus nepanaudoti, agentūros privalės per 14 dienų grąžinti pinigus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką