Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Tailande gyvenanti Kupečių šeima: „Naujuosius sutinkame net tris kartus“

Nors dauguma lietuvių tebesilaiko tradicijos, Kūčias ir Kalėdas sutikti Lietuvoje su savo šeima, tačiau kasmet daugėja ir tokių, kurie gražiausias žiemos šventes pasitinka svetur. O tie, kurie ten praleidžia ne tik atostogas, bet ir įsikuria trumpesniam ar ilgesniam laikui, kalėdines tradicijas derina su vietinėmis.
Kupečių šeimos Kalėdos Krabyje, Tailande
Kupečių šeimos Kalėdos jau ne pirmus metus bus Krabyje, Tailande, kur šiuo metu jie gyvena / Asmeninė nuotr.

Kalėdas švenčia tik užsieniečiai

„Kalėdos ir Naujieji Tailande – užsieniečių šventė. Tik Naujieji metai oficiali šventė. Tajai savo naujus metus pasitinka balandį. O Kalėdos čia – religinė šventė, kuri aktuali daugiausia tik užsieniečiams. Mes čia Naujuosius metus sutinkame net ne du, bet tris kartus: mūsų, kinų ir tada tajų. Pas tajus dabar yra 2559-ieji, tad bus 2560-ieji. Tiesa, nors šventė vyksta balandį, metai keičiasi nuo sausio 1 d. Kadangi gyvename Krabyje, kuriame dar yra ir musulmonų, tai labai norėdami galėtume švęsti ir dar vienus Naujus metus – pagal islamišką kalendorių. Jų nauji metai prasideda birželio-liepos mėnesį (tiksli data priklauso nuo mėnulio ir nėra pastovi)“, – pasakojo Simona Kupetienė.

Lietuvė juokavo, kad jau baigia pamiršti, kas yra kalėdinė dovanų pirkimo ir ruošimosi šventėms karštinė.

„Čia apskritai kalėdinės dvasios nėra. Nieko keisto, kai besmegenius lipdai iš smėlio, o ne sniego“, – sakė pašnekovė.

Asmeninė nuotr./Kupečių šeimos Kalėdos Krabyje, Tailande
Asmeninė nuotr./Kriauklių girliandos

Sudėtinga ir įsigyti šventinių dekoracijų. „Vietiniai, jei jau nusiperka ir pasipuošia namus, tai jos kabo iki pavasario, kada ir švenčiami tajų Naujieji metai“, – sakė S.Kupetienė, pridūrusi, kad šiemet jų šeima kalėdinę dvasią jaučia labiau.

Asmeninė nuotr./Kupečių šeimos Kalėdos Krabyje, Tailande
Asmeninė nuotr./Kupečių atžalos šiemet pradėjo lankyti mokyklą Tailande

„Šiemet daugiau kalėdinių švenčių turime, pavyzdžiui, vaikų mokykloje, kurią pirmus metus lanko mūsų vaikai“, – sakė Tailande gyvenanti lietuvė.

Asmeninė nuotr./Kupečių šeimos Kalėdos Krabyje, Tailande
Asmeninė nuotr./Kupečių šeimos Kalėdos Krabyje, Tailande, kitokios nei Lietuvoje. Bet kai kurių tradicijų laikomasi

Nepaisant to, kad Tailande labai lengva „pramiegoti“ Kalėdas, jų šeima stengiasi laikytis lietuviškų švenčių tradicijų. Viena jų – Kūčių vakarą praleisti su visa šeima.

„Per Kūčias mums yra šventas reikalas susėsti visai šeimai namuose. O Kalėdas pernai šventėme ant jūros kranto.

Šiemet planuojame restorane su baseinu kartu su artimiausiais draugais. Taip jau išėjo, kad šiemet šventiniu laikotarpiu laukiame daug draugų, tad natūralu, kad ir namus labiau pasipuošėme. Norėtume į Lietuvą sugrįžti šventėms, bet abu dirbame su turistais, o šiuo metu Tailande – pats turistinis sezonas. Tad per Kalėdas tai – misija neįmanoma“, – sakė S.Kupetienė.

Anot jos, nors Kūčios ir Kalėdos Tailande nėra oficiali šventė, dauguma restoranų siūlo kalėdinius meniu su vienos ar kitos Europos šalies patiekalais.

„Naujieji metai turistinėse vietose paminimi labiau – viešbučiuose vyksta šventės, koncertai, pajūryje susirenka minios žmonių. Mes šiemet planuojame pabėgimą į džiungles. Kitaip tariant, keliausime į priešingą pusę nei visi turistai“, – sakė Tailande, Krabi regione, įsikūrusi S.Kupetienė.

Esate ne Lietuvoje? Papasakokite, kaip švenčiate Kūčias ir Kalėdas. Jūsų istorijų laukiame [email protected] arba „Pasaulis kišenėje“ feisbuko puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką