Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 1d. 20:21

Floristas A.Plindinas įvertino Lietuvos miestų Kalėdų egles: vienos be gyvybės, kitos – lyg iš pasakų

Floristas A.Plindinas, Rokiškio ir Kauno Kalėdų eglės
M.Vizbaro ir asmeninio archyvo nuotr. / Floristas A.Plindinas, Rokiškio ir Kauno Kalėdų eglės

Floristas Andrius Plindinas – tikras profesionalas: net neprasidėjus eglučių įžiebimo maratonui didžiuosiuose Lietuvos miestuose, jau buvo apžvelgęs ir įsidėmėjęs kelias mažesniuose miestuose – Širvintose, Rokiškyje. Kaip floristas vertina lietuvių fantaziją ir išmanumą?

Kalėdos tampa varžytuvėmis

Kad ir kokią šventinę dvasią skleistų girliandų žybsėjimas, meduolių bei karštos arbatos su cinamonu kvapas Lietuvos miestų aikštėse įsikūrusiuose kalėdiniuose miesteliuose, vis tiek kasmet bene didžiausia švenčių pradžios kulminacija tampa Kalėdų eglių įžiebimo ceremonija. Ir, žinoma, aptarimas bei lyginimas, kuris miestas nustebino savo požiūriu, eglutės koncepcija ir pateikimu.

Pakomentuoti šventinių eglučių paradą paprašėme floristo ir gėlių kolekcininko Andriaus Plindino.

Asmeninio archyvo nuotr./Floristas Andrius Plindinas
Asmeninio archyvo nuotr./Floristas Andrius Plindinas

„Kai žiūrite į Kalėdų eglę, tikrai nereikia narstyti įbedus nosį, kaip, iš ko ji padaryta. Turi būti bendras konceptas. Žiūri ir jauti Kalėdas: turi būti jauku, šilta, gražu, šventiška, o ne meno instaliacija.

Tai nebūtinai turi būti sprendimas pastatyti nukirstą medį, kaip šįmet ir pernai padarė Klaipėda, tačiau turi būti jaučiama šventiška nuotaika, jaukumas, šiluma. Kalėdos juk ir yra apie tai – laukimas, gyvybė, jaudulys ir šventė“, – sako A.Plindinas.

Vilniaus eglė. Ją papuošti buvo patikėta UAB „Švenčių studija“, kuri jau ne vienerius metus stebina savo fantazija ne tik Vilnių ir Lietuvą, bet ir visą pasaulį. Pastaruosius kelerius metus Vilniaus Kalėdų eglė nuolat sulaukia didžiulio dėmesio. Vieta – Katedros aikštė.

„Nors pasaulinės tendencijos diktuoja natūralumą, šiltumą, tačiau pagrindinei šalies eglei galima pasitelkti ir spalvų, jei prisimintume pernykštę alyvinę Katedros eglutę.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Katedros aikštėje įžiebiama pagrindinė šalies Kalėdų eglė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Katedros aikštėje įžiebiama pagrindinė šalies Kalėdų eglė

Šįmetė Vilniaus, o kartu ir pagrindinė šalies eglė, kažkuo ypatingu nenustebino. Taip, ji moderni, tačiau šaltoka. Ne tokios nuotaikos reikėtų šiuo laikotarpiu. Pagrindinei šalies eglei kelčiau aukštesnius reikalavimus“, – sako A.Plindinas.

Floristo dėmesio susilaukė ir kita svarbi Vilniaus eglė, įžiebta šeštadienio pavakarę Rotušės aikštėje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kalėdų eglė Rotušės aikštėje Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kalėdų eglė Rotušės aikštėje Vilniuje

„Jauki, graži, tik eglutės papuošimai, vertinant proporcijas, šiek tiek per dideli. Tačiau nėra nuobodi eglutė, o klasikinė, nerėkianti, neklykianti. Atitinka visas dabartines pasaulines tendencijas: atsisakoma ryškių spalvų, einama link natūralumo, tad šilta balta šviesa suteikia to jaukumo ir mielumo. Teisingas sprendimas, mano galva“, – sako Andrius.

DAUGIAU: Katedros aikštėje įžiebta stulbinančia menine kompozicija žavinti Vilniaus Kalėdų eglė

Kauno eglė. Jos puošyba rūpinosi menininkė Jolanta Šmidtienė. Tai aukščiausia eglė, kokią tik Kaunas yra turėjęs – siekia 20 metrų (su Stasio Beišio kurta viršūne – snaigių malūnu – prisideda dar 2 metrai). Eglutės karkasas dengtas eglišakiais, o ant jų nugulusios pusnys sukurtos iš 2,5 milijono plastikinių kokteilių šiaudelių. Pusnys transformuojasi į žmogaus dydžio pasakų personažų ar gyvūnų figūras. Vieta – Rotušės aikštė.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kaune šventiškai įžiebta Kalėdų eglė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kaune šventiškai įžiebta Kalėdų eglė

„Nuostabi! – vos pamatęs įžiebtą Kauno eglę, pasakė Andrius. –Klaipėdos labai graži, bet Kauno eglutė – išvis fantastiška! Tobula. Užburia pati nuotaika ir vaizdas – tarsi iš pasakų, iš kalėdinių atvirukų. Grakšti eglė, ant šakų pūpso pusnys. Mes taip pasiilgę to užburiančio vaizdo, taigi J.Šmidtienei kartu su komanda bei savanoriais pavyko tai padovanoti miestui bei jo svečiams.

Žavi viskas – nuo idėjos sukurti sniegą iš kokteilių šiaudelių iki tos idėjos lengvo išpildymo. Žiauriai gerai!“ – susižavėjimo neslėpė Andrius.

DAUGIAU: Kaune įžiebta šiaudeliais puošta žaliaskarė: sukūrė taip laukiamo sniego iliuziją

Klaipėdos eglė. Puošyba patikėta viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovei Daliai Grikšaitei. Padovanojo miestui eglę Raimonda ir Darius Kiviliai. Vieta – Teatro aikštė.

Karolio Bakūno nuotr./Klaipėdoje įžiebta Kalėdų eglė
Karolio Bakūno nuotr./Klaipėdoje įžiebta Kalėdų eglė

„Išties graži, tvarkinga, jauki eglutė. Neperpuošta, nors lempučių išties gausiai. Pati eglė ganėtinai masyvi, bet neatrodo sunki, perkrauta, nes puošyba teisinga, sukurianti jaukumo, mielumo, minkštumo ir šventiškumo atmosferą. Kviečia tiesiog būti, džiaugtis, laukti Kalėdų“, – apibūdino klaipėdiečių eglę floristas.

DAUGIAU: Uostamiestyje sužibo žaliaskarė: Kalėdos Klaipėdoje išpildys visas svajones

Šiaulių eglė. Jos puošyba patikėta Šiaulių kultūros centrui ir jo direktorei Deimantei Bačiulei. Ypatingas akcentas – Kalėdų eglę juosiančios šviečiančios menininko Vilmanto Dambrausko sukurtos dekoracijos su architektūriniais Šiaulių miesto elementais. Vieta – skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Kalėdų eglės įžiebimas Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Kalėdų eglės įžiebimas Šiauliuose

„Standartinė karkasinė eglutė miesto centre. Kiek stebiu, tai jau treti metai iš eilės tokia pati eglutė. Šiauliai per daug nenustebino, bet ir nenuvylė“, – trumpai įvertino floristas.

DAUGIAU: Senį Kalėdą prie Šiaulių eglės atvežė policijos ekipažas su švyturėliais

Panevėžio eglė. Prieš penkerius metus smarkiai sukritikuotas Panevėžio miesto sprendimas papuošti natūralią, bet lyg iškramtytą Kalėdų eglę, sulaukė nemažai kritikos tiek iš pačių miesto gyventojų, tiek iš jo svečių. Eglės ir kitų miesto viešųjų erdvių puošybai Panevėžio miesto savivaldybė šiemet iš biudžeto skyrė beveik 150 tūkstančių eurų.Vieta – Laisvės aikštė.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

Ar pavyko mažas stebuklas?

„Nepasakyčiau. Panevėžio eglutė ir vėl... Na, nerandu žodžių, juk žmonės dirbo, stengėsi. Tačiau ši eglutė man absoliučiai nesisieja su šventėmis. Tos spalvotos apverstos mažos eglutės ant didelės eglės – kaip kaip Rio karnavalas. Per daug spalvų, per daug triukšmo, suardytas eglutės kontūras, nėra net eglutės kūno, tik tarsi fejerverko sprogimas.

Gal išgelbėtų mažiau spalvų ir tas puošmenas apversti, kad būtų eglutės formos, viršūnėmis žiūrėtų. Tada galėtų atrodyti netgi įdomiai“, – patarimų negailėjo floristas, sakydamas, kad šiai eglei skirtų mažiausiai balų. Rokiškiui skirtų septynetą, o Panevėžiui – ketvertą.

DAUGIAU: Nuo Panevėžio viešbučio stogo nusileidęs Kalėdų senelis įžiebė miesto eglę

Kaip atrodo eglės mažesniuose Lietuvos miestuose?

Rokiškio eglė. Rokiškis Lietuvos kultūros sostinės titulą šiemet perima iš Marijampolės. Rokiškėnus ir miesto svečius kalėdiniu laikotarpiu pasitinka medinė eglė, sukurta žymaus XIX amžiaus dievdirbio Liongino Šepkos kūrinių motyvais.

15min skaitytojo nuotr. /Kalėdų eglė Rokiškyje
15min skaitytojo nuotr. /Kalėdų eglė Rokiškyje

Kaip jau rašė 15min, rokiškėnai eglę sukalė iš ką tik išpjautų lentelių, tebekvepiančių medžiu pagal Šiaulių universiteto docento dailininko Arūno Uoginto eskizus ir maketą. Kai kas juokauja, kad nežinai kiek medžių buvo paaukota dėl vieno medžio – Kalėdų eglės – statybos. Vieta – Rokiškio krašto muziejaus kiemas.

„Originalu, bet nepasakyčiau, kad labai gražu ir šventiška. Žinoma, reikėtų pamatyti vakare, gal tam tikras apšvietimas ir kitokį vaizdą dovanotų. Mano kolega labai gerai pasakė – atrodo, kaip bitininko namas.

Nors sukurta tautodailininko kūrinių motyvais, tačiau jų paprastas žmogus nemato, nežino. Nemanau, kad Rokiškiui pasisekė su eglute šiemet.

Kas galėtų išgelbėti? Norėtųsi gyvybės, kad neatrodytų, lyg padaryta iš europalečių. Gal gyvų eglės šakų kur apačioje reikėtų pakaišioti, nežinau, kokį gyvumo ir žalumo sluoksnį padaryti. Svarbiausia problema – gyvybės trūkumas“, – teigė floristas.

DAUGIAU: Rokiškio dvaro kieme – neregėta Kalėdų eglė

Širvintų eglė. Žvelgdama į ją, pavadinau origamiu, ir A.Plindinui šis apibūdinimas irgi patiko. „Mano galva, tai viena gražesnių eglučių šiemet. Visiškai paprasta, subtili, bet labai jauki, miela. Greičiausiai toks įspūdis susidaro dėl to, kad konstrukcija atkartoja gyvos eglutės siluetą.

Ji jauki, šilta ir šventiška, nors nėra jos kūrimui panaudota daug gyvos žalumos“, – simpatijų neslėpė A.Plindinas.

Palangos eglė. Kaip rašė 15min, dvylikos metrų aukščio eglė šioje miesto erdvėje suspindo pirmą kartą. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai – greta esantys Kurhauzas ir Koncertų salė šiai miesto erdvei suteikia išskirtinai kultūrinę aurą. Vieta – Grafų Tiškevičių alėja.

Palangos savivaldybės nuotr./Palangos eglė suspindo tūkstančiais kalėdinių šviesų.
Palangos savivaldybės nuotr./Palangos eglė suspindo tūkstančiais kalėdinių šviesų.

Tauragės eglė. Gruodžio 1 dieną sužibo ne viena, o net 12 kalėdinių eglučių: 11 jų – nedidukės, o pagrindinė – pasidabinusi didžiuliu kaspinu. Vieta – Pilies aikštė.

Tauragės rajono savivaldybės nuotr./Tauragėje įžiebta Kalėdų eglė
Tauragės rajono savivaldybės nuotr./Tauragėje įžiebta Kalėdų eglė

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

Sportas

Čempionų lyga: paskutinis laimingasis „Lyon“ ir grandų sensacingi pralaimėjimai

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Vardai

Filmavimo metu susižalojo Mios sūnus – prireikė medikų pagalbos

Gyvenimas

Savanoriaujanti Vitalija: „Kodėl seneliai, turintys artimuosius, jaučiasi tokie vieniši?“

Vardai

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: duetas kartu dirbs pirmą kartą

Gazas

Filmų sukurti mitai: ar susišaudymo metu tikrai saugu slėptis už automobilio?

Mokslas.IT

Rusijoje demonstruotas „pažangus robotas“ pasirodė esąs žmogus su roboto kostiumu

Sportas

Čempionų lyga: Maskvos CSKA vėl pažemino namuose žaidusį Madrido „Real“

Verslas

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

24sek

Čempionų lyga: „Neptūnas“ namuose nukovė be pralaimėjimų žengusius italus

Naujienos

24sek

Mūšis Sakramente: Bogdanovičiai rinko taškus, Domantas Sabonis riaumojo

24sek

Jonas Valančiūnas ir „Raptors“ siaučia – aštunta pergalė iš eilės

Kultūra

Talino kino festivalyje M.Kavtaradzės juosta „Išgyventi vasarą“ pripažinta geriausiu Baltijos šalių filmu

Pasaulis kišenėje

Katedros aikštėje įžiebta menine kompozicija žavinti Vilniaus Kalėdų eglė

N-18 15min tema Aktualu

Pasiūlymas teikti intymias paslaugas Vokietijoje: „300 eurų per dieną, bet reikės dirbti“

Aktualu

VTEK sprendimas dėl ministrės J.Petrauskienės – kitą savaitę

Gazas

Dalis šalies kelių slidūs

Gyvenimas

Atsipalaidavimas ar jau priklausomybė: kaip nepastebimai brendame į alkoholizmo liūną

Gazas

Pasižvalgykime: kur gyvena tolimųjų reisų vairuotojai

N-18 Aktualu

Angliją šiurpinanti lietuvės nužudymo byla: įtariamąjį išdavė sportbačiai

Mokslas.IT

Ateityje neliks nei Europos, nei Amerikos, nei Afrikos, nei Azijos. O kas bus? 4 scenarijai

Aktualu

Diktatorius Pinochetas ištraukė šalį iš bedugnės tūkstančių čiliečių gyvybių kaina

Aktualu

JAV sutiko trims mėnesiams atidėti naujus tarifus Kinijai

Sportas

Madrido „Real“ artinasi prie Ispanijos lygos lyderių

Sportas

Cristiano Ronaldo tarp skandalo žinių siunčia kamuolį į vartus

Kultūra

D.Kuolys apie A.Škėmos „Izaoką“: tai kūrinys, nenusileidžiantis „Baltai drobulei“

24sek

„Nurašyti“ kroatai tikisi nustebinti Lietuvą ir save

Gyvenimas

Teisėjo mantiją į kalnus iškeitęs 60-metis teisininkas: „Užkopę visad sugiedame himną“

Sportas

„Copa Libertadores“ trileris tęsiasi: „River Plate“ atsisakė žaisti Madride

Aktualu

Kaune įžiebta šiaudeliais puošta žaliaskarė: sukūrė taip laukiamo sniego iliuziją

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką