Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 16, 10:52

Biruta su anūku Romu gamina skaniausius patiekalus: „Youtube“ turi beveik 15 tūkst. sekėjų

Biruta Stankevičienė su anūku Romu pažįstama daugeliui, kurie domisi ir mėgsta lietuvišką virtuvę. Kaip iškepti skaniausius bulvinius blynus? O kaip paruošti cepelinus iš pirmo karto? Biruta su Romu sako, kad pirmiausia reikia bandyti ir dar kartą bandyti – kuo daugiau praktikuosimės, tuo geresnio rezultato galime tikėtis.
Močiutė Biruta su anūku Romu kartu gamina skaniausius patiekalus
Močiutė Biruta su anūku Romu kartu gamina skaniausius patiekalus / Asmeninio archyvo nuotr.

Vyriausia Lietuvos tinklaraštininke vadinama Biruta į klausimą, kaip jaučiasi turėdama tokį „titulą“, tik numoja ranka ir juokdamasi sako, kad tai „nesąmonė“.

„Na, kas mane galėjo daugiau įkalbėti filmuotis nei anūkas? Močiutė pati nebūtų sugalvojusi“, – juokiasi Biruta, su anūku Romu Youtube kurianti receptų kanalą „Romas ir Mo“.

Ypatingo ruošimosi nebuvo, tiesiog turėjome laiko ir pagalvojau, kodėl gi nenufilmavus močiutės patirties virtuvėje.

Romas prideda, kad pirmą vaizdo įrašą, kaip juodu gamina, sukūrė pernelyg negalvodami.

„Ypatingo ruošimosi nebuvo, tiesiog turėjome laiko ir pagalvojau, kodėl gi nenufilmavus močiutės patirties virtuvėje. Buvau išprašęs, kad pagamintų gruzdintos vištienos, tad norėjome nušauti du zuikius vienu šūviu – ir receptu pasidalinome, ir skaniai pavalgėme. O vėliau viskas vis labiau plėtojosi, tad šiandien turime jau beveik 15 tūkstančių sekėjų Youtube kanale“, – prisimena R.Gaučas, ne tik su močiute kuriantis, bet ir turintis dar ne vieną papildomą veiklą. Jis dirba matematikos mokytoju, turi elektroninę parduotuvę, filmuoja, fotografuoja ir yra kompiuterių specialistas.

Mėgstamiausia močiutės virtuvė – lietuviška

Paklaustas apie tai, kokios buvo pirmosios patirtys, kai jie pradėjo dalintis receptais internete, Romas sako, kad iš pradžių turėjo visai nedaug sekėjų.

„Tačiau viskas pasikeitė, kai mus pastebėjo naujienų portalai ir pradėjo dalintis mūsų istorija ir receptais – tada susidomėjimas stipriai išaugo. Per tą laiką nuo 2017-ųjų, kai tik pradėjome kurti, sudalyvavome ne vienoje laidoje ir davėme ne vieną interviu bei išleidome knygą“, – sako R.Gaučas.

Ponia Biruta su anūku Romu pažymi, kad jiems labiausiai patinka lietuviška virtuvė, tad nieko keisto, jog močiutės receptai neseniai sugulė ir į knygą, kuri taip ir vadinasi „Močiutės receptai“.

„Kai pradėjome kurti filmukus, nusprendžiau tuo pačiu užsirašyti ir visus receptus. Pagalvojau, kad nedaug trūksta, jog galėtume išleisti knygą. Pats padariau ir elektroninį variantą bei parašiau įvairioms leidykloms su pasiūlymu. Viskas susiklostė taip, kad praėjusią vasarą močiutei teko vienu kartu ruošti kalnus patiekalų, pavyzdžiui, vieną kartą net 24, jog juos būtų galima nufotografuoti knygai“, – juokiasi Romas ir priduria, kad knygoje yra sudėti 107 patys geriausi močiutės receptai.

Pašaukimas – dar nuo jaunystės laikų

„Gaminti – tai mano aistra nuo pat jaunystės, mano mėgstamas darbas visą gyvenimą. Augome šeimoje šeši vaikai, tad vyriausia sesuo į daržus, o aš pasilikdavau namie gaminti valgyti. Paskui baigiau mokyklą ir pradėjau dirbti virėja, dirbau 22 metus. Ilgą laiką ruošiau ir vestuves, įvairius užsakymus priimdavau, sukausi virtuvėje be laisvų dienų“, – juokiasi Biruta ir priduria, kad nors kartais atsibosdavo gaminti, po kurio laiko rankos ir vėl tiesėsi valgį ruošti.

Paklausta, ar mėgsta lankytis kavinėse, Biruta atsako, kad lankosi gana retai, o anūkas juokiasi, jog močiutė nevengia išmėginti ir greitojo maisto, pavyzdžiui, kebabų ar mėsainių.

„Mano mėgstamiausi patiekalai – cepelinai ir Kijevo kotletai, tačiau gaminu viską iš eilės, ką moku, ir viskas skanu. Tiek žemaičių blynai, tiek virtinukai, tiek varškėčiai – tikrai nesu išranki“, – kalba Biruta, kuri visus patiekalus išmoko gaminti iš savo mamos, tad receptai yra perduodami iš kartos į kartą.

Tad kaip tuos skaniausius cepelinus išvirti? Biruta sako, kad pirmiausia reikia bandyti, o tada tikrai pavyks. „Reikalinga praktika. Man pačiai nepavyko iš pirmo karto. Nereikia nusiminti, jeigu pirmas blynas prisvils – ir mums taip būna, tačiau kuo daugiau gamini, tuo geriau išeina.

Man skaniausi tarkuotų bulvių cepelinai, tad tokiems geriausia rinktis kuo krakmolingesnes bulves. Receptai yra gana lengvi, todėl labai retai mūsų žiūrovams kas nors nepavyksta“, – juokiasi moteris.

Ji sako, kad virtuvėje svarbiausi – prieskoniai, kurių daugumą užsiaugina ir pati: „Druska, pipirai, bazilikai, rozmarinai, mairūnai, petražolės, salierai, čiobreliai, krapai, svogūnai, česnakai – tai mano mėgstamiausi prieskoniai, kurių visada turiu namuose. O produktus stengiuosi pirkti turguje, nes tikrai labai skiriasi tie patys pienas, sviestas, mėsa ar kiaušiniai pirkti parduotuvėje ir turguje.“

Romas sako, kad jis mėgsta visus patiekalus, kuriuos gamina močiutė, tačiau nevengia ir eksperimentuoti virtuvėje. „Labai mėgstu picą, kurią gaminu pats – ją įvertina ir močiutė, tik pabrėžia, kad nedaryčiau aštriai (juokiasi). Mes savo kanale su močiute esame išmėginę ne vieną eksperimentą, tačiau populiariausi išlieka vis tiek lietuviški patiekalai“, – kalba R.Gaučas.

O ką Biruta veikia, kai negamina? „Labai laukiu, kad kuo greičiau pavasaris ir galėčiau išvažiuoti į gamtą. Esu kaimo vaikas – kaime gimusi ir užaugusi, tad suktis man patinka ne tik virtuvėje, bet ir darže. Nebijau žemės darbų, man tai tikras malonumas“, – sako močiutė.

Romas juokauja, kad pavasarį baigiasi visos močiutės ligos ir sirgimai: „Pavasaris močiutei kaip stebuklingas eliksyras – kaime atsigauna ir visos ligos išlaksto.“

Ypatingas močiutės ir anūko ryšys

Daug dėmesio sulaukia ir Romo ir močiutės ryšys, kuriuo žavisi daugelis jų sekėjų.

„Gyvename vienas šalia kito, todėl su močiute susitinkame labai dažnai. Rečiau tik tada, kai ji vasarą išvažiuoja į kaimą. Aišku, tas ryšys susiformavo ir tada, kai mūsų šeima gyveno pas močiutę. Turėjome pagyventi gal kelis mėnesius, tačiau užsibuvome 13 metų“, – sako Romas.

Tas ryšys susiformavo ir tada, kai mūsų šeima gyveno pas močiutę.

Biruta, turinti išvis keturis anūkus, juokiasi, kad rado, kam perduoti ir savo patirtį, ir pajuokauja, kad dar ir žolę anūką išmokė pjauti. „Močiutė mane tikrai įdarbino“, – juokiasi Romas.

Nuo to laiko, kai Biruta pradėjo filmuotis, sulaukia ir dėmesio – žmonės mėgsta pagirti ją, sako išbandę jos receptus ir džiaugiasi rezultatais.

„Štai neseniai ligoninėje buvome, tai gavau komplimentų dėl vištienos vyniotinio“, – kalba Biruta. O Romas priduria, kad ji labai džiaugiasi kiekvienu gražiu žodžiu, komentaru ir įvertinimu.

Svajonė – 100 tūkstančių sekėjų

„Pastebėjome, kad lietuviški patiekalai patys populiariausi, tačiau kartais eksperimentuojame. Mano svajonė, nežinau, ar įmanoma, tačiau norisi pasiekti 100 tūkstančių sekėjų. Dauguma mūsų receptų yra išversti į anglų ir kitas kalbas, todėl sulaukiame dėmesio ir iš užsienio – žmonės bando pasigaminti lietuviškų patiekalų ir tuo dalinasi. Pavyzdžiui, cepelinai sulaukė daugiausia dėmesio“, – pasakoja Romas.

Ar yra kokių nors nepavykusių patiekalų? „Iš tikrųjų tai močiutė jau daug metų gamina, tad nesėkmių nepasitaiko. Visgi, jeigu receptas mums naujas, būna visko. Kažkada bandėme pasigaminti burokėlių saldainių pagal vieną azijietišką receptą. Atrodė, kad viską darėme taip, kaip reikia, tačiau saldainiai taip ir nesukietėjo. Bandėme tris kartus ir galiausiai saldainius sudėjome į stiklainį ir šaldytuvą, tačiau rezultatas buvo nekoks – vienas didžiulis kietas saldainis“, – juokiasi Romas.

Jis priduria, kad artimiausias patiekalas, kurį žada ruošti kartu su močiute, – jautienos kepsnys. „Idėjų ir minčių turime labai daug – labiau tikėtina, kad greičiau atsibos kurti, nei pritrūksime receptų, kuriais norėtume pasidalinti“, – sako močiutės ir anūko duetas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką