Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 5d. 08:06

Vaida pasidalijo idėjomis, kaip atnaujinti namus: „Buvo sudėtinga, tačiau vaizdas viską atperka“

Vaidos namai prieš ir po atnaujinimo
Asmeninio archyvo nuotr. / Vaidos namai prieš ir po atnaujinimo

Kartais namus pakeisti gali vos keli prisilietimai, tačiau efektas bus įspūdingas. Apie tai šiandien kalbamės su Vaida – gerai žinoma instagramere bei „Instagram Mokymai“ įkūrėja. Ji dalijasi ne tik mados deriniais, instagramo patarimais, bet ir namų dekoravimo bei atnaujinimo idėjomis.

Vaida Cegle namuose atnaujino sienas, tam pasitelkdama paneles ir sukurdama romantinį namų vaizdą, taip pat savo jėgomis pervilko krėslą. Ji priduria, kad niekada nedariusi nieko panašaus, tačiau rezultatu liko patenkinta ir sako, kad kiekvienas gali išmėginti nedidelius pokyčius įgyvendinti savo namuose.

– Papasakokite, iš kur semiatės idėjų atnaujindama namus? Kas įkvėpė būtent šiems pokyčiams?

– Kai kurios idėjos tiesiog gimsta mano galvoje, kitas idėjas randu Pinterest bei Instagram paskyrose.

Kalbant apie sienų paneles, man jos visada buvo ypatingos. Prieš keletą metų, kai atostogavau Prancūzijoje ir Italijoje, teko sienų paneles matyti apartamentuose, kuriuose buvome apsistoję. Jau tada man jos paliko įspūdį, tačiau tuomet savo būstą nuomojomės, tad šios sienų puošmenos taip ir liko tik mano mintyse. Na, o dabar, įsigijus būstą, galėjau išpildyti ir savo mini dekoro svajonę namams.

– Kokie darbai sudėtingiausi atliekanti dekoro, atnaujinimo procesus ir viską darant pačiai?

– Dievinu tiek madą, tiek dekorą, tad man buvo labai smagu generuoti dekoro idėjas namams.

Visą namų dekorą projektavau pati, žinoma, daugumą statybinių darbų atliko darbininkai. Tačiau kai kuriuos darbus atlikau ir aš – vienas iš jų yra sienų panelės. Taip pat atnaujinau senus baldus, perdažydama juos, pakeisdama rankenėles ir pan.

Na, ir vienas iš didesnių projektų buvo pervilkti seną nenaudojamą fotelį. Dabar šis fotelis tapo vienu mėgstamiausių mūsų namuose.

Visus šiuos darbus dariau pirmąkart, be jokių papildomų žinių ar įgūdžių, tad tai buvo tikras iššūkis man pačiai. Ar buvo sudėtinga? Taip. Ar įmanoma? Taip. Vaizdas atperka darbą.

Asmeninio archyvo nuotr. /Atnaujintas fotelis
Asmeninio archyvo nuotr. /Atnaujintas fotelis

– Kokios nedidelės detalės ir jų pokyčiai namuose padeda labiausiai atnaujinti vaizdą?

– Labai daug priklauso nuo namų, galbūt tam tikram interjerui pakaktų gražios vazos ar žvakės, kitam galbūt pakaktų pagyvinti vaizdą įrėmintais piešiniais ant sienų.

Norint didesnių pakeitimų, pagalvokite apie sienų dažus, jie gali padaryti stebuklus namų interjerui. Nepamirškime ir sienų panelių, jas galite pasirinkti tiek klasikines, tiek prancūziško stiliaus, tiek plonas, tiek stambias, tiek iš medienos plaušų plokštės, tiek iš pačios medienos. Nedidelė investicija, kuri gali padaryti tikrai didelį skirtumą. Ir visa tai galite padaryti patys!

– Ar sudėtinga atnaujinti daiktus? Kokių įrankių, žinių gali prireikti?

– Jeigu kalbėtume apie fotelio atnaujinimą, tai tikrai galiu pripažinti, kad tai nebuvo lengvas darbas. Visas pervilkimo, matavimo, siuvimo, užvilkimo procesas man truko tris dienas. Žinoma, turintiems siuvimo įgūdžių, viskas pavyktų greičiau.

Kalbant apie mažesnius daiktus, tarkime, vazos atnaujinimą, tai gali užtrukti vos kelias minutes. Jeigu turite vazą, kuri slepiasi spintelėje ir niekada jos nenaudojate, nusipirkite jūsų mėgstamos spalvos purškiamų dažų ir tiesiog pakeiskite spalvą.

Turite kėdę, kuri jau apsitrynė ar tiesiog nebepatinka? Nusipirkite jums patinkančios medžiagos ir pabandykite aptraukti pati/pats bei pakeiskite kojelių ar rėmų spalvą naujais dažais. Jums nereikia jokių ypatingų įrankių. Pakeisti baldams medžiagą jums prireiks tik specialaus tinkamo baldams segiklio. Žinoma, dar būtų gerai siuvimo mašina, bet jei neturite, galite ir rankomis padirbėti.

Kaip pasidaryti sienų paneles? Labai paprastai – jums tereikia medienos plaušų plokščių, pjūklo ir specialių klijų.

Asmeninio archyvo nuotr. /Atnaujintas miegamojo kambarys
Asmeninio archyvo nuotr. /Atnaujintas miegamojo kambarys

– Kaip jūsų darbus įvertina artimieji? Kokių turite planų, susijusių su namais?

– Šeima džiaugiasi mano darbais ir dažnai pajuokauja, kad norės užsisakyti mano dekoro bei daiktų atnaujinimo paslaugas.

Dėl ateities planų - jų daug. Planuoju dar ne vieną projektą namuose, taip pat užsiimu mokymais bei konsultacijomis tiek instagramo klausimais, tiek dekoro, tad, jei reikia pagalbos, galite drąsiai rašyti man!

Daugiau dekoro idėjų galite pamatyti Homebyvaida paskyroje.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką