-65% metinei prenumeratai! Išskirtinis pasiūlymas.
Išbandyti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2015 06 27

Vestuvių planuotoja Viktorija Prokofjeva: „Vestuvės dabar primena vakarėlį, o ne trijų dienų balių“

Vis labiau šylantys orai, sužydėjusios gėlės ir žaliuojanti gamta vienus kviečia mėgautis vasaros teikiamais malonumais, o kitus – planuotis didžiąją savo gyvenimo šventę – vestuves.
Temos: 2 Šeima Santuoka

Pasitaikė ir tokių ceremonijų, kai ir pati nubraukdavau ašarą išgirdusi, kokius nuostabius įžadus jaunieji vienas kitam sako. Išties gražu paklausyti.

Ir atvirkščiai – iš pradžių atrodo, kad pora pykstasi dėl visko ir gal tikrai nėra vienas kitam skirti, o štai – nuostabiai ir gražiai kartu gyvena iki šiol. 

Ryšius su poromis palaikau labai natūraliai, kadangi daugelis jų vilniečiai, dažnai susitinkame kur nors mieste ar jų draugų vestuvėse. Taip ir sužinau, kaip jiems sekasi, kaip klostosi gyvenimas.

– Kiek per vestuves yra laikomasi tradicijų? Kam atiduodama pirmenybė – lietuviškoms ar vakarietiškoms? 

– Bent jau mūsų rengiamose vestuvėse tų senovinių tradicijų pasitaiko labai retai, tačiau, manau, yra vietų Lietuvoje, gal mažuose miestuose ir miesteliuose, kur vestuvės vis dar švenčiamos tris dienas, kur dar kariamas piršlys ar kur prie jaunosios vis dar stovi penkios ar dešimt pamergių. 

Didmiesčiuose vestuvės kitokios. Kur kas populiariau – vestuvių liudininkai. O ką jau kalbėti apie visokius rūtų vainikėlius ar piršlio juostas – tokių dalykų apskritai jau nebūna! 

Vis labiau populiarėja amerikietiška tradicija, kai dukrą prie altoriaus atveda jos tėvas. Taip pat populiarūs įžadai vienas kitam ir pats vestuvių šventimo būdas – šiuolaikinės vestuvės labiau primena vakarėlį ar vakarienę, o ne trijų dienų balių. Dabar žmonės susirenka į vestuves, pašvenčia, pavakarieniauja, pašoka ir maždaug po vidurnakčio visi tiesiog išsiskirsto namo.

„Viktorijos Vestuvės“ nuotr./Vestuvių dekoracijos
„Viktorijos Vestuvės“ nuotr./Vestuvių dekoracijos

Vestuvės pradėjo trumpėti, nes jaunieji galbūt tiesiog nenori pernelyg išlaidauti arba nori daugiau pinigų skirti kitiems dalykams: geresniam maistui, povestuvinei kelionei ar panašiai. Manau, jiems labiau rūpi ne tai, kiek laiko tos vestuvės truks, o tai, kad jos bus tikrai kokybiškos.

Dabar žmonės susirenka į vestuves, pašvenčia, pavakarieniauja, pašoka ir maždaug po vidurnakčio visi tiesiog išsiskirsto namo.

Tradicines vestuves galbūt labiau rengia iš įvairių šalių grįžę emigrantai: tuomet jau išsinuomojama sodyba ir joje švenčiama tris dienas. Ypatingai įdomu, kai tuokiasi skirtingų tautybių žmonės, tarkime, lietuvė ir amerikietis. Į vestuves suvažiuoja jų giminaičiai, pavyzdžiui, kokie 50 žmonių iš Lietuvos ir 50 – iš Amerikos.

Tada, planuodami jų vestuves, mes parodome jiems gražiausias vestuvines tradicijas: pasamdome tikrą vestuvių kapelą, kuri svečius moko šokti tautinius šokius, sugalvojame įvairių lietuvių liaudies žaidimų, papasakojame apie kitas vestuvių tradicijas, ir visiems būna tikrai labai įdomu. Tokiu atveju, manau, rengti vestuves su visomis tradicijomis tikrai verta. Juk smagu užsieniečiams parodyti gražų mūsų tautinį paveldą.

– Kalbama, kad lietuviai yra gan konservatyvi tauta, tad įdomu, kiek dažnai yra nusižengiama vestuvinio „dreskodo“ tradicijoms? Ir apskritai – kokios dabar vestuvinių drabužių mados?

– Šiuo metu jaunosios renkasi išties labai įvairiais sukneles, tad jau kaip ir nėra tos tradicinės vestuvinių drabužių mados. Dažniausiai jos vilki lengvo audinio, plazdančias, šilkines sukneles, kurios nebūtų labai sunkios, pūstos ir su kuriomis nebūtų pernelyg karšta.

Spalvos irgi po truputį kinta. Sniego baltumo suknelę po truputį išstumia kiek švelnesnės spalvos: šampano, kreminė, rausva, lašišos spalva. Jos kur kas labiau nei akinamai balta tinka ir prie lietuvaičių odos atspalvio.

Šiuo metu itin populiarėja tendencija per vestuves nuotakai puoštis netgi keliomis suknelėmis. Ši tradicija atkeliavusi iš užsienio: vieną suknelę nuotaka vilki per ceremoniją bažnyčioje; ši suknelė gali būti sunkaus audinio, ilgu šleifu. Po ceremonijos nuotaka persirengia vakarienei – suknelė jau būna kiek paprastesnė, patogesnė ir siauresnė. O trečia suknelė jau būna šokiams. Ją nuotaka dažniausiai renkasi trumpą.

„Viktorijos Vestuvės“ nuotr./Vestuvių dekoracijos
„Viktorijos Vestuvės“ nuotr./Vestuvių dekoracijos

Jei nuotaka suknelėms nenori pernelyg išlaidauti, tuomet renkasi vieną ilgą suknelę, nuo kurios galima nusisegti ilgą sijoną ir likti su trumpesniu. Tokiu atveju moteris gali puikiai atrodyti per ceremoniją ir patogiai jaustis šokių aikštelėje.

Kaip rengiasi jaunikiai? Populiariausia yra tamsiai mėlyna kostiumo spalva, juodą kostiumą šiuo metu jie renkasi labai jau retai, mat ši spalva yra ganėtinai griežta ir ne taip gerai atrodo nuotraukose. Tuomet, aišku, yra balti marškiniai ir kaklaraištis arba peteliškė – šis akcentas jau yra skonio reikalas.

Žinoma, jaunikis turi derintis ir prie nuotakos, tad jei jos suknelė yra labai įspūdinga, tuomet ir jaunikis vestuvėms puošiasi smokingu. Tai yra išties gražu, bet tuomet ir visas vestuvių stilius jau būna kitoks.

– Kiek kainuoja šiais laikais surengti vestuves, tarkim, iki 50 svečių?

– Priklauso nuo jaunųjų norų – vieni nori švęsti prabangiai, kiti – ganėtinai paprastai ir pernelyg neišlaidaudami. Manau, tikrai vertėtų pagalvoti, kad savo vestuvėms surengti vis tiek reikėtų skirti bent 10 tūkstančių eurų. Žinoma, galima atšvęsti ir už mažesnę sumą, tačiau tada ir vestuvės bus daug paprastesnės.

– Viktorija, pasidalykite savo patarimais jauniesiems. Ką svarbu padaryti, kad per didžiąją šventę jiems netektų jaudintis ir nerimauti?

– Tiems, kurie nusprendžia savo vestuves organizuoti patys ir nesisamdo vestuvių planuotojos, aš visuomet patariu ne vengti ar bandyti susidoroti su stresu, tačiau padaryti taip, kad vestuvių dieną jo visai nebūtų. Reikia tiesiog pašalinti visus veiksnius, kurie galėtų sukelti stresą.

Visų pirma – paskirti asmenis (draugus ar giminaičius), kurie bus atsakingi už visus sprendimų priėmimus ir problemų sprendimus vestuvių dieną. Antra – svarbu pasitikėti kitais ir leisti jiems viską nuspręsti, o ne sukti galvą patiems ar be reikalo dėl visko jaudintis.

Tiems, kurie nusprendžia savo vestuves organizuoti patys ir nesisamdo vestuvių planuotojos, aš visuomet patariu ne vengti ar bandyti susidoroti su stresu, tačiau padaryti taip, kad vestuvių dieną jo visai nebūtų.

Na ir pats svarbiausias dalykas, žinoma, yra geras nusiteikimas. Juk jei gerai ir teigiamai nusiteiki, tuomet ir oras būna geras, ir streso nebūna, ir viskas puikiai pavyksta. Svarbiausia yra džiaugtis, mėgautis, o jei kas nors ir nepavyksta, dėl to per daug nesijaudinti, juk svarbiausia, kad tą dieną jūs tuokiatės. Ir tai turi būti pati laimingiausia diena jūsų gyvenime.

Jei pradėjo lyti, tuomet tiesiog išeikite su skėčiu į lauką ir šokinėkite per balas – juk tai daryti smagu, o ir prisiminus šią dieną, vėliau tikrai bus juokinga.

Taigi, svarbiausia per savo vestuves yra šypsotis, džiaugtis šia diena, paskirti darbus kitiems, nesijaudinti ir pasimėgauti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius