Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 13d. 21:07

Ko jūsų niekada neturėtų prašyti mylimas žmogus

Susipykusi pora
Vida Press nuotr. / Susipykusi pora

Santykiai – labai individualus dalykas, tačiau kiekvienuose juose yra šis tas bendro. Kaip teigia šeimos psichoterapeutė Carrie Krawiec, sveikuose santykiuose kiekvienas žmogus atsako už savo veiksmus, mintis, jausmus.

Būtent tokiu patarimu turėtų vadovautis poros, trokštančios darnių santykių. Kartais meilė taip aptemdo protą, kad manome galintys daug ką atleisti ar pateisinti, suprasti. Tačiau to neturėtų nutikti ir jeigu jūsų partneris prašo šių dalykų, apgalvokite, kodėl tam pritariate, rašoma lifehacker.ru ir bustle.com Carinos Wolff straipsnyje.

Partneris neturėtų prašyti...

...ignoruoti įtūžio protrūkius ar fizinį smurtą

Antroji pusė neturėtų ignoruoti savo nepateisinamo elgesio, neigti ar primesti jums kaltę bei agresiją, teigti, kad tai jūs jį ar ją išprovokavote. Taip elgiasi tik bailiai, bijantys prisiimti atsakomybę už savo elgesį ir bandantys pateisinti baisiausius savo poelgius kaip provokaciją.

...nebendrauti su savo šeima ar draugais

Būkite stiprūs ir atsakingi – tik jūsų apsisprendimo reikalas su kuo ir kada bei kiek laiko bendraujate. Jeigu partneriui nepatinka jūsų šeima, kodėl turėtumėte nutraukti ryšius su savo gimdytojais, ypač, jeigu puikiai sutariate ir esate laimingi?

Jam ar jai nepatinka jūsų draugai? Tai jūsų identitetas, istorija, sukurtos asmenybės dalis, todėl verta labai gerai pagalvoti, kodėl partneris prašo jūsų atsisakyti savo gyvenimo dalies.

Santykių ekspertė Shula Melamed sako, kad toks elgesys – tai emocinis smurtas ir vienintelis dalykas, ko gali prašyti jūsų partneris, turėtų būti ilgesnis laiko leidimas su jūsų artimaisiais, kad sustiprintų ryšį ir geriau juos bei jus pažintų.

...jūsų sumenkinti savo pasiekimų

Vienintelė tinkama partnerio reakcija į jūsų pasiekimus – pasididžiavimas. Susierzinimas ar grasinimai kalba apie jo nepasitikėjimą savimi. Todėl jeigu jaučiate kaltę ar nuoskaudą dėl to, kad su jumis nutinka kažkas gero, negalite pasidalinti savo sėkme, tuomet tai reiškia, kad jūsų asmeninės ribos peržengtos.

...atsisakyti finansinės nepriklausomybės ar išeiti iš darbo

Jeigu norite rūpintis tik namais – tai nieko blogo. Bet tik tada, kai tai yra jūsų apsisprendimas. Jeigu tenkinsite kito žmogaus poreikį, bet būsite nelaimingi, tuomet santykiai niekur nenuves. Dar blogiau, jeigu partneris nori kontroliuoti jūsų finansus, – nepamirškite, kad santykiuose daugiausiai išlošia lygybė, todėl gerai apgalvokite savo ir pinigų santykį ir kodėl antroji pusė trokšta, kad jūs taptumėte finansiškai priklausoma nuo jo.

...kad priimtumėte ar pritartumėte nepateisinamam šeimos ar draugų elgesiui

Partnerio draugai negerbia jūsų asmeninės erdvės, o šeima elgiasi grubiai ir jus žeidžia? Partneris neturėtų tikėtis, kad jūs su tuo susitaikysite. Jeigu jis ar ji mano, kad čia nieko tokio, tuomet jums ne pakeliui, kadangi pagarbos vienas kitam jūs nesukursite. Partneriai turi visomis išgalėmis stengtis, kad jūs būtumėte laimingi vienas su kitu, o ne įtikti tiems, kurie jus skaudina.

...kad jūs kardinaliai pasikeistumėte

Kodėl įsimylėję taip norime priversti žmones įtikti mums ir mūsų poreikiams? Noras kardinaliai pakeisti partnerį prilygsta liepimui čia ir dabar būti kitokiu. Ar jis/ji to nori? Kodėl to turėtų norėti? Kokie jūsų argumentai turėtų įtikinti jį/ją keistis?

Mylintis žmogus visada norės būti geresnis, – tai pavyksta natūraliai, tačiau persistengti neverta. Visi pokyčiai turi (jeigu išvis turi) vykti pačiam partneriui to trokštant, o ne dėl užgaidos įtikti.

Santykių ekspertė Shula Melamed tikina, kad jeigu partneris prašo atsisakyti savo vertybių, įsitikinimų, siekių, tuomet tai pavojingas ženklas – jis nevertina jūsų asmenybės.

...jūsų tapti tarpininkais

Tai reiškia, jis neturėtų jums užkrauti atsakomybės už savo poelgius. Jūs nesate pašto karveliai išnešiojantys jo užsakymus tėvams, draugams ar bendradarbiams. „Pasakyk mano mamai, kad ...“ – reiškia, jog jis pats ir turėtų pasakyti savo mamai ir prisiimti atsakomybę, o ne permesti ant jūsų pečių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką