Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 27d. 21:00

Psichologai: kodėl vyrai palieka idealias moteris?

Porelė
Fotolia nuotr. / Porelė

Kartais santykiai pakrypsta visai nenorima linkme. Vyras ir moteris – du labai skirtingi individai, kuriems kuriant santykius reikia ieškoti nuolatinio kompromiso. Labai dažnai visuomenė nesupranta, kai išyra, jų akimis žiūrint, tobula šeima, kai vyras palieka gražią, protingą, išsilavinusią moterį, puikią žmoną ir mamą.

Žvelgiant iš vyro pusės – priežasčių gali būti pačių įvairiausių, taip pat tokių, kurių neįžvelgsi plika akimi. Pavyzdžiui, žmona atlieka mamos vaidmenį: rūpinasi, ar išlyginti marškiniai, triskart per dieną gamina valgyti, kad tik jos brangusis būtų sotus, nepaliaujamai vartoja mažybinius žodelius, tarkime, kreipiasi į savo partnerį „tėveli“, „pupuliuk“ ir pan., visiškai susitapatina su savo mylimuoju ir pamiršta, kad turi savo asmenybę, netobulėja, tik šokinėja aplink kitus žmones, vaikus, neskiria dėmesio savo išvaizdai ir t. t.

Tada vyriškis praranda susidomėjimą moterimi, kurios nebereikia užkariauti, kada pildomi visi jo norai, tačiau nepatenkinamas svarbiausias – bendrų interesų instinktas. 

Tačiau tokios priežastys netinka tai moteriai, kuri yra paliekama ir tuo pačiu elgiasi visiškai priešingai – siekia karjeros, puikiai atrodo, yra išmintinga. Atrodytų, na, kas gali priversti vyrą išeiti, kai šalia jo – tobulybė?

Pernelyg tobula. Jai visi darbai tirpte tirpsta rankose, ir ko tik tobula moteris besiimtų, tai jai puikiai sekasi. Žinoma, tuo reikėtų tik pasidžiaugti – juk šalia vyro tokia žmona, kuri geba išspręsti visas problemas. Bėda kyla tuomet, kai vyrui ji pradeda prikaišioti, jog jis viską atlieka netobulai, ne taip, kad jo sprendimai visada netikę ir nė iš tolo neprilygsta jos pasiekimams. Trumpai tariant, tobula žmona tam tikra prasme mano, kad tik ji viską sugeba geriausiai ir nenori taisyti, jos akimis žvelgiant, aplinkinių klaidų.

TAIP PAT SKAITYKITE: 9 ženklai, kad jūsų santuoką dar galima išgelbėti

Netiki savo vyru. Kai moteris nebepasitiki tuo, kuris yra šalia, ir nevertina jo pastangų, santykiai pradeda šlubuoti. Ji galbūt nepasako garsiai „aš tavimi netikiu ir manau, kad tau nepavyks“, tačiau tokį požiūrį gali parodyti savo elgesiu, išsprūstančia pastaba, žvilgsniu ar sarkastišku nusiteikimu. Pavyzdžiui, vyras sako, kad išgarsės savo sukurtu išradimu, tačiau dama atrėžia, kad tai dar vienas nevykęs bandymas ir geriau jau jis laiką skirtų realiems dalykams.

Juokas skambėjo taip seniai... Jūs kartu nesijuokiate ir pamiršote, kaip gera kartu kvatotis kartu iš kokio nors įvykio, filmo ar prisiminimo. Tai gali reikšti, kad jūs ir laiko praleidžiate kartu vis mažiau. Verta žinoti, kad buvimas kartu, tikrai kartu, o ne tiesiog toje pačioje patalpoje, jums dovanoja bendrus prisiminimus, emocijas, patirtis. Tai yra neįkainojami dalykai kokybiškų santykių plėtotei. Kai nutyla juokas santykiuose ir juose įsivyrauja tyla, atsiranda susvetimėjimas ir nuomonė, kad jūs vienas kito nesuprantate. Tada nesinori nei kalbėtis, nei kartu tylėti. 

Spaudžia vyrą. Noras jį pakeisti, išpūsti reikalavimai, manymas, kad santykius nuolatos reikia taisyti ir kaip nors pagerinti, išties vargina. Tačiau šiuo atveju nereikia kaltinti tik savęs, sako santykių ekspertas Claytonas Olsonas.

Jo nuomone, dauguma vyrų bėga nuo emocinio spaudimo, kadangi atitinkami reikalavimai sužadina tą vyriškumo dalį, kuri garsiai šaukia – „aš niekada nebūsiu tau pakankamai geras“. Jie verčiau nusprendžia išeiti, nei bandyti suprasti ar susidoroti su jais užgriuvusiais jausmais, ypač, kai perspaudžiama lazda ir moteris akivaizdžiai ieško problemų ten, kur jų nėra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ilgalaikių santykių paslaptys: ar tikrai intymumas yra pats svarbiausias?

Santykiai tapo varžybomis. Kai vyras ir moteris santykiuose kovoja dėl vietos po saule, stipriosios lyties atstovai ne tik jaučiasi neatitinkantys reikalavimų, bet ir mano, kad ir moters gyvenime jų vyriškumas yra nereikalingas. Ne, tai nereiškia, kad santykius turi kontroliuoti vyrai, tačiau pasidalinti „įtakos zonomis“ tikrai verta, kadangi kitu atveju santykiai pradeda trūkinėti.

Juk nuolatinis kartojimas, kad jūs esate geriausia, o vyras nevykėlis, galiausiai jį tokiu ir paverčia. Pavyzdžiui, gal jūs prieš draugus norite būti visada teisi ir tą pabrėžiate, nuolat kalbate, kad tai jūs esate ta, kuri išlaiko šeimą ar daugiau uždirba, ir tuo giriatės, gal net santykiuose visus sprendimus taip pat priimate jūs, pavyzdžiui, filmai, kelionės, susitikimai yra planuojami tik jūsų. Ir ne dėl to, kad vyras nerodo iniciatyvos.

Jeigu atsakėte į visus klausimus „taip“, tuomet supraskite, kad santykių kurti negali vienas žmogus. Be to, jeigu vyras jaus, kad jūs norite būti pirma ir visada „nugalėti“, emocinio atvirumo net nesitikėkite.

Vyras jaučiasi negerbiamas. Vyrai niekada nesukurs santykių su ta moterimi, kuri jo negerbia ir nevertina. Stipriosios lyties atstovai nori jausti, kad moteris jį palaiko, yra šalia sunkiausiu momentu, nes būtent ji yra jo kelias į jo pasitikėjimą savimi, vyriškumo užtikrinimą, gebėjimą kurti, dirbti, tobulėti ir kitaip siekti tikslų. Palaikymas ir pagarba suteikia drąsos rizikuoti bei būti laisvam. Protinga laisvė santykiuose padeda sudėlioti visus taškus virš „i“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką