Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

3 priežastys, dėl kurių jums niekada nereikėtų laikytis dietos

Dietos kultūros pilna visur – pradedant paleodietos fanatikais ir baigiant sveikos mitybos entuziastais. Dietų gerbėjai vis bando įrodyti, kad tokia mityba itin naudinga organizmui, tačiau pastaruoju metu žodis „dieta“ tam tikra prasme įgavo ir neigiamą konotaciją, ypač tuomet, kai apie ją kalbama, kaip apie atsisakymą vartoti tam tikrus maisto produktus.
Dieta
Dieta / „Fotolia“ nuotr.

Toks būdas ne tik kad nepadeda, bet ir kenkia organizmui, mat taip jis negauna jam reikalingų naudingųjų medžiagų. Tačiau kenkia dietos ne tik organizmui, bet ir psichologijai.

Anot licencijuotos protinės sveikatos terapeutės Jennifer Rollin, dietos sukelia kaltės jausmą, negana to, jos gali kaip reikiant nusmukdyti pasitikėjimą savimi. Būtent dėl to specialistė portalui „Psychology Today“ pateikia 3 priežastis, kodėl nederėtų laikytis jokių dietų.

Jokia dieta nepadės ilgam atsikratyti nereikalingų kilogramų

Manote, kad jums nepavyksta laikytis dietos dėl to, kad neturite valios? Galite nusiraminti. Tai dietų industrijos sugalvotas ir klaidinantis stereotipas, kurį paneigė jau ne vienas mokslinis tyrimas.

Daugiau kaip 20 metų įvairias dietas studijavusi mokslininkė Traci Mann nustatė, kad žmonėms įvairių dietų laikytis nepavyksta dėl medžiagų apykaitos, hormonų ir neurologinių pakitimų.

Anot mokslininkės, kuomet laikomės dietos, maistą pastebime kur kas labiau, ir ne tik jį pastebime, bet tada maistas atrodo kur kas labiau viliojantis ir keliantis daug didesnį apetitą. Negana to, krintant svoriui organizme gaminasi daugiau alkio jausmą skatinančių hormonų, o sotumo jausmą keliančių hormonų kaip tik sumažėja.

Taigi, nenuostabu, jog, remiantis apklausomis, net 95 proc. žmonių nepavyksta iki galo laikytis tam tikros dietos. O net jei ir pavyksta, jos rezultatai ilgai nedžiugins, mat dažniausiais atvejais kilogramai grįžta su kaupu.

Net jei ir esate tarp tų 5 proc., kuriems pavyksta ilgą laiką laikytis kokios nors griežtos dietos, pagalvokite, kokia prasmė išlaikyti „tobulą“ savo kūno svorį, jei nuolat turite save riboti ir sukti galvą skaičiuodami suvartojamas kalorijas?

Taip pat skaitykite: Marijos Duobaitės kelias į suvokimą: „Neverta kompleksuoti dėl apvalių formų. Svarbiausia – meilė sau“

Nukritęs svoris jums laimės nesuteiks

Jei pagrindinis jūsų gyvenimo tikslas yra sulieknėti ir tik su tuo siejate ir savo laimę – nuo pat pradžių pasirašote sau nusivylimo nuosprendį.

Tik įsivaizduokite, kad pagaliau pasiekėte tą savo „idealųjį“ kūno svorį ir esate nepaprastai patenkinta savo išvaizda, negi jau būsite ir laiminga? Jūsų gyvenimas iš tiesų ne taip ir pasikeis, problemos neišsispręs, o ir biologinis laikrodis nukritus svoriui tikrai nesustos.

Taip pat skaitykite: Dieta ir alkoholis: kiek kilokalorijų slypi gėrimuose

Jei vien tik tobulas ir gražus kūnas bus jūsų laimės garantas, įsivaizduokite kaip jausitės, kai pradės rastis raukšlės, suglebs oda ar pradės žilti plaukai? Bėgančio laiko nesustabdysite, tad verčiau jau išmokite mylėti save ir priimkite savo kūną su visais jo netobulumais, tik tada iš tiesų ir būsite laiminga.

Nukritęs svoris nepridės ir sveikatos

Visi norime manyti, kad yra kažkoks magiškas sprendimas, kuris padės mums atverti laimės ir sveikatos vartus. Deja, jo nėra, o ir svoris su laime neturi visiškai nieko bendro. Kaip ir su sveikata, jei bandydamos atsikratyti to svorio naudojate griežtą dietą.

Verčiau jau nuoširdžiai pagalvokite, kas slypi po jūsų noru atsikratyti papildomų kilogramų? Nes iš tiesų meilę sau bei pasitikėjimą savimi išsiugdyti galite nepriklausomai nuo savo svorio.

Labai puikiai tai apibendrina sveikos mitybos konsultantės Lisos Turner citata: „Svorio metimas nėra jūsų viso gyvenimo darbas, o nuolatinis kalorijų skaičiavimas tikrai nesuteiks atgaivos jūsų sielai. Jums tikrai lemta nuveikti ir pasiekti kur kas daugiau nei išmokti, kaip yra skaičiuojamos kalorijos ar nuolat jaudintis ir graužti save, kad suvalgėte tą nelemtą pyragėlį. Gal vietoj nuolatinio jaudinimosi dėl savo svorio geriau išmokite susitaikyti su savo kūno trūkumais ir vertinti save kaip asmenybę?“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius