Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 19:10

Agresyvus vėžys paaugliui Eimantui smogė žaibiškai: šeima prašo palaikymo ir pagalbos

Eimantas kovoja su agresyviu vėžiu
Asmeninio archyvo nuotr. / Eimantas kovoja su agresyviu vėžiu

Eimantas Zakšauskas – jauniausias sūnus Jolantos šeimoje. Jam šiuo metu vos septyniolika, tačiau jis turi kovoti su itin agresyviu vėžiu – vaikinui nustatyta reta ir agresyvi onkologinė liga – kairės kojos šlaunikaulio osteosarkoma.

Kaip pasakoja Eimanto mama Jolanta Žvikevičienė, Eimantas blogai pasijuto rugsėjo mėnesio pabaigoje. Iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, nekaltas kojų raumenų skausmas slėpė klastingą ligą.

„Rugsėjo mėnesį sūnus dirbo sode ir grįžęs namo pasiskundė, kad jam skauda kojų raumenis. Mes su vyru galvojome, kad skausmas gali būti nuo fizinio darbo. Kadangi Eimantas sportuoja, pats pasijuokė, kad, matyt, per mažai sportuoja ir reikėtų mankštintis daugiau.

Praėjus dar savaitei aš pastebėjau, kad jis šlubuoja, ir paklausiau, kas nutiko. Sūnus atsakė, kad niekaip nepraeina kojos skausmas. Pamaniau, gal susimušė, apžiūrėjau, ar nėra įtrūkimų – viskas atrodė gerai. Dar po kelių dienų Eimantas pasakė, kad negali atsitūpti“, – pasakoja Jolanta.

Iš gydytojų – sukrečianti žinia

Tuomet nieko nelaukusi ir sunerimusi mama nuskubėjo su sūnumi pas gydytojus – pirmiausia kreipėsi į Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę, kur Eimantui padarė rentgenogramą. Kadangi specialistai neturėjo galimybės įvertinti minkštųjų audinių, šeimą nusiuntė į Kauno klinikas.

„Galvojau, galbūt trūkę raumenys. Nuvykus į klinikas, dar kartą buvo padaryta nuotrauka, atliktas ultragarsinis tyrimas. Po jo nuspręsta atlikti kompiuterinę tomografiją. Tuomet jau sužinojome, kad įtariama onkologinė liga, ir Eimantui tenka gultis į ligoninę išsamesniems tyrimams – bus daroma biopsija“, – prisimena J.Žvikevičienė.

Už kelių dienų buvo atlikta biopsija ir išsiųsta į Vilnių, o vėliau visi tyrimai buvo nusiųsti į Olandiją, Auglių centrą. Tuo metu Kaune dar kartą buvo atliktas magnetinis rezonansas, ir onkologė pasakė, kad Eimantui gali būti žaibiška onkologinės ligos forma.

„Skubos tvarka gavus visus atsakymus iš Olandijos, buvo patvirtina kairės kojos šlaunikaulio sarkomos diagnozė. Eimantui paskirta dešimt chemoterapijų iki operacijos, kurios metu turėtų atlikti šlaunikaulio ir kelio protezavimą, o po jos – dar dvidešimt chemoterapijų.

Šiuo metu iš viso yra atliktos penkios chemoterapijos, ir dabar laukiame operacijos, kuri planuojama sausio pabaigoje. Šiandien atlikome kraujo tyrimus, kurie, deja, yra labai blogi, todėl chemoterapijos gydytojai atlikti negali – artimiausiu metu vėl bus daromi kraujo tyrimai. Tikimės pratęsti gydymą“, – sako Eimanto mama.

Vaikino kasdienybė – chemoterapija ir operacijos laukimas

Šiuo metu, kaip pasakoja Jolanta, Eimanto gyvenimas yra lovoje. Vaikščioti vaikinas gali tik su ramentais, kadangi gydytojai prašo kojos nepriminti, kad jai netektų jokio krūvio ir svorio. Koja gali lūžti, tad ją būtina saugoti, nes jai lūžus vėžinės ląstelės kaip metastazės gali pasiskirstyti po visą kūną.

„Kadangi sūnui atliekama chemoterapija, jis jaučia silpnumą, skausmą, stiprų pykinimą, vemia. Eimantas nevalgo po kelias paras, o jo kraujo rodikliai blogi.

Kalbant apie sūnaus sveikatos ateitį, žinome tik tiek, kad po pirmos operacijos laukia dar trys. Kadangi po pirmos operacijos bus taikoma chemoterapija, tai laukia tikrai sunkus ir lėtas gijimas, gali būti ir komplikacijų, dėl kurių išaugtų operacijų skaičius. Tačiau mes tikime, kad viskas bus gerai“, – sako Jolanta.

Šiuo sudėtingu šeimai ir Eimantui metu labiausiai padeda žmonių, draugų, klasės draugų, artimųjų, Eimanto sporto trenerio palaikymas, gautos žinutės, skambučiai, laiškai.

Jolanta savo feisbuko paskyroje taip pat rašo: „Mes meldžiamės, kad viskas būtų gerai. Jeigu reikėtų pasakyti, koks yra Eimantas, ilgai negalvojusi atsakyčiau, kad tai beprotiškai kantrus paauglys, kurio patys „gražiausi metai“ tai – operacijos, lašelinės, pykinimas naktimis ir dienomis. Tai ilga kelionė į gyvenimą, į kurį be galo stipriai sūnus kabinasi, nes turi tikslą. Tikslą pasveikti, mokytis ir sportuoti. O mes meldžiamės, kad tie tikslai būtų pasiekiami.

Su Eimantu kartu labai norime padėkoti Kauno klinikų medikams, skyriaus personalui, visiems draugams, artimiesiems, auklėtojoms, treneriui ir visiems visiems prisidėjusiems – labai ačiū jums.“

Padėti Eimantui ir jo šeimai galite šiais būdais:

Gavėjas: Eimanto Zakšausko labdaros ir paramos fondas

Fondo atsiskaitomoji sąskaita: LT49 7300 0101 6599 9639

Paskirtis: parama

Komentarai: 18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Video

42:43
00:45
02:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką