Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europiečių sveikatos rykštė – nutukimas ir hepatitas C

Nutukimas šiuo metu tampa didelė problema
Tony Alter, Flickr.com / Nutukimas šiuo metu tampa didelė problema
Šaltinis: 15min
0
A A

Liuksemburge vyksiančiame Europos Sąjungos Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje aptariami sveikatos apsaugos klausimai, vertinamas ekonominės krizės poveikis ir numatomos priemonės, kad reformos sveikatos srityje būtų įgyvendintos sėkmingai. Tam, kad gerėtų europiečių sveikata, žemyno sveikatos politikai kartu ieško būdų aktyviau įgyvendinti strategijoje „Europa 2020“ numatytus tikslus, skatinti visuomenės sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje bus svarstomi pasiūlymai dėl medicinos prietaisų, ES Tarybos išvados apie ekonominės krizės poveikį sveikatos apsaugai, mitybos ir fizinio aktyvumo projektai, iniciatyvos dėl naujų vaistų hepatito C gydymui. Posėdyje bus aptariama Graikijos pirmininkavimo ES Tarybai programa, kitos Europos sveikatos politikos aktualijos.

„Sveikatos politikos klausimai, šiuo metu pirmaujantys aukšto lygio susitikimo darbotvarkėje, yra ypač reikšmingi visai Europai, – teigia sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – Europos Komisija ir ES valstybės narės kviečiamos toliau investuoti į sveikatos skatinimo bei ligų prevencijos politikas, gerinti ES piliečių sveikatos priežiūros kokybę ir prieinamumą, didinti sveikatos sistemų ekonominį efektyvumą ir tvarumą“.

Didelis dėmesys bus skiriamas Europos sveikatos „rykštei“ – nutukimui ir europiečių sveikatai pavojų keliančio hepatito C iššūkiams valdyti.

Pasak ministro, didelis dėmesys bus skiriamas Europos sveikatos „rykštei“ – nutukimui, ir europiečių sveikatai pavojų keliančio hepatito C iššūkiams valdyti. Planuojama, rasti bendrą sprendimą dėl griežtesnio medicinos prietaisų saugos reglamentavimo.

ES Tarybos posėdyje planuojama tikslinti medicinos prietaisų saugumą reglamentuojančius teisės aktus, griežtinti kompetentingų valstybių narių įstaigų priežiūrą. Vyks diskusijos dėl medicinos prietaisų gamintojų, importuotojų ir platintojų prievolės ir atsakomybės nustatymo, veiklos skaidrumo užtikrinimo. Lietuva pritaria siūlymui sukurti Medicinos prietaisų koordinacinės grupę, tačiau sieks atkreipti dėmesį į šiam tikslui skiriamų žmogiškųjų ir finansinių išteklių klausimų svarbą.

Antsvoris ir nutukimas yra pagrindinė sveikatos problema, ne tik tampanti žmonių ligotumo ir negalios priežastimi, bet ir tampanti našta valstybių biudžetams. Kasmet daugiau kaip pusė suaugusių ES piliečių susiduria su antsvorio sukeltomis ligomis. Manoma, kad 7 proc. ES sveikatos biudžeto kasmet išleidžiama tiesiogiai su nutukimu susijusioms ligoms gydyti. Prie šios problemos prisideda nepakankamas vaisių ir daržovių kiekis žmogaus dienos racione, gausus sočiųjų riebalų, cukraus turinčių produktų vartojimas, fiziškai pasyvus gyvenimo būdas. ES valstybėse narėse nėra užtikrinama galimybė būti pakankamai fiziškai aktyviems ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką