Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 1d. 19:00

Išbandė stuburo tiesinimą be prisilietimų: medikai tai vadina akių dūmimu

Nugaros skausmas
Vida Press nuotr. / Nugaros skausmas

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, populiarėja įvairūs netradiciniai organizmo atstatymo būdai, kurių metu, pasak jų atstovų, išnyksta ir įvairios ligos. Daugelis jų jau gerai žinomi – vieni žmonės teigia, kad šie būdai jiems padeda, kiti vadina šarlatanizmu. Tačiau bene egzotiškiausias iš jų – stuburo ištiesinimas be prisilietimų.

Bandžiusiųjų patirtys

Kaip pasakojo vilnietė Beata, kiek ji save atsimena, viena jos koja 2 cm, trumpesnė už kitą. Dėl to ji priversta į vieną batą įsidėti papildomą paduką.

„Mama, sužinojusi apie tokį stuburo ištiesinimą, labai paprašė manęs ten nueiti, nes jie esą išlygina ir kojų ilgį. Visiškai tuo netikėjau, bet dėl šventos ramybės, kad mama daugiau man neįkyrėtų, nuėjau. Ten mane išmatavo, paguldė ant masažinio stalo ir paprašė tiesiog atsipalaiduoti.

Pasėdėjus ilgiau prie kompiuterio, nugarą skauda kaip ir anksčiau, tačiau dabar be jokių problemų galiu tiesi atsistoti prie sienos ir priglausti prie jos galvą.

Prie manęs net nesilietė. Po kokios minutės jau galėjau keltis. Paprašė atsisėsti tiesiai ir vėl pamatavo kojas. Negalėjau patikėti – jos buvo lygios. Aš visai muisčiausi – ir taip sėdau, ir taip, kojos vis tiek buvo lygios. Būsena buvo tokia: ryškiai mane apgavo, tik nesuprantu – kaip“, – pasakojo moteris.

Tam tikrą diskomfortą einant ji vis dėlto jaučia, tačiau, ar todėl, kad buvo įpratusi vaikščioti kitaip, ar todėl, kad koja vis dėlto nėra jau tokia lygi, ji neapsisprendė.

Tuo tarpu Irma šį būdą išbandė labiau iš smalsumo. „Vaikystėje labai anksti išstypau ir nuolat norėjau jaustis mažesnė, todėl pradėjau kūprintis. Ši laikysena taip prilipo, kad net norėdama nebegalėjau jos atsikratyti. Negalėjau tuo patikėti žiūrėdama į veidrodį, bet kai atsikėliau nuo masažinio stalo, nors prie manęs net neprisilietė, aš atrodžiau tiesi. Vienas petys, kuris buvo aukštesnis, vis dar nebuvo nusileidęs iki galo, tačiau visa kita atrodė tobulai. Energijos ir emocijų tą dieną buvo tiek, kad, regis, galėčiau kalnus nuversti.

Tiesa, negaliu sakyti, kad praėjo skausmai, kurie būdavo nuo ilgo sėdėjimo. Pasėdėjus ilgiau prie kompiuterio, nugarą skauda kaip ir anksčiau, tačiau dabar be jokių problemų galiu tiesi atsistoti prie sienos ir priglausti prie jos galvą. Anksčiau man tai būdavo tiesiog neįmanoma. Nežinau, ką jie padarė, nežinau, kiek ši laikysena laikysis. Jie sako, kad tai visam gyvenimui. Man sunku tuo patikėti, tačiau šia būsena be galo džiaugiuosi“, – teigė pašnekovė.

Asmeninio archyvo nuotr./Kojų ilgio sulyginimas
Asmeninio archyvo nuotr./Kojų ilgio sulyginimas

Metodo pradininkas gyvena Vokietijoje

Pasak reiki specialistės Vaivos Vekerotienės, išėjusios energetinio stuburo ištiesinimo mokymus, dėl pasikeitusio gyvenimo būdo stuburo iškrypimai įprasti šiuolaikiniam žmogui. Ar esame tiesūs galime pamatyti, atsistoję prieš veidrodį suglaustomis kojomis ir kuo labiau išsitiesę.

Žinoma, tai nereiškia, kad jei žmogus labai kuprotas, jo laikysena taps idealiai tiesi. Ne, bet situacija labai pagerės.

„Taip atsistojus dažnai matyti, kad vienas petys yra aukščiau, kitas žemiau, atitinkamai mentės ir klubai yra ne toje pačioje pozicijoje, net vienas antakis būna pasikėlęs.

Dėl netaisyklingos klubų padėties nevienodo ilgio būna ir kojos. Ilgainiui nuo netaisyklingos laikysenos atsiranda stuburo išvaržos, susidėvi sąnariai, atsiranda kitų problemų ir susirgimų. Jeigu kraujotaka ir energija per kūną tekėtų laisvai, teisingai, visų šių dalykų galėtų nebūti“, – teigė pašnekovė.

Šio metodo pradininkas Vokietijoje gyvenantis Piotras Olkunovičius. Kadaise jis pats turėjo labai rimtų stuburo problemų, kentėjo didžiulius skausmas, ir medicina jam nebegalėjo niekuo padėti, todėl jis ėmė ieškoti netradicinių gydymo būdų.

Supratęs, kad gali gydyti rankomis, ir atradęs energetinį stuburo tiesinimą, kurio metu, anot jo, išsitiesina ir materialus stuburas, jis ne tik ėmė tai daryti pats, bet ir mokyti šio metodo kitus. Vien Lietuvoje yra 22 žmonės, kurie gali dirbti šiuo metodu.

Kaip įmanoma tiesinti bekontakčiu būdu?

„Stuburo ištiesinimas vyksta bekontakčiu būdu. Tokia galimybė aiškinama kvantinės fizikos dėsniais, pagal kuriuos erdvė pilna įvairių dažnių bangų. Kaip kitaip galima paaiškinti, kad artimieji vieni kitus jaučia būdami skirtinguose pasaulio kraštuose? Vieni tai vadina telepatija, kiti – išsigalvojimais, bet iš tiesų mes jaučiame kito žmogaus savijautą. O tam tikri dažniai gydo.

Asmeninio archyvo nuotr./Stuburo tiesinimas
Asmeninio archyvo nuotr./Stuburo tiesinimas

Mokslo pasaulyje yra toks terminas – kvantinis šuolis. Jo metu įvyksta atstatomieji pokyčiai, nesvarbu, kiek metų tęsiasi šios problemos. Juk iš tiesų organizmo atsistatymo galimybių yra daugiau, nei mes manome. Po šios procedūros ne tik susitvarko stuburo problemos, ir žmogus gali miegoti be rūpesčių, bet ir iš pagrindų keičiasi gyvenimas. Žmonės susiranda antras puses, gimdo vaikus, nors anksčiau dėl sutrikusios kraujotakos dubenyje negalėjo pastoti, ir įvyksta daugybė kitų teigiamų pokyčių“, – pasakojo V.Vekerotienė.

Po šios procedūros ne tik susitvarko stuburo problemos, ir žmogus gali miegoti be rūpesčių, bet ir iš pagrindų keičiasi gyvenimas: žmonės susiranda antras puses, gimdo vaikus.

Pasak jos, nors šis metodas nevadinamas gydymu, o tik visapusišku žmogaus atstatymu, su stuburo ištiesinimu gerėja ir žmonių sveikata. Pokyčiai dar vyksta apie pusę metų ar net metus.

„Kadaise aš buvau skeptikė, bet kai nuvykusi pas P.Elkunovičių pamačiau, kaip atvedė sulinkusią kaip riestainiukas senutę, o po seanso ji išėjo akivaizdžiai atsitiesusi, neleisdama vaikams jos vesti ir nesinaudodama ramentais, su kuriais atėjo, pradėjau domėtis giliau.

Mano tėtis ištiesintas prieš devynerius metus. Iki tol mašinoje jis sėdėdavo pasikėlęs ant rankų, nes jam skaudėjo. Dabar jam 88-eri ir jis gali sėdėti, kaip panorėjęs“, – tikino pašnekovė.

Šeimos gydytoja metodo griebėsi kaip paskutinio šiaudo

30 metų šeimos gydytoja dirbusi, o dabar vieno reabilitacijos centro budinti gydytoja ir ekspertė kitoje su medicina susijusioje įstaigoje Lina Tvarionavičienė teigė, kad pirmoji jos reakcija, išgirdus apie šį metodą, aišku, buvo neigiama, tačiau moteris nusprendė jo griebtis kaip paskutinio šiaudo, kai jau visa kita išbandyta.

„Turėjau stuburo išvaržą, dėl kurios net jokios mankštos nebegalėjau daryti. Skausmo lygį lygindavau su dantų skausmu. Ateidavau į darbą ir sakydavau – šiandien skauda tik vieną dantį, o būdavo dienų, kai skaudėdavo tarsi du dantis. Visi esame patyrę stiprų danties skausmą, įsivaizduojame, kas tai yra. Važiavau netikėdama, bet neturėjau, ką prarasti.

Pasak jos, stuburo ištiesinimas negarantuoja, kad žmogus daugiau neturės jokių problemų, jeigu pats savimi nesirūpins ir nesimankštins.

Po stuburo ištiesinimo kurį laiką skausmai dar buvo, ir tai natūralu, nes atsistatymas įvyksta ne iš karto. Raumenys ir raiščiai per daug metų yra įpratę būti tam tikroje padėtyje, o kai atsipalaidavimo veikiami jie susistato į taisyklingą, harmoningą padėtį, kurį laiką gali būti mechaninis tempimo, maudimo skausmas. Man dar labai skaudėjo apie du mėnesius, net reikėjo vartoti vaistus nuo skausmo. Net pikta darėsi“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak jos, stuburo ištiesinimas negarantuoja, kad žmogus daugiau neturės jokių problemų, jeigu pats savimi nesirūpins ir nesimankštins. Šiuo atžvilgiu ypač svarbūs tempimo pratimai. Taip pat būtina kontroliuoti savo mintis, kad nebūtų užsitęsusių įtampų, streso, nes tai kuria įtampas mūsų kūne, ir labiausiai kenčia stuburas.

123RF.com nuotr./Tikrinamas stuburas
123RF.com nuotr./Tikrinamas stuburas

Pasakoja, kad dingsta išvaržos ir atsistato sąnariai

Paklausta, kaip šį metodą vertina kolegos, L.Tvarionavičienė teigė, kad jie netiki šiuo metodu, tačiau kai jiems yra kraštutinai blogai, kreipiasi į ją.

„Netikiu tuo, ką tu darai, bet man padėjai“, – šį sakinį girdžiu dažnai. Vienam chirurgui buvo užspaustas riešo kanalas, tirpo plaštaka, jis negalėjo dirbti. Aš jį išgelbėjau nuo operacijos. Tačiau jis ir toliau tvirtino, kad netikintis mano metodais, nors aš turiu neįtikėtinų istorijų. Yra buvę atvejų, kai žmonėms po kelerių metų išnyksta išvaržos.

Mano vyrui, praėjus septyneriems metams po stuburo ištiesinimo, reikėjo daryti juosmens nuotrauką. Iki tol jis turėjo ataugų, kurios visiems atsiranda su amžiumi. Tuo tarpu naujausios nuotraukos parodė, kad jo stuburas kaip jaunuolio, visos ataugos išnyko. Žinoma, tai nereiškia, kad jei žmogus labai kuprotas, jo laikysena taps idealiai tiesi. Ne, bet situacija labai pagerės.

Mano kolegei, kuriai jai buvo planuojama protezuoti kelių sąnarius, praėjus keturiems mėnesiams po stuburo ištiesinimo liko tik prasidedančios artrozės požymiai. Ji prarado iki tol turėtą neįgalumą, o medikai negalėjo suprasti, kas įvyko“, – tikino pašnekovė.

Fotolia nuotr./Kelio sąnarys.
Fotolia nuotr./Kelio sąnarys.

Raumenų atsipalaidavimo mechanizmas

Kiti netradicinės medicinos atstovai, susidūrę su šiuo metodu, sutiko, kad jis tikrai veikia, duoda impulsą gerai laikysenai.

„Koks yra šio poveikio mechanizmas gilinantis klinikiniu būdu, negalėčiau pasakyti, tačiau mano manymu, jis susijęs su raumenų atpalaidavimu. Dėl ilgą laiką esančių netaisyklingų padėčių, įvairių įtampų, taip pat ir emocinių, raumenys įsitempia. Kai tu nuramini žmogų, vyksta raumenų atsipalaidavimas, ko pasekmė – atsipalaiduoja sausgyslės, raiščiai.

Tačiau vien šio impulso neužtenka, toliau būtinas darbas su savimi. Kaip ir pabuvus SPA procedūrose: iš pradžių būna labai gerai, o po to grįžti į rutiną, ir vėl viskas teka sena vaga. Nepalaikant raumenų tonuso, ankstesnė laikysena vėl sugrįš. Todėl šio metodo atstovų pareiškimas, kad užtenka vieno karto, tinka nebent tuo atveju, jei žmogus toliau labai dirba su savo kūnu“, – pasakojo 15min Gyvenimas pašnekovė.

Medikai skeptiškai vertina šį metodą

Gydytojas neurologas, manualinės terapijos ir osteopatinės medicinos specialistas Rimantas Jakimavičius skeptiškai vertina pažadus ištiesinti stuburą be jokių prisilietimų. Pasak jo, kojų matavimai su liniuote duoda dideles paklaidas: dubens struktūros yra paslankios, todėl kaip pamatuosi, tokį rezultatą gausi. Tikslesniems rezultatams reikia rimtesnių technologijų.

123RF.com nuotr./Masažas
123RF.com nuotr./Masažas

„Stuburas būna kreivas dėl tam tikrų priežasčių. Dažnai tai susiję su skolioze, kai pasikeičia slankstelių struktūra ir forma. Neretai stuburo problemų sukeliančios ligos perduodamos genetiškai, pavyzdžiui, įgimta skoliozė išryškėja 12–14 metų vaikams ir paprastai gydoma chirurgiškai. Kad pasikeistų kaulo forma net neprisilietus prie kūno – tai neįmanoma. Galima panaikinti skausmą atpalaidavus raumenį, tačiau dažnai rezultatas būna trumpalaikis, ir visgi turi įvykti kontaktas su tuo raumeniu.

Kojas sutrumpinti ar pailginti nesudėtinga – užtenka mažo judesio, tačiau skausmo, dėl kurio ir kreipiasi žmonės, priežastys visai kitos, jos nesusijusios su kojų ilgiu. Norint jas nustatyti, atliekamos diagnostinės procedūros – ar tai raumens spazmas, ar slankstelio užblokavimas, ar dar kas nors. Žmogus tiriamas tiek neurologiškai, tiek ortopediškai, tiek funkciškai, kai tikrinami paslankumai tarp įvairiausių sąnarių, jungčių, tikrinamas raumenų tonusas ir pan. Viskas daroma kontaktiškai, nėra taip, kad rankomis pamojuotum, ir kažkas įvyks“, – teigė pašnekovas.

123RF.com nuotr./Dubens raumenis reikia mankštinti nepriklausomai nuo jūsų amžiaus
123RF.com nuotr./Dubens raumenis reikia mankštinti nepriklausomai nuo jūsų amžiaus

Kaip palaikyti stuburo sveikatą

Pasak mediko, stuburo forma įgyjama gyvenant. Kita vertus, labai dažnai ji yra paveldima, kaip ir paveldimi polinkiai į tam tikrus pakitimus.

„Norint palaikyti tam tikrą laikyseną, reikia nuolat save kontroliuoti ir daryti pratimus. Jeigu žmogus dės pastangas, jis gali savo laikyseną patobulinti, bet suaugusiame amžiuje, tiesą sakant, tai padaryti gana sudėtinga, nes kūnas jau būna prisitaikęs prie tokios laikysenos, jam patogu būti taip, kaip jis yra.

Pagaliau – kas pasakė, kad viena laikysena yra gera, kita bloga? Jeigu žmogus jaučiasi gerai, jis gali puikiausiai gyventi bet kokios laikysenos. Jeigu skauda, tuomet jau reikia kažką keisti. Aišku, apibendrinti negalima, kadangi kiekvienas atvejis labai individualus.

Jeigu yra tik funkcinis sutrikimas, pavyzdžiui, įsitempęs raumuo ir slankstelis ar sąnarys negali normaliai funkcionuoti, atliekamos procedūros, ištempiančios ir atpalaiduojančios raumenį. Taip pat žmogui suteikiamos rekomendacijos, kaip sėdėti, stovėti, pasilenkti, paskiriami pratimai, kuriuos darydamas jis pats sau gali padėti. Tačiau jų nereikia suprasti kaip mankštos, po kurios visą dieną jausitės patenkinti ir sveiki.

Žmogus nuolat turi stebėti savo kūno pojūčius, kontroliuoti jo pozicijas, kad neleistų raumenims įsitempti, o taip nutikus atpalaiduoti ar ištempti sustingusį raumenį. Reikia jausti, kas kūne yra blogai, ir daryti nuolatines korekcijas“, – teigė medikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Žinia 700 tūkst. banko klientų: ar esate įsitikinę, kad pinigų išgryninimas jums nieko nekainuos?

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

Aktualu

Naktį Vilniuje – „CityBee“ avarija: automobilis sumaitotas, trys žmonės ligoninėje

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

24sek

NBA žvėrį padėjęs pažaboti Domantas Sabonis surinko dvigubą dublį

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

Sportas

Čempionų lyga: paskutinis laimingasis „Lyon“ ir grandų sensacingi pralaimėjimai

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Aktualu

Panevėžyje girtas vairuotojas policijai įkliuvo prie visą parą veikiančio baro

Vardai

Filmavimo metu susižalojo Mios sūnus – prireikė medikų pagalbos

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

Vardai

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: duetas kartu dirbs pirmą kartą

Aktualu

Kokią kainą mokėsime kovoje su suklastotomis naujienomis?

Aktualu

D.Grybauskaitė vyksta į Briuselį tartis dėl „Brexit“, ES biudžeto

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Naujienos

Verslas

Žinia 700 tūkst. banko klientų: ar esate įsitikinę, kad pinigų išgryninimas jums nieko nekainuos?

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

Aktualu

Naktį Vilniuje – „CityBee“ avarija: automobilis sumaitotas, trys žmonės ligoninėje

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

24sek

NBA žvėrį padėjęs pažaboti Domantas Sabonis surinko dvigubą dublį

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

Sportas

Čempionų lyga: paskutinis laimingasis „Lyon“ ir grandų sensacingi pralaimėjimai

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Aktualu

Panevėžyje girtas vairuotojas policijai įkliuvo prie visą parą veikiančio baro

Vardai

Filmavimo metu susižalojo Mios sūnus – prireikė medikų pagalbos

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

Vardai

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: duetas kartu dirbs pirmą kartą

Aktualu

Kokią kainą mokėsime kovoje su suklastotomis naujienomis?

Aktualu

D.Grybauskaitė vyksta į Briuselį tartis dėl „Brexit“, ES biudžeto

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką