15min be reklamos
2019 01 02, 21:00

Iššūkis – mėnuo be alkoholio: 5 svarbiausi pokyčiai

Po šventinių linksmybių, pasaulyje vis labiau populiarėja iniciatyva – mėnuo be alkoholio (angl. dry January).
Draugų kompanija
Draugų kompanija / Vida Press nuotr.

Pasak psichologo Michael Levy, alkoholis gali sukelti tokias ligas kaip krūties vėžį, širdies sutrikimus, didina mirties riziką. Jo atsisakę galite sulaukti teigiamų pokyčių, kaip kad tikina dietologė Amy Knoblock-Hahn, pavyzdžiui, geriau miegosite, jausitės sveikesni ir pan., rašoma goodhousekeeping.com.

TAIP PAT SKAITYKITE: Toksikologas apie tai, kuo pagirios skiriasi nuo „pachmielo“: koks užrašas turėtų būti ant butelio

Kokie dar 5 svarbiausi pokyčiai vyksta atsisakius alkoholio?

Geresnė nuotaika

Manote, kad taurė vyno gali padėti pasijausti geriau? Šeimos priežiūros specialistė Ashley Jones sako, kad alkoholis gali maskuoti rimtas psichologines problemas, pavyzdžiui, depresiją. Ji priduria, kad alkoholis suaktyvina blogas emocijas, todėl galite pajausti, kad esate kur kas stabilesni, kai nevartojate. Žinoma, vien tik alkoholio atsisakymas depresijos neišgydys, tačiau gali paskatinti kreiptis į specialistus pagalbos.

Sveikų žmonių, kurie vartojo alkoholį tam tikrą laiką, ląstelių, kovojančių su ligomis, po 2–5 valandų mažėjo.

Kai gydotės ne patys, bet tariatės su gydytojais, tai gali padėti suprasti, kokia jūsų savijauta yra iš tikrųjų, ko nepastebite ir į ką vertėtų susitelkti. Taip pat alkoholio atsisakymas jums gali atskleisti priežastis, kodėl apskritai reguliariai jį vartojate, ir priimti tam tik tikrus sprendimus.

Miegosite daug geriau

Alkoholio vartojimas gali stipriai sujaukti jūsų miego ciklą, todėl prabudę vidury nakties jūs niekaip negalėsite užmigti. Apskritai alkoholiniai gėrimai blogina miego kokybę, todėl galite jaustis pavargę ir išsekę. Jo atsisakę jūs ne tik geriau miegosite, bet ir turėsite daugiau jėgų, energijos, todėl galėsite skirti laiko naujų metų tikslams ir iššūkiams, pavyzdžiui, būti aktyvesniu.

Fotolia nuotr./Mergina
Fotolia nuotr./Mergina

Lieknesnė talija

Atsižvelgiant į tai, kiek alkoholio suvartojate, atsisakę jo galite numesti keletą kilogramų, pastebi specialistai. Visų pirma, pats alkoholis kaloringas, taip pat jį vartojant yra užkandžiaujama, o po jo vartojimo sustiprėja potraukis nesveikam maistui.

Alkoholio atsisakymas jums gali padėti sveikiau maitintis arba bent jau įvertinti tai, ką valgote ir kiek to maisto suvartojate. Išvada – turite puikias galimybes jaustis sveikesni ir energingesni.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmeninė patirtis – mėnuo be kavos. 6 svarbiausi pokyčiai

Sutaupyti pinigai

Atlikite eksperimentą ir suskaičiuokite, kiek išleidžiate alkoholiui. Galite nustebti, kad susidarys išties nemenka suma, ypač, jeigu mėgstate lankytis restoranuose ir baruose. Galbūt iniciatyva „sausis be alkoholio“ paskatins alkoholio atsisakyti neribotam laikui?

Tvirtesnė imuninė sistema

Atsisakę alkoholio galėsite pasidžiaugti tvirtesniu imunitetu, kadangi alkoholis jį kaip reikiant paveikia neigiama prasme. Tyrimas, atliktas 2015-aisiais, atskleidžia, kad sveikų žmonių, kurie vartojo alkoholį tam tikrą laiką, ląstelių, kovojančių su ligomis, po 2–5 valandų mažėjo.

Ką dar galite sužinoti, atsisakę alkoholio? Pavyzdžiui, pasak psichologo Michael Levy, galite suprasti, kad alkoholio jūsų gyvenime nereikia išvis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką