Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 21:00

Kaip lovos čiužinys veikia jūsų miegą?

Miegas
123rf.com nuotr. / Miegas

Lova mums suteikia paguodą ir šilumą. Joje galima susirangyti po sunkios darbo dienos ir kitą rytą jaustis gaiviai bei viską pradėti iš naujo. Galbūt nustebsite sužinoję, kad jūsų čiužinys gali ne padėti, o kenkti jūsų sveikatai.

Kokią didelę įtaką jūsų sveikatai daro čiužinys, kaip jis gali jums kenkti ir kaip tai ištaisyti, rašo socialifestylemag.com.

Alergijos yra tikra rakštis tiek jūsų gerovei, tiek ieškant alergijos priežasties. Deja, tačiau milijonai žmonių, kenčiančių nuo alergijos, pastebi, kad užsikišusios nosies priežastis yra taip vadinama „namų karštinė“.

Taip yra todėl, kad jūsų čiužinys gali būti dulkių erkučių (mikroskopinių vorų giminaičių), randamų čiužiniuose ir pagalvėse, šaltinis. Mintančios mirusios odos dalelytėmis jos kai kuriems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją: nuo tipinio kosulio ir užsikišusios bei varvančios nosies iki švokštimo krūtinėje.

Geriausias priešnuodis dulkių erkutėms yra nuolatinis valymas ir reguliarus čiužinio apvertimas, tačiau geriausia išeitis tai įsigyti hipoalerginį „su atmintimi“ čiužinį.

Pabundate su skaudančia nugara

Čiužinys gali tyliai žaloti jūsų nugarą, nesuteikdamas tinkamos atramos stuburui. Tai dažnai pasireiškia skausmu nugaros apačioje, kas yra nuolatinė daugelio suaugusiųjų problema.

Jei jūsų čiužinys yra per kietas arba per minkštas, jis spaudžia sausgysles, jungiančias stuburą su kitais raumenimis ir kaulais, taip sukeldamas užsiliekantį skausmą. Jei pabundate su skaudančia nugara, galbūt pats laikas nusipirkti naują čiužinį, suteikiantį stuburui tinkamą atramą?

...arba skaudančiais sąnariais

Čiužinys gali daryti poveikį ir mūsų sąnariams. Pavyzdžiui, sergantieji artritu dažnai skundžiasi dėl nepakankamos čiužinio atramos ir rytinių skausmų. Taip yra todėl, kad čiužinys turi suteikti pakankamai atramos stuburui, kaklui, pečiams, juosmeniui, klubams, kojoms ir keliams. Tiek, kad visą naktį būtų patogu.

Nors tobulo čiužinio, padedančio sąnariams, įvardijimas yra labai subjektyvus, ortopedinis čiužinys išties gali suteikti pakankamą atramą ir sumažinti chronišką sąnarių skausmą.

Lovos – kaip biuro – naudojimas gali sukelti nerimą

Visi mes kartais „darbą pasiimame į lovą“ – pabaigti užduotį arba pasitikrinti darbinį elektroninį paštą. Tačiau šis nuolatinis prisirišimas prie su darbu susijusio streso bei technologijų gali sukelti atvirkštinę reakciją miego sveikatai. Be to, trukdydami miegui vienintelėje jam sukurtoje vietoje tik didinate nerimą, kadangi pavargusios smegenys negali tinkamai funkcionuoti.

Visą darbą laikykite kuo toliau nuo čiužinio. Jis yra šventa vieta, skirta miegui, o ne stresui.

Norėdami atsikratyti šio žalingo įpročio, laikykitės reguliaraus miego ir sporto režimo, ir, svarbiausia, visą darbą laikykite kuo toliau nuo čiužinio. Jis yra šventa vieta, skirta miegui, o ne stresui.

Pabundate pavargę

Pabusti pavargusiam niekada nėra malonu. Ir nors esame linkę dėl nuovargio kaltinti stresą ir prastą miegą (ir tai yra tiesa), šios problemos šaknys gali būti senas čiužinys, kurį jau laikas keisti. Čiužinius laikome ilgaamžiais miego partneriais, tačiau jie turi „galiojimo“ laiką.

Galbūt jūsų čiužinys yra labai jaukus, tačiau jis turi būti ne tik patogus, bet ir funkcionalus. Čiužinys, kuris yra nei per minkštas, nei per kietas neįtikėtinai pakeis jūsų miego kokybę, o kitą dieną jausitės pailsėję ir energingi.

Temos: 2 Čiužinys Miegas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:22
00:21
01:13

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką