Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 05 27, 09:53

Lietuvos gyventojai vartoja per mažai grūdinių produktų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto atliktas Lietuvos gyventojų mitybos įpročių tyrimas atskleidė, jog kasdien grūdinius produktus (grūdų košes, grūdų dribsnius ir t.t.) vartoja itin mažai gyventojų – vos 14 proc. visų suaugusiųjų. Net 37,2 proc. respondentų šiuos produktus vartoja rečiau nei kartą per savaitę arba nevartoja visai.
Sveiki pusryčiai
Sveiki pusryčiai / Fotolia nuotr.

Pasak Visuomenės sveikatos instituto prof. Rimanto Stuko, grūdinius produktus rekomenduojama vartoti kiekvieną dieną – tai puikus stambiamolekulinių angliavandenių, skaidulinių medžiagų, mineralinių medžiagų ir kai kurių vitaminų, ypač B grupės, šaltinis.

Tyrimas parodė, kad didžioji gyventojų dalis (72,5 proc.) duoną valgo kasdien, iš jų 35,4 proc. –  net kelis kartus per dieną. „Duona – itin vertinga ir svarbi mūsų mitybos dalis. Tai dar vienas grūdiniams produktams būdingų medžiagų šaltinis, ypač, jeigu valgome duonos gaminius su grūdais ir sėklomis. Pilno, nenušlifuoto grūdo vertė yra didesnė, nes jo sudėtyje yra daugiau biologiškai aktyvių medžiagų“, – teigia profesorius.

Įmonė „Minordija“, tiekianti žaliavas visoms Lietuvos kepykloms, pastebi, jog nors pastaraisiais metais bendra duonos rinka traukiasi, duonų su grūdais ir sėklomis poreikis ir pasiūla stabiliai auga.  Vis dėlto šie produktai šiandien sudaro dar itin mažą (apie 7 proc.) visų duonos rinkoje parduodamų duonos gaminių dalį.

Pasak „Minordijos“ marketingo direktoriaus Adomo Galinio, pasaulinės tendencijos rodo, kad natūralių produktų poreikis, dėmesys subalansuotai mitybai ir sveikam gyvenimo būdui ateityje tik didės.

„Tai atsispindi ir duonos produktų rinkoje – vartotojams rūpi pastarųjų sudėtis, energinė ir maistinė vertė", - sakė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką