Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 8d. 17:42

Lietuvos mokyklos mini Europos sveikos mitybos dieną

Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai mini sveikos mitybos dieną
Organizatorių nuotr. / Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai mini sveikos mitybos dieną

Lapkričio 8-ąją Lietuvos mokyklose minima Europos sveikos mitybos diena. Jau tapo tradicija, kad šią dieną nacionalinis projektas „Sveikatiada“ bando atkreipti mokinių dėmesį į tinkamą mitybą bei sveiką gyvenseną.

Pasak „Sveikatiados“ koordinatorės Sandros Navickaitės, projekto tikslas – įvairiais renginiais skatinti vaikus domėtis sveika mityba ir fiziniu aktyvumu. „Vis daugiau žmonių susiduria su sveikatos problemomis, kylančiomis dėl netinkamos mitybos, todėl svarbu ugdyti sveiką gyvenimo būdą kuo anksčiau“, – teigė S.Navickaitė.

Šiandien mokiniai, minėdami šią dieną, organizuoja renginius, diskusijas, konkursus ir įvairias varžytuves sveikos mitybos tema. Debatuose apie mitybą jie diskutuoja apie tinkamą ir netinkamą maistą, kuria savo mitybos taisykles ir sudarinėja „Sveikos mitybos dienos meniu“. Taip pat vaikai atlieka apklausas, bandydami išsiaiškinti mokyklos bendruomenės narių bei artimųjų mitybos įpročius. Sužinoję apie netinkamus artimųjų mitybos įpročius mokiniai galės skatinti aplinkinius juos keisti.

Organizatorių nuotr./Kelmės raj. Vaiguvos V. `imkaus vidurinės mokyklos mokiniai mini sveikos mitybos dieną
Organizatorių nuotr./Kelmės raj. Vaiguvos V. Šimkaus vidurinės mokyklos mokiniai mini sveikos mitybos dieną

„Praėjusiais metais sveikos mitybos dienos renginius organizavo 121 mokykla. Juose dalyvavo net 462 mokytojai ir daugiau nei 11 tūkstančių mokinių. Šiais metais projekto „Sveikatiada“ dalyvių skaičius išaugo, pastebime vis didesnį mokinių susidomėjimą sveiku gyvenimo būdu, todėl tikimės dar aktyvesnio jų dalyvavimo“, – sakė S.Navickaitė.

Minėdami šią dieną praėjusiais metais mokiniai buvo ypač aktyvūs ir kūrybingi: rengė konkursus bei pusryčių valgymo akcijas, kūrė maisto produktų skulptūras, organizavo įvairiausius žaidimus. Į diskusijas apie tinkamos mitybos bei aktyvaus gyvenimo būdo svarbą buvo įtraukta visa mokyklos bendruomenė, nepamirštant ir mokytojų. Jie patirties šia tema sėmėsi konferencijose bei diskusijose.

Sveikos mitybos dienos minėjimas Lietuvos mokyklose yra „Sveikatiados“ organizuojamo „Sveikuolių-šaunuolių“ konkurso dalis. Šiame konkurse renkama aktyviausia sveiką gyvenseną propaguojanti klasė. Daugiau informacijos apie konkursą rasite čia.

Organizatorių nuotr./Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos mokiniai mini sveikos mitybos dieną
Organizatorių nuotr./Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos mokiniai mini sveikos mitybos dieną

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką