Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 21d. 10:20

Tyrimas: kas penktas gyventojas nuolat bando sublogti

Dieta
123rf nuotr. / Dieta

Nemaža dalis mūsų gyventojų stengiasi maitintis sveikiau nei anksčiau, tačiau 14 proc. lietuvių vis dar laikosi nuomonės, kad greitas maistas nėra kenksmingas. Šiuo metu kas penktas gyventojas nėra patenkintas savo svoriu ir nuolat imasi priemonių jį pakeisti. Moterys dažniau nei vyrai galvoja apie maisto kaloringumą ir maistingumą, yra pasiryžusios brangiau mokėti už natūralius produktus. Tai parodė visuomenės nuomonės tyrimas, kurį atliko rinkos tyrimų bendrovė TNS LT.

„Paprastai moterys rūpinasi visos šeimos maitinimu, todėl natūralu, kad maisto klausimais jos domisi aktyviau, turi daugiau informacijos ir renkasi žymiai atidžiau. Kita vertus, tyrimas atskleidė, kad apskritai vis daugiau lietuvių tobulina savo mitybos įpročius – 40 proc. gyventojų teigia, kad maitinasi sveikiau nei anksčiau. O ir pripažįstančių, kad greitas maistas yra kenksmingas, mūsų šalyje yra palyginti daug – 64 proc. gyventojų“, – teigė TNS LT Media departamento projektų vadovė Justina Tauginienė. 

Kas ketvirtas, arba 26 proc., Lietuvos gyventojų teigia, kad galvoja apie maisto, kurį valgo, kaloringumą. Tarp moterų šis rodiklis didesnis ir siekia 32 proc., kuomet tarp vyrų jis sudaro 18 proc.

Vis daugiau lietuvių tobulina savo mitybos įpročius – 40 proc. gyventojų teigia, kad maitinasi sveikiau nei anksčiau. O ir pripažįstančių, kad greitas maistas yra kenksmingas, mūsų šalyje yra palyginti daug – 64 proc. gyventojų, – teigė Justina Tauginienė. 

Daug rečiau mūsų šalies gyventojai tikrina produktų maistingumą. Maisto produktuose esantį baltymų, angliavandenių ar riebalų kiekį nuolat vertina 15 proc. šalies gyventojų. Tarp moterų ir vyrų šis rodiklis atitinkamai pasiskirsto po 19 ir 11 proc.

21 proc. mūsų šalies gyventojų teigia, kad nuolat bando sublogti. Moterys šioje kategorijoje ypač aktyvios – 30 proc. jų nuolat išbando lieknėjimo būdus, kuomet tam ryžtasi tik kas dešimtas (11 proc.) vyras. Tarp amžiaus grupių daugiausiai norinčių taip pakoreguoti savo figūros formas yra tarp 30-39 metų gyventojų. Kas dešimtas lietuvis visada ieško dietinių gėrimų ir maisto produktų.

64 proc. šalies gyventojų sutinka, kad greitas maistas yra kenksmingas, 14 proc. tam nepritaria. Jaunimas, t.y. 15-19 metų amžiaus gyventojai, yra „lojaliausi“ greito maisto atžvilgiu – daugiau nei penktadalis jaunuolių šios kategorijos maisto produktus laiko nekenksmingais sveikatai. 

Tai, kad už natūralius maisto produktus verta mokėti didelę kainą, sutinka beveik kas antras arba 49 proc. lietuvių. Tarp moterų šis skaičius sudaro 52 proc., tarp vyrų – 46 proc. Iš ekologiškų prekių Lietuvoje populiariausi yra maisto produktai ir gėrimai bei asmens higienos priemonės. Atitinkamai jas renkasi 40 proc. ir 27 proc. gyventojų. 16 proc. apklaustųjų įsigyja ekologiškus rūbus, avalynę. 52 proc. lietuvių ekologiškų prekių neperka visai. 

Tyrimas „TNS ATLAS“ buvo atliktas 2013 m. vasario-balandžio mėn. Jo metu tiesioginio interviu būdu apklausta 1856 gyventojų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką