15min be reklamos
Publikuota 2018 01 03, 21:03

V.Aleknos diskas padarė tikrą stebuklą – vyrai stojo mūru už vienerių metų Bogdano gyvybę

Du Seimo nariai – prie neįgaliojo vežimėlio prikaustytas Justas Džiugelis ir olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna – sujaudinti ukrainiečių tėvų, siekiančių išgelbėti savo sūnaus gyvybę, pasiaukojimo, nusprendė paaukoti V.Aleknos diską, pelniusį jam ne vieną pergalę, kad paskatintų žmones paremti šio gyventi, kaip ir visi kiti, norinčio berniuko gydymą.
Bogdanas
Bogdanas / Mamų unijos nuotr.

Įvyko stebuklas, kuris nustebino net šeimą globojantį ir visko mačiusį paramos ir labdaros fondą „Mamų unija“. Vos per keletą dienų buvo surinkta daugiau nei 26 tūkst. eurų.

Vyriškas solidarumas – aukojo daugiausia vyrai

„Nuostabi žinia – per kelias dienas visi kartu surinkome 26 751 eurą, kurie bus panaudoti vėžiu sergančio ukrainiečio berniuko Bogdano gydymui. Tai tikras švenčių stebuklas, už kurį dėkoju visiems prisidėjusiems!“ – savo „Facebook“ paskyroje parašė Seimo narys Justas Džiugelis.

Tačiau, pridūrė jis, istorija dar nebaigta. Kadangi buvo pažadėjęs, kad diską padovanos vienam iš Lietuvos muziejų ar viešų vietų, kur jį pamatyti galės visi, jis paragino žmones pačius siūlyti vietą, kurioje „laimingasis diskas“ bus labiausiai prieinamas ir matomas.

Kaip pasakojo Bogdaną globojančio paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė, tokia suma buvo surinkta nuo akcijos pradžios iki antradienio vakaro.

„Esu labai nustebusi, kad tiek žmonių sureagavo, ir noriu visiems labai padėkoti. Kas man buvo labai įdomu, kad aukojo neįtikėtinai daug vyrų. Kadangi šią akciją visgi sumąstė vyrai, parodydami dosnumo pavyzdį, matyt, vyriškas solidarumas padarė didelį poveikį. Net stebėjausi, nes iš pat pradžių pavedimai ėjo tik iš vyrų, ko paprastai nebūna. Paprastai mums aukoja moterys“, – teigė E.Mėlinauskienė.

Mamų unijos nuotr./Bogdanas
Mamų unijos nuotr./Bogdanas

Šeima su savimi atsivežė 15 tūkst. eurų

Kaip 15min jau rašė, ukrainiečių šeima į Lietuvą atvyko sukaupusi pinigų tik vienam gydymo kursui – 15 tūkst. eurų, ir šie pinigai seniai išsibaigė, taip pat išsibaigė „Mamų unijos“, globojančios vėžiu sergančius vaikus, vėlesniam gydymui surinkti pinigai. Tuo tarpu artimiausiems gydymo etapams be pragyvenimo šaltinio likusiai šeimai reikia dar 30–40 tūkst. eurų, o ką jau kalbėti apie tolesnį gydymą.

Nors leukemija kūdikiams iki vienerių metų – gana reta liga Lietuvoje, vis dėlto mes, skirtingai nei Ukraina, galime naudotis ES sukurtu gydymo protokolu. Ukrainoje vaikas buvo pradėtas gydyti pagal vyresnių vaikų protokolą, o tai gerokai apsunkino Lietuvos medikų darbą ir vaiko gydymo procesą.

Medikų prognozės geros

Kaip teigė „Mamų unijos“ vadovė E.Mėlinauskienė, gydymo situacija yra gera, viskas numatoma į gerąją pusę, tačiau vaikui bus reikalinga kaulų čiulpų transplantacija.

„O tai milžiniški pinigai – 150 tūkst. eurų, ir tai jau niekam neįkandama suma, todėl ligoninė pradėjo derėtis dėl operacijos apmokėjimo su Ukrainos valdžia. Šiuo metu berniukui tęsiamas suplanuotas gydymas, kuris būtinas dar iki transplantacijos. Tuomet prasidės donoro paieška, jau vien ji kainuoja apie 6 tūkst. eurų. Deja, tėvų kaulų čiulpai vaikui netinka“, – teigė pašnekovė.

Pasak E.Mėlinauskienės, vykti šeimai į Ukrainą transplantacijai neįmanoma. Vienintelė klinika, kur dar įmanoma būtų atlikti tokią operaciją, yra Kijeve, tačiau į ją Ukrainos mastu negali patekti visi vaikai. Nežinia, kiek reikėtų laukti, o tas laukimas vaiką tiesiog pražudytų.

„Tėvai čia atvyko išgelbėti savo vaiko, nes Ukrainoje jis būtų, ko gero, pasmerktas. Gydymo ten tikrai nėra. Šiurpu klausytis, ką pasakojo tėvai. Kaip jie patys pirko brangius vaistus iš rankų į rankas, prasidarydavo pakuotę ir rasdavo tuščią ampulę. Kaip jie atvyko pirkti vaistų į Maskvą, o juos iš ten išgujo, nepardavė vaistų vien todėl, kad jie ukrainiečiai. Skaudu, kai politiniai dalykai paliečia tokius mažučius. O šeimai tai ne šiaip sau vaikas, jis lauktas 13 metų“, – pasakojo E.Mėlinauskienė.

Organizatorių nuotr./J.Džiugelis ir V.Alekna
Organizatorių nuotr./J.Džiugelis ir V.Alekna

Už V.Aleknos diską Seimo narys paaukojo 1200 eurų

Į „Mamų unijos“ kreipimąsi su prašymu padėti Bogdanui atsiliepė naktinio klubo „Materialiste“ savininkai. Jie surinko iš žymių Lietuvos sportininkų jų sportinės atributikos daiktus ir juos išstatė aukcionui. Aukciono metu pavyko surinkti 5500 eurų. Seimo narys J.Džiugelis už 1200 eurų įsigijo V.Aleknos diską.

„Šis diskas man antrą kartą atvėrė kelią į olimpinę šalies rinktinę, tais metais iškovojau savo pirmąjį olimpinį auksą, tad jį tikrai galima vadinti sėkmės talismanu. Tačiau mažajam Bogdanui ir jo šeimai tos sėkmės dabar reikia kur kas labiau nei man, todėl diską padovanojau aukcionui“, – teigė V.Alekna.

Atvykęs atsiimti įsigyto disko, J.Džiugelis sužinojo, kad Bogdano gydymui dar trūksta 15 tūkst. eurų. Pasitarę su V.Alekna, vyrai nusprendė prašyti Lietuvos žmonių pagalbos. Jie savo ruožtu pasižadėjo V.Aleknos diską dovanoti kuriam nors Lietuvos muziejui, kur visi lietuviai galės jį pamatyti.

„Bogdano šeima, norėdama suteikti sūnui patį geriausią gydymą, Ukrainoje paliko visą savo gyvenimą – namus, artimuosius, darbus ir liko vieni akistatoje su liga. Man baisu net pagalvoti, kaip jaučiasi šie už sūnaus gyvybę kovojantys žmonės, kai jau pusė kelio įveikta, o iki mažylio išgijimo trūksta tik... pinigų“, – teigė neįgaliojo vežimėlyje prikaustytas parlamentaras.

Ukrainai turėtų būti gėda neprisidėti

E.Mėlinauskienė atviravo, kad stebėjo aukų srautą ir tikėjosi, kad gal atsiras vienas stambus aukotojas, kuris paaukos didelę sumą. Tačiau tokio neatsirado. Kita vertus, aukotojų skaičius buvo toks didelis, kad vos per kelias dienas susidarė įspūdinga suma.

„Didžiausias pavedimas buvo 2 tūkst. eurų. Jį padarė moteris. Visos kitos sumos – įprastos. Vidutiniškai žmonės aukoja po 10–20 eurų. Tai suma, kurią vidutines pajamas uždirbantys žmonės gali sau leisti, didesnių sumų, pavyzdžiui, po 100 eurų jau mažiau. Mažiausios aukos – 3–5 eurai. Greičiausiai tiek aukoja studentai arba pensininkai, kurie turi labai mažai pinigų, bet jaučia poreikį bent truputį prisidėti“, – teigė fondo vadovė.

Pasak jos, dalis pavardžių – žmonės, kurie aukoja vos ne kas mėnesį, atsiliepia į kiekvieną „Mamų unijos“ prašymą. Nors asmeniškai ji jų nepažįstanti, tai tarsi seni bičiuliai, puikiai atpažįstami iš pavardžių.

„Iš viso dabar šiam vaikui turime surinkę apie 40 tūkst. eurų. Tai užtikrins donoro paiešką, jau medikus informavau apie tai. Taip pat šie pinigai užtikrins reikalingą gydymą iki transplantacijos. O visą likusią sumą, kiek žmonės dar paaukos, atidėsime vaiko transplantacijai. Dar neaišku, kiek tų pinigų reikės, bet jų tikrai reikės. Žinia, transplantacijos kaina labai didelė. Lietuvos medikai tarsis dėl finansinės naštos pasidalinimo su Ukrainos valdžia, tačiau dar nežinia, kiek Ukraina galės prisidėti ir ar išvis prisidės.

Jeigu Ukrainos valdžia sužinotų, kiek berniukui paaukojo Lietuvos žmonės, kiek daug padarėme dėl jų šalies vaiko, iš jų pusės būtų net nekorektiška visiškai neprisidėti. Manau, kad netgi verta Ukrainai parodyti mūsų paaukotas sumas“, – svarstė E.Mėlinauskienė.

„Mamų unija“ kviečia visus, neabejingus mažo vaiko istorijai, suteikti jam šansą gyventi ir padėti šeimai surinkti pinigų berniuko gydymui.

Tai galima padaryti pervedant auką:

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“

Sąskaitos Nr. LT77 7300 0101 4079 5625

Paskirtis – ​Bogdan

Įm. kodas: 302288579

Swedbank AB Banko kodas 73000

BIC – HABALT22

Per PAYPAL sistemą: egle@mamuunija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką