Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 26d. 11:07

„Savaitgalio įkvėpimai“: režisierius M.Ivanauskas apie vaikystės kiną bei Platono „Dialogus“

Motiejus Ivanauskas
Modesto Endriuškos nuotr. / Motiejus Ivanauskas

Vieno mėgstamiausio meno kūrinio režisierius ir aktorius Motiejus Ivanauskas neturi nei vienoje srityje, nes skirtingu gyvenimo laikotarpiu įsimena vis kitoks dalykas. Tačiau menininkas sutiko su 15min skaitytojais pasidalinti, kokia kūryba – filmai, knygos, muzika ir t.t. – jį įkvėpė pastaruoju metu.

Spektaklis: „Oidipo mitas, Tėbų trilogija“

„Jau nebežinau, ar dėl koronaviruso jį dar rodys, tačiau man patiko vienas iš paskutiniųjų Gintaro Varno spektaklių „Oidipo mitas, Tėbų trilogija“, kurį rodė Nacionaliniame dramos teatre“, – pradėjo M.Ivanauskas.

Šis spektaklis menininkui įstrigo, nes „buvo sukurta atmosfera, kuri įsiminė ilgam. Tiesiog pavyko pasinerti į Antikinės tragedijos siužetą.”

Jis taip pat išskyrė Vilniaus mažajame teatre rodytą Kirilo Glušajevo pastatytą spektaklį „Nuostabūs dalykai“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Martynas Nedzinskas.

Kinas: vaikystės klasika

Nors sukurta „tiek daug įvairiausių gerų filmų, ir paminėti, pavyzdžiui, Andrejų Tarkovskį ar Davidą Lynchą reikštų paminėti tik du iš daugelio“, M.Ivanauskas visada mielai sugrįžta prie „vaikystės klasikos“.

Jis sako, jog „Žiedų valdovą“ bei „Harį Poterį“ yra matęs be galo daug kartų. „Net ir dabar retkarčiais šiuos filmus vis pažiūriu iš naujo“, – sakė jis.

VIDEO: Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) Official Trailer - Daniel Radcliffe Movie HD

Muzika: nuo Bacho iki Hiperbolės

M.Ivanausko sako, jog nėra melomanas, tačiau paklausus apie mėgstamą muziką, pirmasis į galvą šovė Ericas Claptonas. Taip pat mini grupę „Wilco“ bei „Hiperbolę“.

„Tai, kokios muzikos klausausi, priklauso nuo etapų. Kartais įsijungiu klasikinę – Mozartą, Bachą, kartais – Sauliaus Mykolaičio dainų“, – sakė jis.

VIDEO: Wilco - How To Fight Loneliness

Literatūra: Platonas

„Repetuojant spektaklį, Platono prisiskaičiau tiek, kad jau bloga, – juokaudamas sako M.Ivanauskas, nes pastaruoju metu darbuojasi ties nauju savo spektakliu „Dialogai“. – Laukiu spektaklio premjeros. Po jos galėsiu ramiai paskaityti kitų autorių kūrinių.”

Vėliau jis pasakojo, kaip, atsikraustęs į naują butą, rado šeimininkės paliktą Ernesto Hemingway’aus apsakymų knygą „Kilimandžaro sniegynai“. Šią atsitiktinai pasitaikiusią knygą menininkas perskaitė su didžiausiu malonumu.

Wikimedia.org nuotr./Platoną vaizduojanti skulptūra
Wikimedia.org nuotr./Platoną vaizduojanti skulptūra
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:27
05:44
13:33

Esports namai

URBAN˙/