Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 21, 13:00

Dovilė Filmanavičiūtė po dokumentinio filmo „Valchenzė amžiams“: „Jaučiausi taip, tarsi pro rakto skylutę spoksočiau į svetimą gyvenimą“

Pastaruoju metu šeimos archyvai tampa vis populiaresne medžiaga dokumentikai. Asmeninės istorijos kartais daug taikliau apčiuopia epochos esmę – socialinius ir psichologinius gyvenimo ypatumus. Vienas iš tokių dokumentinių filmų šių metų festivalyje „Kino pavasaris“ – režisierės Jannos Ji Wonders itin asmeninis pasakojimas „Valchenzė amžiams“ (Walchensee Forever).
Dovilė Filmanavičiūtė
Dovilė Filmanavičiutė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Dokumentinėje šeimos sagoje režisierė Janna Ji Wonders žiūrovus kviečia į nepaprastai asmenišką kelionę, apimančią keturių kartų moterų gyvenimus: nuo šimtametės šeimos kavinės ant Valchenzės ežero kranto Bavarijoje iki garsiosios „Meilės vasaros“ San Fransiske bei Indijos ašramų, taip pat gyvenimo Rainerio Langhanso komunoje. Skaudžios paslaptys, skirtingi likimai ir klausimai apie tapatybę, šaknis bei savirealizaciją tampa esminiais režisierės gyvenimo prasmės paieškose. Kalnų apsuptas Valchenzės ežeras yra tarsi visko pradžia ir pabaiga – filmo herojų sugrįžimo taškas.

„Būsiu atvira, pati tokio filmo turbūt tikrai nerasčiau – kaip gerai, kad festivalio „Kino pavasaris“ komanda man jį pasiūlė pažiūrėti“, – sako kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė ir prisipažįsta, kad filmas įtraukė, ji negalėjo atsiplėšti nuo ekrano ir jautėsi taip, tarsi pro rakto skylutę spoksotų į svetimos šeimos gyvenimą. „O paskui gūglinau kūlversčiais, nes būtinai reikėjo viską sužinoti apie vokiečių fotografę Aną Werner, jos sesę Fraukę, jų mamą, Anos dukrą, šimtametę šeimos kavinę ant Valchenzės ežero kranto Bavarijoje, Rainerio Langhanso haremą ir dar krūvą visokiausių man naujų dalykų“.

VIDEO: Valchenzė amžiams | KINO PAVASARIS 2021

Filmo privalumas – neįtikėtina archyvinė medžiaga, pasakojanti apie prabėgusį, tačiau kino juostoje užfiksuotą laiką, vaizdo kasetėse likusius itin asmeninius kadrus, sustabdytas akimirkas, tapusias laikmečio dokumentais.

„Valchenzė amžiams“ – tai nuostabus filmas, primenantis mums, kaip svarbu žinoti, kur yra tavo Heimat!“, – trumpai savo įspūdį apibendrina Dovilė Filmanavičiūtė.

Filmą „Valchenzė amžiams“ kovo 18 – balandžio 5 dienomis galima žiūrėti naujame „Kino pavasario“ virtualiame kino teatre, naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje ir namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema.

Daugiau rekomendacijų skaitykite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą