Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 25d. 15:00

Kristinos Buožytės virtualios realybės projektas pateko į Venecijos kino festivalį

Kristina Buožytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kristina Buožytė

Lietuvių režisierės Kristinos Buožytės naujausias darbas – animacinis virtualios realybės (VR) projektas „Angelų takais“ (kūrybos prodiuseris Vitalijus Žukas) atrinktas dalyvauti tarptautinio Venecijos kino festivalio VR projektams skirtoje konkursinėje programoje „Venice Virtual Reality“, praneša Lietuvos kino centras.

Naujoje, tik antrus metus festivalio rengiamoje programoje K. Buožytės „Angelų takais“ varžysis su 30 konkurso dalyvių iš viso pasaulio – JAV, Kanados, Australijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Švedijos, Pietų Korėjos, Kinijos, Irako ir kitų šalių.

„Angelų takais“ yra vienas iš 17 Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtų filmų, kurių gamybą parėmė Lietuvos kino centras. VR projektas pasiūlys užburiantį pasivaikščiojimą po magišką M.K.Čiurlionio paveikslų kraštovaizdį skambant jo simfoninei muzikai.

Kaip interviu 15min sakė K.Buožytė, šis VR projektas pakvies žiūrovus į kelionę po M.K.Čiurlionio paveikslus, perkeliant juos į trimatę interaktyvią erdvę.

„Projekto tikslas – sukurti įsimenančią patirtį, kurios metu veikėjas tampa į jį reaguojančios aplinkos dalimi, yra skatinamas ne sekti pasakojimą ar atlikti žaidybines užduotis, bet įsižiūrėti į M.K.Čiurlionio paveiksluose vaizduojamas akimirkas“, – kalbėjo K.Buožytė.

Projektas kurtas daugiau nei dvejus metus, įtraukiant ir tobulinant naujausias technologijas virtualios realybės srityje. Interaktyviai patirčiai sukurti panaudota net 60 paveikslų, kuriuos suteikė projekto partneris – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali