Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 19d. 15:55

Leidykla „Aukso žuvys“ knygų mugėje: apie istoriją – per asmenybes, įvykius, praeitį ir dabartį

18-osios Vilniaus knygų mugės akimirkos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vilniaus knygų mugė 2017-aisiais

Vasario 22–25 dienomis, parodų centre „Litexpo“ vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje leidykla „Aukso žuvys“ pristatys savo naujausias knygas, kvies į susitikimus su autoriais, surengs diskusijas aktualiomis temomis.

„Visada pirmenybę teikianti istorinei tematikai, leidykla šiemet, Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį, siūlo skaityti istoriją labai plačiam skaitytojui ratui – nuo komiksų vaikams ir suaugusiems iki mokslinės studijos besidomintiems istorija ir šiandiena“, – pranešime žiniasklaidai teigia leidykla „Aukso žuvys“ ir pristato mugės programą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ainė Ramonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ainė Ramonaitė

Pirmąją Knygų mugės dieną, vasario 22 d., 16 val. rengiamas studijos „Kas eitų ginti Lietuvos? Pilietinio pasipriešinimo prielaidos ir galimybės“ pristatymas. Pokalbį moderuoja Kęstutis Girnius, dalyvauja Ainė Ramonaitė, Deividas Šlekys, Eugenijus Vosylius, Dovydas Pancerovas. 2017 m. Baltijos pažangių technologijų instituto mokslininkai ir bendradarbiai atliko didelį Lietuvos visuomenės tyrimą, kuris ir tapo šios studijos pagrindu. „Kas eitų ginti Lietuvos?“ savotiškai apvainikuoja ankstesnius instituto mokslininkų darbus – knygas apie Sąjūdį, pilietinę visuomenę, antisovietinį pasipriešinimą. Knygos pristatyme laukiami visi, kurie domisi šalies istorija, jos saugumo, vidaus politikos klausimais.

Ilgąjį penktadienį, vasario 23 d., 12 val. rengiama diskusija „Pabėgėlių temos ir migracijos krizės atspindžiai literatūroje, fotografijoje, teatre“. Pokalbį moderuoja žurnalistė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, dalyvauja – knygų apie istorinę emigraciją autorė Dalia Cidzikaitė, fotožurnalistas Artūras Morozovas, Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros atstovė Lietuvoje Renata Kuleš, istorikas Tomas Balkelis, teatro režisierius Oskaras Koršunovas. Diskusiją filmuos LRT.

Karolio Kavolėlio nuotr./Dalia Cidzikaitė
Karolio Kavolėlio nuotr./Dalia Cidzikaitė

Tą pačią dieną 17 val. mugės lankytojai turės galimybę pasiklausyti germanistės, teatrologės, viešosios intelektualės Irenos Veisaitės ir istoriko Aurimo Švedo pokalbio tema „Atleisti ir kurti ateitį yra gyvųjų priedermė“.

Pasimatymų dieną, vasario 24 d., 15 val. vaikus ir suaugusius susipažinti kviečia Jurga Vilė ir Lina Itagaki. Jų sukurtoje komiksų knygoje vaikams „Sibiro haiku“ pasakojama berniuko Algiuko tremties istorija. Ją užrašė Jurga Vilė, įkvėpta tėčio Algio ir močiutės Uršulės prisiminimų. Lina Itagaki piešiniais atgaivino veikėjus ir skaudžius to meto įvykius. Renginio dalyvius į praėjusius laikus nukels prisiminimai, merginų ansamblio „Liepaitės“ dainos, „Stalo teatro“ režisierės Saulės Degutytės improvizacijos. Autorės skaitytojų lauks, bendraus, autografus dalins ir leidyklos stende (5.B10) vasario 22–24 d. nuo 16 iki 18 val. Be to, vasario 22 ir 24 d. Jurga Vilė ir Lina Itagaki organizuoja kūrybines dirbtuves vaikams „Žąsino Martyno paštas“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gerda Jord ir Miglė Anušauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gerda Jord ir Miglė Anušauskaitė

Tą pačią dieną, šeštadienį, 17 val. skaitytojams pasimatymą skiria Miglė Anušauskaitė. Naujienų portalo 15min rengtuose Metų knygos apdovanojimuose lietuvių autorių kategorijoje skaitytojai ir ekspertų komisija jos komiksų knygą „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“ išrinko geriausia. Knyga supažindina su iš Lietuvos kilusiu pasaulinio garso mokslininku, semiotiku Algirdu Juliumi Greimu. Autorė į grafinį pasakojimą žaismingai įterpia semiotikos teoriją, o sudėtingus dalykus sugeba perteikti suprantamai, paprastai, su humoru. Šmaikštumo ir geros nuotaikos netruks knygos pristatyme, kuriame autorę kalbins filosofas Kęstas Kirtiklis.

Šeimos dieną, sekmadienį, 12 val. rašytojas, teisininkas, bardas Justinas Žilinskas kviečia didelius ir mažus į magiškosios fantastikos knygos „Kaukas Gugis ir kerų karas“ pristatymą ir muzikinę-nuotykinę kelionę Kaukų žemėn. Naujoji knyga – tai istorijos apie kauką Gugį tęsinys, veikia tie patys personažai, tik dabar, praėjus daugiau nei 10 metų, kaukavaikis ūgtelėjęs ir problemas sprendžia jau nebe mažas, o gerokai didesnes, aktualias ir šiems laikams. Kelionėje autorių lydės aktorė, dainų autorė ir atlikėja Justina Kaminskaitė, o visų susirinkusiųjų laukia susitikimai su būtybėmis, kurios kadaise dalinosi girias, laukus, pievas ir pelkes su žmonėmis, dainos ir pasakojimai, nuotykiai ir netikėtumai.

S.Norkutės nuotr./Justina Kaminskaitė
S.Norkutės nuotr./Justina Kaminskaitė

Šįmet Kultūros ministerija „Knygos meno“ konkurse įvertino keturias leidyklos „Aukso žuvys“ knygas. Knygų mugės metu vasario 22 d. 12 val. konkurso laimėtojams bus įteikti diplomai. Knygų mugėje veiks ir konkursą laimėjusių knygų paroda, bus galima susipažinti su specialiai išleistu katalogu.

Pagrindinė – Metų premija – paskirta dailininkei Linai Itagaki už inovatyvų aktualios temos pateikimą knygoje „Sibiro haiku“.

„Knygos meno“ premijomis įvertintos dizainerė Kamilė Lisauskaitė ir komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė už knygą „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“, dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė už originalią Kęstučio Nako knygos „Kai Lietuva valdė pasaulį/When Lithuania Ruled the World“ formą. Šiai dizainerei skirtas ir diplomas už sakytinės istorijos knygos „We Thought We‘d be Back Soon: 18 Stories of Refugies 1940–1944“ dizaino koncepcijos įtaigumą.

Leidykla „Aukso žuvys“ veikia nuo 2011-ųjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:02
01:19
00:44