Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 14d. 10:40

Forma yra, belieka išsinerti iš kailio ir savimi užpildyti turinį

Ground zero II
Org. arch. / Ground zero II

Tarptautinio pripažinimo sulaukę, du skirtingų šokio stilių – šiuolaikinio ir gatvės –  profesonalai Marius Pinigis ir Marius Paplauskas suvienijo jėgas bendram projektui. Spektaklio (g)round zero premjera jau įvyko Kijeve, Ukrainoje ir Berlyne, Vokietijoje.

Vasario 19 d. „Menų spaustuvėje“ Vilniuje, duetas pristatys herojišką šokio spektaklį "(g)round zero". Kalbamės su šokėjais apie kūrybinį procesą, Michaelą Jacksoną, „Rocky Balboa“ ir kitus vaikystės herojus.

- Projekte (g)roud zero apjungiate šiuolaikinį ir gatvės šokius. Koks šių skirtingų šokio stilių santykis judviejų spektaklyje? Jie konkuruoja ir kovoja, kaip spektaklio herojai, ar eina iš vien ieškodami bendros raiškos?

- M. Pinigis: Esame skirtingų šokio stilių atstovai, tačiau, kai drauge pradėjome statyti spektaklį, nenorėjome vienas prieš kitą kovoti, konkuruoti ar bandyti parodyti stipriąsias savo puses, skirtingose stilistikose. Norėjome vienas iš kito mokytis ir dalintis patirtimi. Mūsų kūnų mechanika skirtinga, todėl kiekvienas turėjome ko pasimokyti iš kito. Ieškojome bendros raiškos, tačiau nebandėme vienas iš kito perimti stilistinių judesio ypatybių. Tam paparasčiausiai nebūtų užtekę laiko. Vis dėlto, mūsų galimybės labai išsiplėtė, nes vienas galėjo tai, ko negalėjo kitas.

- Esate sakę, kad jums svarbiausias kūrybos procesas, o ne rezultatas, nes jo metu keliate vienas kitam įvairius kūrybinius įšūkius. Kokie jie ir ar kūrybinis procesas mėginant apjungti du skirtingus šokio stilius nebuvo pernelyg sudėtingas?

- M. Pinigis: Spektaklyje kalbame apie pokyčius, savojo „aš“ paieškas, atksleidimą ir keitimą. Pati tema reikalauja didelio dėmesio procesui ir sąžiningumo sau.

Spektaklyje kalbame apie pokyčius, savojo „aš“ paieškas, atksleidimą ir keitimą.

Pačioje pradžioje bandėme suprasti, kaip kiekvienas iš mūsų juda ir kaip galime vienas kitam padėti. Stebėjome, kaip mums sekasi vienam iš kito perimti tam tikras idėjas ar judesius. Toks buvo pirmasis etapas. Vėliau iškėlėme sau iššūkį – judėjimą perkelti į idėjinį lygmenį. Šis, antrasis, etapas truko gan ilgai, nes mūsų darbo etika ir tam tikrų dalykų supratimas skiriasi.

Žinoma, rezultatas mums buvo ne mažiau svarbus, nes spektaklį kūrėme žmonėms. Negana to, esame maksimalistai, viską norėjome daryti labai profesonaliai. Tik dabar, jau parodžius spektaklį kelis kartus, aš iš tiesų pradedu suprasti spektaklio esmę ir ką su juo turime daryti toliau. Sutinku su profesionalų ir kolegų, mačiusių spektaklį, nuomone, kad jame pritrūko mūsų su Mariumi. Žiūrovai matė mūsų kuriamus herojus, tačiau jiems norėjosi matyti mus, tikrus žmones. Spektaklis turi labai aiškią, stiprią, dinamišką formą, tačiau dabar atėjo metas savimi užpildyti turinį. Tai nelengvas uždavinys, nes mes, žmonės, dažnai linkę daug ką pasilaikyti sau. Todėl ir kiti mus dažnai mato tarsi per stiklą. Atkleisti save scenoje – daug pastangų reikalaujantis darbas, kurį mes su Mariumi dar tik pradedame. Spektaklis taps geru ir pilnaverčiu tada, kai mums pavyks tą įgyvendinti. Dabar, tai pagrindinis mūsų iššūkis.

- Spektaklio atspirtimi tapo skirtingi judviejų vaikystės herojai, muzikantai, veiksmo filmų personažai, sportininkai. Kaip vaikystėje garbinti herojai jus įkvėpia šiandieną?

- M. Paplauskas: Neabejotinai požiūris į vaikystės herojus šiandieną yra kiek kitoks, nes žvelgiame į juos suaugusių žmonių akimis. Būdami vaikais, mes mėgdžiodavome savo herojus, sekdavome jais ir taip po truputį jie mus formavo. Žinoma, mes netapome Briusais Ly ar Džimais Henriksais, tačiau būtent jie suformavo mūsų požiūrį į tam tikrus dalykus, skonį filmams, judesiams ir menui.

- M. Pinigis: Man, kaip asmenybei, svarbi motyvacija, tačiau aplinkoje tos motyvacijos ir jos įkvėpiančių žmonių ne tiek jau daug. Todėl nuolatos prisimenu kokį filmą ar frazę, kuri mane įkvėpia. Nepalaikau lėkšto, pigaus humoro, todėl ir mūsų spektaklyje vaizduojami herojai turi visai kitą misiją. Lietuvoje mums labai trūksta motyvuojančių spektaklių. O motyvacija gali būti pati įvairiausia. Ją mes ir stengėmės sukurti spektaklyje vaizduojamų herojų pagalba.

Šiuo spektakliu norėjome paskatinti jaunus žmones nebijoti rizikuoti, išdrįsti žengti pirmyn.

Nuo pat pradžių spektaklį skyrėme Kaunui ir jaunimui. Manau, kad jauni žmonės – esminis progreso variklis, neleidžiantis visuomenei sustoti. Todėl ir šiuo spektakliu norėjome paskatinti jaunus žmones nebijoti rizikuoti, išdrįsti žengti pirmyn. Mūsų pasirinkti herojai, nors ir nebe šios kartos atstovai, visuomet siekia savo tikslo, o tai universalus, nekintantis dalykas, visai kaip Sizifo mitas, kurį žino visi. Mes norėjome sukurti kažką panašaus, tapti lietuviškais herojais, energija užkrečiančiais personažais. Gyvename visuomenėje, kurioje labai daug netikrumo, daugelis bijo rizikuoti, ypatigai vyresni žmonės, kurie mano, kad jau per vėlu savo gyvenime kažką keisti. Tai ir buvo viena iš spektaklio misijų – įkvėpti žmonėms norą imtis pokyčių ir iššūkių.

- Spektaklyje naudojatės skirtingais vaikystės herojų įvaizdžiais šiek tiek juos pajuokdami, tačiau po tuo slepaisi kur kas gilesnė idėja. Kokia ji?

- M. Pinigis: Nenorėjome pasišaipyti iš mūsų vaizduojamų herojų. Kiekvienas laikmetis turi savo realybę. Mūsų pasirinkti herojai savo laiku buvo savotiški revoliucionieriai. Norėjosi juos suvesti į harmoningą visumą, kad galėtume pamatyti juos kitokioje šviesoje. Vis dar dirbame mėgindami labiau juos išryškinti. Norėtusi išgirsti žiūrovų pamąstymus apie mūsų kuriamus personažus. Galbūt spektaklyje galėtume panaudoti ir jų vaizduotėje gimusius įvaizdžius.

Kitą vertus, spektaklyje pašiepiame ne visus herojus. Kai kurie iš jų atspindi mus šokti įkvėpusias asmenybes. Kadaise mane labai įkvėpė Michael Jackson’as. Nors dabar nesistengiu būti į jį panašus, spektaklyje yra viena scena, kurioje aš šoku būtent taip, kai tai darė Michael Jackson’as. Dabar pradedu mąstyti, kad ta scena nebuvo iki galo išpildyta, nes anksčiau nebuvau sau atsakęs į klausimą, koks iš tiesų Michael Jackson’o vaidmuo mano gyvenime. Tačiau būtent nuo jo prasidėjo mano meilė šokiui. Man artima jo skleidžiama energija, suprantu, ką jis daro. Michael Jackson’o įvaizdis – priemonė leidžianti sugrįžti į savo, kaip šokėjo, ištakas. Vasarį, kai ir vėl pradėsime rodyti spektaklį, žiūrovai pamatys jau kiek pakitusią mano Michael Jackson’o sceną. Tikiuos, kad pavyks ja perteikti savo, kaip šokėjo, evoliuciją.

- Nors judesys dažnai laikomas universalia kalba, suprantama kiekvienam, tačiau kiekvienas ją gali interpretuoti savaip. Ką norėtumėte, kad iš (g)round zero spektaklio išsineštų jūsų žiūrovas?

Išsikėlėm sau didelius judėjimo tikslus, nes norėjome išmėginti save ir pamatyti mūsų pasirinktus personažus šnekančius judesio kalba.

- M. Pinigis: Išsikėlėm sau didelius judėjimo tikslus, nes norėjome išmėginti save ir pamatyti mūsų pasirinktus personažus šnekančius judesio kalba. Lietuvoje daug idėjiškai stiprių šokio spektaklių, tačiau judesiai juose dažnai nėra labai sudėtingi. Žinoma, to ne visada ir reikia, bet mums judesys buvo itin svarbus. Norėjosi įrodyti, kad ir Lietuvoje yra profesonalių, aukšto lygio šokėjų.

- M. Paplauskas: Aš norėjau, kad žiūrovas išsineštų didelį energijos pliūpsį. Nors pasiruošimo spektakliui procese koncentruojamės į save, spektaklio metu išdaliname save su kaupu. Norėjosi, kad žiūrovas iš spektaklio išeitų su kuo geresnėmis emocijomis.

- Daug kalbate apie spekataklyje įamžintus tam tikrus jūsų pakyčius, savęs paieškas, kurias pradėjote, kaip patys teigiate, nuo absoliutaus nulio. Ar pavyko tai padaryti? Kokioje būsenoje jūsų vidiniai kūrėjai dabar?

- M. Paplauskas: Paieškas pradėti pavyko, tačiau mūsų vidiniai kūrėjai, kaip ir pats spektaklis, vis dar progresuoja. Atradę harmoniją liautumėmės tobulėję. Tačiau jau dabar esame keliais žingsneliais toliau nei buvome kūrybinio proceso pradžioje. Tikiu, kad ateityje dar stipriau tobulėsime, nesinorėtų manyti, kad padaryta viskas, kad galėjo būti padaryta. Ieškosime savęs ir kursime toliau. Harmonija šiuo atveju prilygsta amerikietiškiems kalneliams – niekada nėra baigtinė.

- M. Pinigis: Kelis kartus jau rodytame spektaklyje bandėme save sukonstruoti nuo nulio ir dabar suprantame, kad tai tik ilgos kelionės pradžia, peržengianti net ir paties spektaklio ribas. Mūsų vaikystės herojai padeda savyje atrasti naujų spalvų ir įkvėpia nuolatiniams pokyčiams, todėl ir pats spektaklis tarsi pasmerktas nuolatiniam tobulėjimui.

Tikimės, kad Vilniuje apsilankys ne tik jo dar nematę žmonės, bet ir tie, kurie jau buvo su mumis lapkritį. Pažadame pokyčius!

bilietus platina: www.tiketa.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Staigmena: kuo dažniau lankysi bankus dėl paskolos, tuo labiau prastės kredito reitingas

Aktualu

Orai.lt: drėgni ir labai šilti orai trauktis nežada

Aktualu

Marius Laurinavičius: D.Trumpas Helsinkyje nieko neišdavė ir nepardavė. Nes neturėjo ką

Aktualu

D.Trumpas sutinka, kad Rusija kišosi į rinkimus: teigia ne taip išreiškęs mintį

Vardai

Beyonce gerbėjai įsitikinę – ji laukiasi ketvirto vaiko: spėliones kursto pūpsantis pilvukas

Interviu Verslas

Finansų ministras kitiems metams suplanavo rekordinį pliusą: žada didesnes pensijas ir vaiko pinigus

Aktualu

Prezidento rinkimų reitingų trejetukas – be S.Skvernelio

Pasaulis kišenėje

6 naujos UNESCO saugomos vietos Europoje, kurias verta aplankyti

Vardai

„Pašėlęs Maksas“ Tomas Hardy su žmona laukia šeimos pagausėjimo

Išrinkti geriausi šių metų šunų fotografijos kadrai

Verslas

Palangoje planuojamo „Marriott“ viešbučio dar teks palaukti

Gyvenimas

Po keisto pojūčio kojose – gydytojų verdiktas: stubure įsitaisė parazitai

Vardai

Žuvusios manekenės D.Didžiūnaitytės artimuosius nuvylė Generalinės prokuratūros atsakymas

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė J.Guogienė: „Dalindama gėles – dalinu džiaugsmą kitiems“

Vardai

Netikėtas posūkis Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle santykiuose: „Jokių skyrybų nebuvo“

Sportas

Sensacija: APOEL išmetusi „Sūduva“ – kitame Čempionų lygos atrankos etape

Gazas

„Ford Fiesta ST“ siautėjo druskų kasyklos trasoje

Aktualu

Prie Seimo pastatyta ledo skulptūra klausia apie skaidrumą

Verslas

„Workland“ investuos 4,5 mln. eurų į biuro bendrystės erdves

Vardai

M.Kavaliausko sužadėtinės Rusnės mergvakaris: vyrų choro serenada ir uždaras SPA vakarėlis Sopote

Naujienos

Verslas

Staigmena: kuo dažniau lankysi bankus dėl paskolos, tuo labiau prastės kredito reitingas

Aktualu

Pastarosios liūtys pridarė šimtatūkstantinės žalos

Aktualu

„Bionorica Lithuania“ beveik pusę milijono eurų pervedė sukčiams Honkonge

Aktualu

Marius Laurinavičius: D.Trumpas Helsinkyje nieko neišdavė ir nepardavė. Nes neturėjo ką

Aktualu

D.Trumpas sutinka, kad Rusija kišosi į rinkimus: teigia ne taip išreiškęs mintį

Vardai

Beyonce gerbėjai įsitikinę – ji laukiasi ketvirto vaiko: spėliones kursto pūpsantis pilvukas

Interviu Verslas

Finansų ministras kitiems metams suplanavo rekordinį pliusą: žada didesnes pensijas ir vaiko pinigus

Aktualu

Prezidento rinkimų reitingų trejetukas – be S.Skvernelio

Maistas

Universaliosios šparaginės pupelės – ir greitiems patiekalams, ir žiemos atsargoms

Išrinkti geriausi šių metų šunų fotografijos kadrai

24sek

Lonzo Ballui atlikta operacija, dėl vietos po saule stos vos pasveikęs

Pasaulis kišenėje

6 naujos UNESCO saugomos vietos Europoje, kurias verta aplankyti

Gyvenimas

Po keisto pojūčio kojose – gydytojų verdiktas: stubure įsitaisė parazitai

Vardai

Žuvusios manekenės D.Didžiūnaitytės artimuosius nuvylė Generalinės prokuratūros atsakymas

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė J.Guogienė: „Dalindama gėles – dalinu džiaugsmą kitiems“

Vardai

Netikėtas posūkis Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle santykiuose: „Jokių skyrybų nebuvo“

Gazas

„Ford Fiesta ST“ siautėjo druskų kasyklos trasoje

Aktualu

Planas B „valstiečiams“: bendru partijų kandidatu į prezidentus siūlo L.Linkevičių

Verslas

Palangoje planuojamo „Marriott“ viešbučio dar teks palaukti

Vardai

„Pašėlęs Maksas“ Tomas Hardy su žmona laukia šeimos pagausėjimo

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”