Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 18d. 09:17

Kaune flamenko bus šokamas, skambant lietuviškoms sutartinėms

Repeticija
Agnės Vaitekūnaitės nuotr. / Repeticija

Vasario 19 d. 18 val., Nacionaliniame Kauno dramos teatre rengiama spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ premjera.

Kauniečiai pirmieji galės išvysti unikalų spektaklį, kuriame pasirodys svečiai iš Ispanijos flamenko sostinės Sevilijos: gitara skambins Javieras Gomezas, dainuos Vicente'as Gelo, o flamenko aistrą kūnu perteiks šokėjai Yamuna Henriques ir Gabriel Aragu.

Tai – unikalus teatralizuotas muzikinis pasakojimas apie flamenko ir sutartinių susitikimą, meilę, jungtuves, medaus mėnesį ir tai, kas iš jų gimsta.

Vėliau spektaklį išvysti galės Anykščių, Vilniaus ir Panevėžio teatrų žiūrovai.

Šis Brigitos Bublytės režisuotas spektaklis – pirmasis toks projektas Lietuvoje, apjungiantis temperamentingą flamenko šokį ir dainas su lietuvių sutartinėms.

„Tai spektaklis apie nuolatinį judėjimą ir neišvengiamą tarpusavio ryšių kaitą.“, – sako B.Bublytė. „Flamenko ir sutartinių jungtuvėse“ dalyvauja ne tik keturi flamenko meistrai iš Ispanijos, bet ir sutartinių giedotojų ansamblis „Ūtara“ bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto, vaidybos trečio kurso studentai (kurso vadovas Oskaras Koršunovas).

Daug metų dirbusi su garsiais Lietuvos menininkais, tokiais kaip Eimuntas Nekrošius, Vladimiras Čekasinas, Jonas Vaitkus, Petras Geniušas, Oskaras Koršunovas, dalyvavusi daugelyje tarptautinių projektų, B.Bublytė atvėrė savarankiško kūrybinio kelio puslapį.

Po kelionių ir studijų Ispanijoje, ji tapo pirmąja lietuve, gebančia supažindinti su cante jondo flamenko stiliumi ir iš naujo pažvelgti į savosios kultūros lobius.

Tiems, kurie pamiršo, priminsime, kad lietuvių sutartinės ir ispanų flamenkas yra įtraukti į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ premjera yra pirmąkart Lietuvoje rengiamo Flamenko filmų festivalio programos dalis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės