Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno dramos teatre – Artūro Areimos režisuota pasaka apie meilę ir smurtą visai šeimai

Kauno dramos teatre – premjera „Mechaninė širdis“
Donato Stankevičiaus nuotr. / Kauno dramos teatre – premjera „Mechaninė širdis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinis Kauno dramos teatras ruošiasi pirmajai šių metų premjerai – Artūro Areimos režisuotai fantastinei istorijai „Mechaninė širdis“ pagal to paties pavadinimo prancūzų roko grupės vokalisto ir rašytojo Mathiaso Malzieu romaną. Pasakojimas apie jausmus, buvimą kitokiu teatro scenoje atgimsta mistišku ir itin vizualiu steampunk‘o stiliumi. Vyresniems vaikams ir suaugusiems skirto pastatymo premjera – sausio 31 dieną.

M.Malzieu romano „Mechaninė širdis“ inscenizacija – naujas posūkis režisieriaus A.Areimos kūrybinėje biografijoje. Šį kartą kūrėjas imasi spektaklio vaikams ir suaugusiems.

Daug efektų

Režisierius atsisako savo spektakliams būdingos necenzūrinės kalbos, kurią pakeičia meilės dialogai, o keisti ir labai ryškūs M.Malzieu knygos personažai atgyja itin vizualiame steampunk‘o žanre.

Šis fantastikos stilius koncentruojasi į Viktorijos laikų epochą, tų laikų tikras ir išgalvotas technologijas, gotų stilių. Krumpliaračiais ir laikrodžio mechanizmais dekoruoti kostiumai ir dūmus skleidžiančios skraidančios ir šviečiančios dekoracijos su gausybe LED lempų sukurs šiam žanrui būdingą fantastinę ir šiek tiek baugią atmosferą. Spektakliui siuvama net 40 kostiumų.

Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas juokavo, kad dekoracijų yra tiek, kad dalį jų bus galima panaudoti kituose spektakliuose.

Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas juokavo, kad dekoracijų yra tiek, kad dalį jų bus galima panaudoti kituose spektakliuose. „Turime rūpestį, ar be šių dekoracijų bus kur dėti kitas“, – kalbėjo E.Stancikas.

Tikslas – išaukštinti fantaziją ir pasmerkti smurtą

Pagrindinis režisieriaus A.Areimos tikslas – priminti žiūrovams, kad fantazija yra gyva ir labai norint pasaulį galima apkeliauti su riedlente.

„Kaip kino režisieriaus Terry Gilliamo filmus „Barono Miunchauzeno nuotykiai“, „Daktaro Parnaso fantazariumas”, Timo Burtono „Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas“, „Čarlis ir šokolado fabrikas“ bei kitus, taip ir šį spektaklį, gali žiūrėti vaikai ir suaugę. Mažesnieji supras vieną spektaklio liniją, o vyresnieji – kitą. Man buvo iššūkis viską surežisuoti taip, kad pusantros valandos trukmės veiksmas būtų patrauklus ir vaikams“, – teigė režisierius.

Kompozitorius Antanas Jasenka pastebi, kad spektaklis ypač aktualus šiandieniniame pasaulyje, kur matome daug smurto, liejasi kraujas Ukrainoje. „Šis spektaklis labai tinkamas šiam laikmečiui. Jame kalbama ir apie smurtą, ir apie meilę“, – kalbėjo kompozitorius.

Jaudinantis siužetas

Spektaklio „Mechaninė širdis“ veiksmas prasideda Škotijos sostinėje Edinburge 1874 metais. Berniukas Džekas gimsta pačią šalčiausią pasaulio dieną, dėl to jo širdis sušąla į ledą ir nustoja plakusi.

Gydytoja Madlena įsodina jam laikrodį su gegute, kuris berniukui turi atstoti tikrą širdį. Norėdamas išgyventi Džekas privalo laikytis trijų taisyklių: neliesti rodyklių, tramdyti pyktį, niekada, niekada, niekada neįsimylėti. Antraip širdies laikrodžio didžioji valandų rodyklė perskros odą, kaulai sutrupės, o mechaninė širdis vėl subyrės. Bet ar įmanoma suvaldyti jausmus? Tokį iššūkį sukelia susitikimas su gražuole dainininke Akasija. Kelionėje pas mylimąją jaunuolis atranda patį save ir sužino didžiąją tiesą.

Kūrinį iš prancūzų kalbos vertusi teatrologė Ina Pukelytė sako, jog ši sceninė versija turėtų patikti fantastikos mylėtojams. 

M.Malzieu romanas buvo išverstas į lietuvių kalbą (leidykla „Obuolys”) prieš keletą metų. Tiesa, knygynų lentynose jo jau seniai nebėra. Kūrinį iš prancūzų kalbos vertusi teatrologė Ina Pukelytė sako, jog ši sceninė versija turėtų patikti fantastikos mylėtojams. Jai antrina ir pjesę pagal romaną parašiusi dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė: „Tai – fantastinė kelionė į meilės pasaulį, kuriame svarbiausia išmokti ne apsaugoti savo širdį, o išmokti ją atverti kitiems”.

Beje, pagal šį romaną 2013 metais buvo sukurtas animacinis filmas „Džekas ir mechaninė širdis“, kurio scenarijų ir muziką sukūrė pats M.Malzieu.

Pagrindinius Džeko ir Akasijos vaidmenis spektaklyje kuria Saulius Čiučelis ir Martyna Gedvilaitė. Taip pat vaidina aktoriai Gintautas Bejeris, Tomas Erbrėderis, Eglė Grigaliūnaitė, Vainius Sodeika, Edgaras Žemaitis, Vaidas Maršalka, Inga Mikutavičiūtė, Gabrielė Aničaitė, Artūras Sužiedėlis.

Inscenizacijos autorė – Gabrielė Labanauskaitė, scenografė – Marta Vosyliūtė, kostiumų dailininkė – Monika Gurskytė, kompozitorius – Antanas Jasenka, video menininkas – Rimas Sakalauskas, šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas, choreografas – Mantas Stabačinskas.

2013 m. režisierius A.Areima pelnė Boriso Dauguviečio auskarą, 2014 m. kūrėjui suteikta Jaunojo menininko stipendija.

Reginys rekomenduojamas vaikams nuo 10 metų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą