Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienoje scenoje – tarptautiniais hitais tapę „Nyderlandų šokio teatro 2“ spektakliai

SH BOOM
Rahi Rezvani nuotr. / SH BOOM
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Birželio 18 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje viešės viena garsiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio trupių „Nyderlandų šokio teatras 2“.

Vienu paskutinių šio sezono gastrolių sustojimu pasirinkusi Vilnių, trupė pirmą kartą Lietuvoje pristatys keturių skirtingų choreografų spektaklius. Vakaro programoje šokėjai atliks choreografų dueto Sol León ir Paul Lightfooto ironišką darbą „SH-BOOM!“, Edwardo Clugo charakteringą kūrinį „Abipusis komfortas“, šokio legendos Hanso van Maneno „Solo“ bei Alexanderio Ekmano tarptautiniu hitu tapusį spektaklį „Kaktusai“.

Nyderlandų šokio teatras – viena didžiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio trupių, per metus pasirodo 115 tūkst. žiūrovų Europoje, JAV, Azijoje ir Australijoje. Nuo 1959 m., kai buvo įkurta, šios maištingos pirmaujančios šiuolaikinio šokio trupės repertuare yra daugiau kaip 600 baleto pasirodymų, kuriuos kūrė dešimtys skirtingų šokio meistrų.

NDT antrąją grupę, kurioje šoka jaunieji talentai, sudaro šokėjai iš viso pasaulio, kurie po trejų metų toliau atsiskleidžia pagrindinės trupės sudėtyje. Antroje trupėje šokėjai gauna galimybę dirbti su įvairių žinomų choreografų ir kylančių žvaigždžių kūriniais.

VIDEO: SH Boom - Sol León & Paul Lightfoot Season 16 17 - NDT 2 Smoke and Mirrors

Jaunajai trupei komplimentų negaili ir tarptautinė žiniasklaida, vertindama niekuo viena kitai trupės sudėtims nesusileidžiantį šokėjų meistriškumą: „NDT 2 trupės šokėjai lankstūs, techniški, muzikalūs ir jaučiantys dinamiką“, – taip apie į Vilnių atvykstančius šešiolika šokėjų po pasirodymo JAV rašė „The New York Times“.

Vakarą Vilniuje pradės choreografų dueto, vadovaujančio NDT trupei, Sol León ir Paulo Lightfooto darbas, jungiantis humoro jausmą ir ironiją „SH-BOOM!“. Kūrybinis duetas yra sukūręs daugiau nei penkiasdešimt baleto kūrinių, laimėję prestižinius „Benois de la Danse“ ir „Herald Archangel“ apdovanojimus.

Iš Rumunijos kilęs ir šiuo metu Slovėnijos nacionaliniam teatrui „Maribor“ vadovaujantis choreografas Edwardas Clugas Nyderlandų šokio teatre pastatė ryškiai charakterizuotą kūrinį „Abipusis komfortas“, kuris bus pristatytas sostinės publikai. Gausybę tarptautinių apdovanojimų pelnęs ir choreografui pelnyti pripažinimą padėjęs darbas, akcentuoja iš kūrybos proceso kylančias asmenines patirtis, atskleidžia žmogaus prieštaravimus, sukelia netikėtų gražių akimirkų ir spontaniškos ironijos.

Lietuvoje bus parodytas ir šokio legendos, choreografo Hanso van Maneno spektaklis „Solo“. Jo šokio stilius, pasižymi aiškumu ir rafinuotu paprastumu, kuris padėjo apibrėžti šiuolaikinį baletą ir Hansui van Manenui per šešiasdešimt kūrybos metų tapti viena svarbiausių figūrų tarptautinėje šokio scenoje.

VIDEO: CACTI - Alexander Ekman -NDT

„Nesu pasakojimo gerbėjas. Mano darbas yra visada sudarytas iš žmogiškųjų santykių ir remiasi žmogaus emocijomis. Tai tiesiog yra kaip aš dirbu,“ – sako 120 baleto kūrinių, iš jų 62 skirtų NDT trupėms, sukūręs choreografas, kurio baleto kūriniai reikalauja rizikos, gyvybingumo ir laisvės.

Birželio 18 d. vakarą vainikuos švedų choreografo Alexanderio Ekmano tarptautiniu hitu tapęs ir ne vieną apdovanojimą pelnęs pasirodymas „Kaktusai“. Alexanderis Ekmanas kuria spektaklius NDT trupėms, dirba su Islandijos, Karališkuoju Švedijos ir Norvegijos baleto teatrais, prisideda prie tarptautinių šokio festivalių Prancūzijoje ir Graikijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau