Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 14, 18:20

Vyčio Jankausko šokio teatras pristato dešimtojo spektaklio premjerą

Gruodžio 19 dieną Vilniuje, Menų spaustuvėje, bus parodytas naujausias choreografo Vyčio Jankausko spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno“.
Vytis Jankauskas
Vytis Jankauskas / Rūtos Biliūnaitės nuotr.

Nuo paskutinio jo spektaklio „Budėjimai“ pristatymo praėjo jau dveji metai – V. Jankausko kūrybos procesas turi savo tempą, priklausomą tik nuo vidinio poreikio kurti.

„Iki šiol sekėsi nepasiduoti pagundai „kepti“ premjeras kuo dažniau. Mano spektakliai gimsta iš vidaus, pamažu auginant jų turinį, kaupiant įvairias dvasines patirtis, refleksijas“, – pasakojo šokio kūrėjas, atlikėjas ir pedagogas.

„Liepsnos virš šaltojo kalno“ – dešimtasis Vyčio Jankausko šokio teatro spektaklis, skaičiuojant nuo 1992-aisiais pasirodžiusio „Triptiko“. Per 18 metų šis teatras įsitvirtino kaip itin savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Šio kelio „žingsniai“ – tikslaus, apvalyto ir išraiškingo judesio kalbą gryninantys spektakliai. Du iš jų: „Nuskendęs slėnis“ ir „Budėjimai“ pelnė „Auksinius scenos kryžius“ už choreografiją.

Dvejus metus brandintas darbas „Liepsnos virš šaltojo kalno“ tęsia V. Jankausko siekį judesiu perteikti egzistencines žmogaus patirtis.

„Kai bandai žodžiais išreikšti šokio spektaklio turinį, yra didelis pavojus, kad tai skambės pernelyg abstrakčiai, apibendrintai arba tiesiog banaliai. Be abejo, tiek turinys, tiek vidinė spektaklio dramaturgija yra labai svarbūs, bet tai nėra istorija, kurią galėtum papasakoti“, – teigė choreografas.

Sąlygiškas judesio „istorijos“ vertimas į žodžių kalbą būtų toks: „Liepsnos virš šaltojo kalno“ pasakoja apie dvasinį žmogaus gyvenimą, kuris susiduria su įvairiais prieštaravimais, išbandymais, neišvengiamais kompromisais. Šaltasis kalnas – pats žmogus su savo apsisprendimais ir pasiryžimais, kuriuos tirpdo įvairių kolizijų liepsnos.

Kaip ir ankstesniuose V.Jankausko spektakliuose, šiame taip pat labai svarbus vaidmuo atitenka plastiniams erdvės sprendimams. Erdvė, apšvietimas, muzika ir judesys – lygiaverčiai dėmenys, choreografinės kalbos „žodžiai“, kurių sąskambiai scenoje gimdo metaforas.

„Liepsnos virš šaltojo kalno“ yra trio. Kartu su Vyčiu Jankausku jame šoka Rūta Butkus ir Tautvilas Gurevičius. Choreografo partneriai scenoje – stiprūs, individualūs, jau savarankiškai kuriantys menininkai.

Muzikinį spektaklio pagrindą sudaro japonų post-roko grupės „Mono“ kompozicijos. Taip pat skambės Juozo Milašiaus ir grupės „Set Fire to Flames“ muzika.

Šokio spektaklio „Liepsnos virš šaltojo kalno“ premjeriniai spektakliai – 2010 gruodžio 19 d. 19.00 val. ir 2011 sausio 26 d. 19 val. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g.6, Vilnius). Bilietus platina Bilietai LT.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą