2015 12 17

Eurolygos pirmojo etapo finiše – dramatiškas „Žalgirio“ pralaimėjimas

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko aukštu akordu užbaigt Eurolygos pirmojo etapo. Ketvirtadienio vakarą kauniečiai po labai atkaklios kovos 72:75 (16:21, 20:13, 22:18, 14:23) nusileido Atėnų „Panathinaikos“ ir C grupėje liko ketvirtoje vietoje.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Didžiąją dvikovos dalį kauniečiai kontroliavo situaciją ir pirmavo, tačiau klaidos ketvirtajame kėlinyje nubraukė visas pastangas. Išsigelbėti šeimininkai galėjo ir paskutinės atakos metu, tačiau Brocko Motumo tritaškis skriejo pro šalį.

Akistata su „Panathinaikos“ nė iš tolo nepriminė pirmojo šių komandų tarpusavio mačo Atėnuose, kai kauniečiai buvo išprausti šaltu dušu 54:91. Nors pirmosiomis dvikovos minutėmis iniciatyvą turėjo Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai, šeimininkai greitai atsitiesė ir perėmė iniciatyvą.

Pirmą kėlinį „Panathinaikos“ dar sugebėjo išsaugoti nežymų pranašumą, bet po pertraukėlės Olivier Hanlano, Pauliaus Jankūnos ir Iano Vougiouko vedamas „Žalgiris“ stipriai truktelėjo į priekį ir įpusėjus dvikovai turėjo dviejų taškų persvarą – 36:34.

Pirmoje rungtynių pusėje Graikijos superklubas strigo klampioje kauniečių gynyboje ir per antrą ketvirtį sugebėjo sukrapštyti vos 13 taškų.

Trečiasis kėlinys – tarsi ant supuoklių. Didesnės persvaros nesugebėjo įgyti nė viena ekipa, o kauniečių gretose individualiu meistriškumu blykstelėjo Lukas Lekavičius ir Martynas Pocius. Visgi tikra kėlinuko žvaigžde tapo ne jie, o Mantas Kalnietis pačioje ketvirčio pabaigoje švystelėjęs taiklų tolimą metimą iš savo aikštės pusės.

Nors kauniečiai ketvirtą kėlinį pradėjo turėdami 6 taškų pranašumą, graikai labai staigiai šį deficitą panaikino ir net išsiveržė į priekį. Dvikovos pabaigoje iniciatyva jau priklausė svečiams. B.Motumas dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau australo metimas aidint sirenai skriejo pro šalį.

„Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 72:75 (16:21, 20:13, 22:18, 14:23).

„Žalgiris“: Olivier Hanlanas 19 taškų, Paulius Jankūnas 13 (11 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Ianas Vougioukas po 9, Martynas Pocius 8, Mantas Kalnietis ir Edgaras Ulanovas po 5, Robertas Javtokas ir Brockas Motumas po 2, Siimas-Sanderis Vene taškų nepelnė, o Kristapas Vecvagaras nežaidė.

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas ir Jamesas Feldeine'as po 14, Saša Pavlovičius 12 (10 atk. kam.), Ognjenas Kuzmičius 8.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 23/42 (54,8 proc.) ir 17/34 (50 proc.),  tritaškiai – 5/16 (31,3 proc.) ir 8/18 (44,4 proc.), baudos – 11/19 (57,9 proc.) ir 17/27 (63 proc.), atkovoti kamuoliai – 28 ir 38, perimti kamuoliai – 9 ir 9, klaidos – 13 ir 17,  rezultatyvūs perdavimai – 10 ir 15, blokuoti metimai – 3 ir 1.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

19:47

Rungtynes kauniečiai pradėjo tokia starto sudėtimi: Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Ianas Vougioukas.

19:49

Pirmieji šiame mače taškus pelno svečiai – pasižymi Saša Pavlovičius. Netrukus Ognejenas Kuzmičius prideda taiklų metimą – 4:0.

19:50

Ianas Vougioukas atidaro šeimininkų taškų sąskaitą – 2:4.

19:54

Gana vangi rungtynių pradžia. Po Pauliaus Jankūno metimo (4:6), tačiau dvi iš eilės atakas rezultatyviai užbaigia Jamesas Feldeine'as ir PAO bėga į priekį – 11:5.

20:01

Savo taškų sąskaitą atidaro ir Martynas Pocius, tačiau Nickas Calathesas taip pat taiklus, o Miroslavas Raduljiča prideda baudos metimą už pražangą prieš Robertą Javtoką. Graikijos klubas grėsmingai priekyje – 13:6.

20:02

Tritaškį pataiko Paulius Jankūnas, bet taikliu metimu vėl atsako Nickas Calathesas – 10:16.

20:05

Kėlinio pabaiga optimistiškėsnė. Po Olivier Hanlano taiklių baudos metimų žalgiriečiai pradeda kvėpuoti savo varžovams į nugaras (16:18), tačiau jau kitos atakos metu tritaškį smeigia veteranas Antonis Fotsis.

20:06

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 16:21.

20:08

Antrą kėlinuką puikiu reidu pradeda Olivier Hanlanas.

20:11

Svečius toliau į priekį traukia Saša Pavlovičius. Serbo dėjimas – 23:18.

20:12

Graikai padarė jau šešias klaidas, kai kauniečiai suklydo tik tris sykius.

20:12

Manto Kalniečio aštrus prasiveržimas – 20:23.

20:13

Dar du taškus pelno Olivier Hanlanas (22:23) ir Aleksandras Džordževičius priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

20:16

Ianas Vougiuokas antru bandymu pelno du taškus iš po krepšio ir pirmą kartą išveda šeimininkus į priekį – 24:23.

20:17

Olivier Hanlanas pataiko labai gražų metimą per varžovo rankas – 26:23.

20:19

Tuomet kauniečiai stabteli ir graikai vėl susigrąžina iniciatyvą – 28:27.

20:21

Ianas Vougiuokas į savo buvusios komandos krepšį ir vėl lygu – 28:28.

20:22

Nicko Calatheso ir Jameso Gisto nuostabi ataka „žemė-oras“ – 30:28.

20:24

Graikai pataiko tik vieną baudos metimą, taikliu metimu iš po krepšio pasižymi Paulius Jankūnas. Žalgiriečiai dar atsilieka – 30:31.

20:26

Mantas Kalnietis vos nepraranda kamuolio, bet situaciją ištaiso Olivier Hanlanas. Kanadietis uždirba pražangą, bet pataiko tik vieną baudos metimą – 31:32.

20:29

Graikų klaida baigiasi uraganiniu „Žalgirio“ išpuoliu. Luko Lekavičiaus savalaikis perdavimas ir Edgaras Ulanovas pelno du taškus su pražanga – 33:33.

20:30

Edgaro Ulanovo baudos metimas taiklus – 34:33.

20:32

Jameso Gisto taiklus tik vienas baudos metimas, o kėlinį puikiu reidu užbaigia Olivier Hanlanas – 36:34.

20:33

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 36:34 (16:21, 20:13).

20:49

Nickas Calathesas pataiko iš toli ir trečio kėlinio pradžioje grąžina persvarą svečiams – 37:36.

20:50

Bebaimis Lukas Lekavičius pataiko iš toli – 39:39.

20:51

Apsigynus, Lukas Lekavičius prideda dar du taškus – 41:39.

20:54

Martyno Pociaus nuostabus reidas – 43:43.

20:55

Martyno Pociaus penktasis iš eilės taškas. Šį kartą gynėjas pataiko iš vidutinio nuotolio nuo lentos – 45:43.

20:59

Lukas Lekavičius pataiko iš toli – 49:45.

20:59

Paulius Jankūnas pataiko ir žalgiriečiai atitrūksta – 51:45.

21:06

Likus kiek daugiau nei 30 sek. iki trečio kėlinio pabaigos žalgiriečiai pirmauja 55:51 ir turi kamuolį, tačiau labai grubiai suklysta Mantas Kalnietis. Miroslavas Raduljiča uždirba pražangą, bet realizuoja tik vieną baudos metimą.

21:08

Kėlinys pasibaigia tiesiog fantastiškai. Nickas Calethesas praranda kamuolį, o jį perėmęs Mantas Kalnietis švysteli iš savo aikštės pusės ir... pataiko – 58:52.

21:09

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 58:52 (16:21, 20:13, 22:18).

21:14

Graikai puikiai pradeda ketvirtą kėlinį ir labai greitai deficitą panaikina. Po Antonio Fotsio taiklaus tritaškio rezultatas tampa lygus – 60:60.

21:18

Olivier Hanlanas pataiko iš vidutinio nuotolio – 62:62.

21:21

Saša Pavlovičius taiklus, tačiau kitoje aikštės pusėje rezultatyviai žaidžia ir Ianas Vougioukas. Vėl lygu – 64:64.

21:23

Fantastišką tolimą metimą per varžovą rankas baigiantis atakai skirtam laikui pataiko Olivier Hanlanas – 67:66.

21:23

Jamesas Feldeine'as atsako tritaškiu, bet du taškus pelno ir Paulius Jankūnas – 69:69.

21:24

Saša Pavlovičiaus trijų taškų vertės bomba – 72:69.

21:29

Likus 30 sek. ir Atėnų klubui pirmaujant 72:71, varžovų gniaužtuose įstringa Olivier Hanlanas. Graikai perima kamuolį.

21:30

Kauniečiai prasižengia prieš Jamesą Feldeine'ą, tačiau šis sumeta abu baudų metimus – 74:71.

21:33

Lieka 13 sek. Dimitris Diamantidis prasižengia prieš Luką Lekavičių. Pirmoji gynėjo bauda taikli, o antroji – ne, tačiau kamuolį po varžovų krepšiu sugriebia Paulius Jankūnas. Visgi įmesti iš po krepšio „Žalgirio“ kapitonui sutrukdo varžovas. Kamuolys atitenka graikams.

21:38

Kauniečiai prasižengia. Dimitris Diamantidis pataiko vieną baudos metimą ir palieka viltį žalgiriečiams, tačiau Brocko Motumo tolimas metimas tikslo nepasiekia. Atėnų klubas triumfuoja – 75:72.