2025-11-08 10:07

Nuostabią pergalę apžvelgęs „Žalgirio“ kapitonas sveikino komandos draugą

Kauno „Žalgirio“ kapitonas po pergalės prieš „Valencia“ akcentavo gerą gynybą ir džiaugėsi komandos draugo karjeros rekordu.

Emocijų vulkanu virtusi Kauno „Žalgirio“ arena serviravo dar vieną krepšinio desertą. Žvarbią rudens dieną į Nemuno salą atvyko svečiai iš saulėtosios Valensijos.

Nė karto Ispanijos vietinėse pirmenybėse šį sezoną dar nepralaimėję Pedro Martinezo auklėtiniai turėjo nuelsiti galvas Kaune – „Žalgiris“ buvo stipresnis 86:77 (18:17, 20:18, 23:23, 25:19).

Kauniečiai nutraukė Valensijos komandos trijų iš eilės pergalių seriją Eurolygoje.

Rungtynėse jų likimą sprendė spalio mėnesio Eurolygos MVP Sylvainas Francisco. Jis rungtynių pabaigoje pelnė 4 taškus be atsako ir įtvirtino žaliai-baltų pergalę.

Po rungtynių rezultatu itin džiaugėsi ir komandos kapitonas Edgaras Ulanovas. Jis šiose rungtynėse jis per 22 minutes pelnė 7 taškus.

„Jie laikėsi koviniu atstumu. Žinojome, kad tai yra itin pavojinga komanda, kuri žaidžia gerą atkarpą Eurolygoje, ACB lygoje yra pirmi. Jie demonstruoja itin rezultatyvų žaidimą, atkovoja daug kamuolių. Manau, tikrai gerai susitvarkėme jais susitvarkėme“, – karštomis emocijomis dalijosi puolėjas.

Paklaustas apie sėkmingą gynybą, kapitonas džiaugėsi geru komandos draugų darbu. Pasak jo, didelę įtaką komandos pergalei turėjo ir sirgaliai. Jie 15 tūkst. vietų areną Eurolygos rungtynėse sklidinai užpildė 25-ąjį kartą iš eilės.

„Sulaikėme juos iki 80 taškų. Kaip yra sakoma, kad jei sulaikai juos iki 80 taškų, turi daugiau šansų laimėti rungtynes. Plius dar žaidėme namuose, kur sirgaliai kūrė nuostabią atmosferą.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Visi atlikome savo darbą, turėjome ir pakilimų bei nuopuolių rungtynių metu, ne viskas vyko sklandžiai, bet kaip komanda gera gynyba laimėjome rungtynes“, – komandos rūbinėje kalbėjo 33-ejų žaidėjas.

„Žalgiris“ visų rungtynių metu bandė atitolti nuo Valensijos komandos. Vis dėlto vis pradedant įgyti solidų pranašumą – ispanai grįždavo.

„Varžovai nuolat reagavo į mūsų sprendimus. Ne mes vieninteliai esame protingi. Visi turi paruošę savo taktinių sumanymų. Turėjome didelę rotaciją ir daug žaidėme. Visi šiandien turėjome tiek pakilimų, tiek nuopuolių. Tai neišvengiamai atsiliepė ir komandai“, – komentavo E.Ulanovas.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas

Paklausus apie komandos draugų nuopelnus, jis atsakė:

„Mes visi, kaip komanda, šiandien geriau susitvarkėme su rungtynėmis, išlikome plane, likome visi kartu. Sylvainas Francisco sulaukė savo momento, Mosesas Wrightas taip pat.“

„Žalgirio“ aukštaūgis M.Wrightas per 24 žaistas minutes pelnė 11 taškų ir atkovojo 10 kamuolių (karjeros Eurolygoje rekordas). Tai yra jo pirmasis dvigubas dublis Eurolygoje.

Tačiau M.Wrightas jį užsitikrino tik antroje rungtynių pusėje, per kurią ir pelnė 9 taškus ir atkovojo 4 kamuolius.

„Pasveikinau M.Wrightą su karjeros rekordu. Pasakiau, kad turėjo puikią antrą pusę. Pirmoje jam buvo sunku įeiti į rungtynes. Jautėsi, kad jis nėra ritme.

Raginome jį likti pasiruošusiu antroje rungtynių pusėje. Tikėjome, kad bus šansų ir bus momentų. Tai bus tikrai paspirtis ateičiai, kad nereikia nuleisti rankų rungtynių metu“, – komandos draugo pasiekimą komentavo E.Ulanovas.

Standings provided by Sofascore

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą