2015 10 21

Antroji nesėkmė: Klaipėdos „Neptūnas“ krito ir Jeruzalėje

Klaipėdos „Neptūnas“ ir toliau Europos taurės turnyre lieka be pergalių. Trečiadienio vakarą Dainiaus Adomaičio vyrai svečiuose 59:74 (16:22, 14:14, 14:21, 15:17) nusileido Jeruzalės „Hapoel“ ekipai.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Algirdo Venskaus nuotr.

Izraelio klubas šiame mače dominavo beveik visas 40 minučių ir, įgiję dviženklį pranašumą, jį išsaugojo kone visą rungtynių laiką.

Nors prieš pat didžiąją pertrauką fantastiško Mindaugo Girdžiūno metimo iš aikštės vidurio dėka „Neptūnas“ buvo sumažinęs deficitą iki 6 taškų (30:36), trečiajame ketvirtyje vėl į priekį šovė Izraelio ekipa.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ dar kartą spurtavo, tačiau „Hapoel“ greitai ir šį entuziazmą atvėsino  bei šventė užtikrintą pergalę.

Prieš savaitę namuose klaipėdiečiai 90:94 nusileido grupės favoritui Stambulo „Galatasaray“ klubui, o Jeruzalės komanda išvykoje 71:92 kapituliavo prieš Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komandą.

„Hapoel“ – „Neptūnas“ 74:59 (22:16, 14:14, 21:12, 17:15).

„Hapoel“: Earlas Rowlandas 17 taškų (6/9 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud., 5 rez. perd., 24 n. b.), Donta Smithas 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 25 n. b.), D‘oras Fischeris 11 (5/5 dvit.), Tony Gaffney 10.

„Neptūnas“: Travisas Baderis 17 (1/2 dvit., 5/9 trit.), Martynas Mažeika 11 (6 kld.), Mindaugas Girdžiūnas 10, Harvey Grantas 9, Arnas Butkevičius 6.

Kiti F grupės rezultatai:
Stambulo „Galatasaray“ – Atėnų AEK (Graikija) 89:65
Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) – Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ 73:78

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

20:02

Šiame mače klaipėdiečiams negalės padėti vienas ekipos lyderių Danielis Ewingas.

20:06

Klaipėdiečiai mačą pradeda tokiu starto penketu: Martynas Mažeika, Mindaugas Girdžiūnas, Arvydas Šikšnius, Donatas Zavackas, Harvey Grantas.

20:07

Lioras Eliyahu pataikė iš po krepšio, tačiau į tai klaipėdiečiai atsakė Martyno Mažeikos ir Mindaugo Girdžiūno tolimais metimais. Pakili mačo pradžia – 6:2.

20:12

„Hapoel“ greitai pabunda ir perima iniciatyvą – 12:9.

20:17

Šeimininkams niekaip nepavyksta atitrūkti. Traviso Baderio pirmasis prisilietimas prie kamuolio baigiasi taikliu tritaškiu, tačiau „Hapoel“ vis dar priekyje – 17:16.

20:20

I kėlinys. „Hapoel“ – „Neptūnas“ 22:16.

20:26

Jeruzalės klubas nemažina apsukų ir pradeda pavojingai tolti – 25:16. Martynas Mažeika gelbsti situaciją, pataikydamas labai sudėtingą metimą su pražanga. Deja, baudos metimas netaiklus.

20:33

Jeruzalės klubas tvirtai laiko rungtynių kontrolę savo rankose, o klaipėdiečius gelbsti tik rezultatyvus Martyno Mažeikos žaidimas. „Hapoel“ priekyje – 31:22.

20:36

Travisas Baderis smeigia antrą savo tritaškį ir „Neptūnas“ atsigauna – 25:31.

20:45

Baigiantis kėliniui Mindaugas Girdžiūnas pataiko fantastišką metimą iš pusės aikštės.

20:45

II kėlinys. „Hapoel“ – „Neptūnas“ 36:30 (22:16, 14:14).

21:15

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Izraelio klubas ir toliau neprisileido savo priešininkų ir išlaikė saugų atstumą. Kėlinio viduryje surengę kelis iš eilės greitus išpuolius žydai pabėgo – 53:41.

21:22

III kėlinys. „Hapoel“ – „Neptūnas“ 57:44 (22:16, 14:14, 21:12).

21:26

Paskutinį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo spurtu ir vėl sumažino atsilikimą iki vienženklio deficito – 48:57.

21:34

Klaipėdiečiams buvo pavykę sumažinti atsilikimą netgi iki 7 taškų, tačiau perlaužti rungtynių nepavyko. Jeruzalės klubas surengė kelias rezultatyvias atakas ir vėl pabėgo – 63:51.