2015 05 19

Kauno „Žalgiris“ sutriuškino Utenos „Juventus“ ir žengė į LKL finalą

Kauno „Žalgiris“ nesunkiai žengė ir paskutinį trečią žingsnį į LKL finalą. Antradienį trečiose pusfinalio serijos rungtynėse namuose LKL čempionai 96:49 (24:18, 26:12, 26:9, 20:10) sutriuškino Utenos „Juventus“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Žalgiriečiai laimėjo seriją 3:0 ir įteikė gražią dovaną rungtynių dieną savo gimtadienį švenčiančiam komandos draugui Vyteniui Lipkevičiui. Svečiams šiame mače negalėjo padėti Arvydas Šikšnius ir Egidijus Dimša.

Pirmajame pusfinalio serijos mače gegužės 13-ąją kauniečiai namuose nesunkiai įveikė varžovus 81:53, o po trijų dienų Utenoje dar kartą pademonstravo puikią gynybą bei šventė pergalę 91:58.

Finale žalgiriečių varžovu bus Vilniaus „Lietuvos rytas“ arba Klaipėdos „Neptūnas“. Šių komandų akistatoje kol kas rezultatas yra lygus 1:1.

„Žalgiris“: Willas Cherry (5/8 dvit., 1/2 trit., 8 atk. kam.) ir Artūras Milaknis (2/2 dvit., 3/4 trit.) po 13 taškų, Artūras Gudaitis ir Vytenis Lipkevičius po 11, Jamesas Andersonas ir Darius Songaila po 10, Siimas-Sanderis Vene 9, Robertas Javtokas 7, Edgaras Ulanovas 6, Paulius Jankūnas, Lukas Lekavičius ir Vaidas Kariniauskas po 2.

„Juventus“: Saulius Kulvietis 12 (5/7 dvit., 0/4 trit., 2/2 baud.), Ovidijus Varanauskas 10, Nikita Barinovas 7, Vaidas Čepukaitis (9 atk. kam) ir Rashaunas Broadusas po 6, Edgaras Stanionis 4, Valdas Dabkus ir Simas Buterlevičius po 2.

Komandų statistiniai rodikliai: dvitaškiai - 30/55 (55 proc.) ir 14/42 (33 proc.), tritaškiai - 6/13 (46 proc.) ir 4/17 (24 proc.), baudų metimai - 18/22 (82 proc.) ir 9/10 (90 proc.), atkovoti kamuoliai - 40 ir 34, rezultatyvūs perdavimai - 19 ir 6, klaidos - 8 ir 21, perimti kamuoliai - 15 ir 4.

Rungtynių eiga:

4 kėlinys. „Žalgiris“ – „Juventus“ 96:49 (24:18, 26:12, 26:9, 20:10).

10 min. Rungtynes baigia R.Javtoko tritaškis – 96:49.

8 min. Visgi šimto taškų žalgiriečiams pelnyti greičiausiai nepavyks. V.Kariniauskas taip pat pelno pirmuosius savo taškus šioje serijoje – 89:47.

5 min. „Žalgirio“ trenerių štabui skiriama techninė pražanga. Žalgiriečiai pradeda galvoti apie naują uždavinį – 100-ąjį tašką (85:45). Netrukus techninę pražangą užsidirba ir S.Kulvietis.

4 min. Žalgiriečiai jau pradeda taupyti jėgas ir galvoti apie artėjantį superfinalą, tačiau ir atleidę vadžias, jie dominuoja abejose aikštės pusėse – 84:44.

3 kėlinys. „Žalgiris“ – „Juventus“ 71:37 (24:18, 26:12, 26:9).

8 min. Po A.Milaknio tolimos bombos – 69:37.

6 min. Nuobodžias rungtynes praskaidrina Valdo Dabkaus ir Artūro Gudaičio susistumdymas. Teisėjai abiems žaidėjams skiria po techninę pražangą. G.Krapikas išlieka ištikimas sau ir siunčia jaunąjį puolėją iš karto į rūbinę.

5 min. G.Krapikas jau visiškai ramus dėl pergalės ir kelialapio į finalą, tačiau ant suolo ir toliau laiko Vaidą Kariniauską. Jis yra vienintelis žalgirietis, dar neišbėgęs šiose rungtynėse ant parketo. Kauniečių persvara nekelia abejonių – 64:37.

3 min. Vaizdas aikštelėje nesikeičia. „Žalgiris“ ir toliau dominoja po krepšiais ir iš lėto didina persvarą – 56:33.

2 kėlinys. „Žalgiris“ – „Juventus“ 50:30 (24:18, 26:12).

10 min. Istorija kartojasi. Žalgiriečiai ir trečiose serijos rungtynėse sužaidžia puikų antrą kėlinį ir sudėlioja visus taškus ant „i“. Kauniečių pasiūlytos spartos „Juventus“ neatlaiko – 50:30.

6 min. Skirtumas šokteli iki 16 taškų. Po netaiklaus E.Ulanovo baudos metimo, kamuolį atkovoja pats mažiausias žalgirietis W.Cherry. Amerikietis pelno du taškus ir dar didina „Žalgirio“ persvarą – 41:25.

5 min. Įpusėjus antram ketvirčiui pataiko R.Broadusas, tačiau čia pat D.Songaila vėl grąžina dviženklę persvarą – 36:25.

4 min. V.Lipkevičius taikliai atakuoja iš toli, A.Gudaitis prideda dvitaškį ir „Žalgiris“ atitrūksta pirmą kartą dviženkle persvara – 33:23.

1 min. S.S.Vene pratęsia nepramestų žalgiriečių baudų metimų seriją – 26:18. Kitoje aiktės pusėje tritaškį įšauna O.Varanauskas – 26:21.

1 kėlinys. „Žalgiris“ – „Juventus“ 24:18.

10 min. Komandos apsikeičia taikliomis atakos, tačiau rungtynių vadžias savo rankose ir toliau tvirtai laiko LKL čempionai – 24:18.

7 min. Vos tik aikštėje pasirodęs V.Lipkevičius pataiko sudėtingą metimą ir didina persvarą – 18:11.

5 min. W.Cherry tolimas metimas – 16:9.

4 min. Po Nikitos Barinovo dvitaškio iš po krepšio – žalgiriečių persvara minimali (8:7), tačiau kitoje aikštės pusėje tritaškį smeigia A.Milaknis, dvitaškį prideda W.Cherry ir šeimininkai atitrūksta – 13:7.

2 min. Keturi iš eilės J.Andersono taškai ir „Žalgiris“ priekyje – 6:2.

1 min.  Runtynes rezultatyvia ataka pradeda šeimininkai – iš po krepšio pataiko „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas. Uteniškių atsakas – Sauliaus Kulviečio taiklus metimas – 2:2.