2022 09 26

Paaiškėjo P.Jankūno įpėdinis: naujas „Žalgirio“ kapitonas – E.Ulanovas

14 metų Kauno „Žalgirio“ kapitono pareigas ėjusį Paulių Jankūną pakeitė Edgaras Ulanovas. Tai po pirmųjų sezono rungtynių atskleidė Kazys Maksvytis.
Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Karjerą po 2021-2022 m. sezono baigęs P.Jankūnas su vieno sezono pertrauka kapitono pareigas ėjo nuo 2007 m. pabaigos.

Vis dėlto 13-ajam „Žalgirio“ numeriui pakabinus sportbačius ant vinies, Kauno klubui teko ieškoti naujojo vedlio.

Juo išrinktas aštuntą sezoną klube pradėjęs E.Ulanovas.

„Jis buvo laikinas kapitonas, kol nebuvo susirinkę visi komandos nariai. Prieš keletą dienų treniruotės metu oficialiai paskelbėme, kad Edgaras – kapitonas, – po rungtynių Klaipėdoje sakė K.Maksvytis. – Manau, kad jis yra vertas to. Jis yra žalgirietis, ilgai žaidė ir tapo tokiu patyrusiu žaidėju, turi vaidmenį. Tikiuosi, kad jis tą vaidmenį gerai išnaudos.“

30-metis puolėjas „Žalgiryje“ su vieno sezono, kurį praleido Stambulo „Fenerbahče“ komandoje, pertrauka Kaune rungtyniauja nuo 2014-ųjų, t.y. aštuntą sezoną.

Tik Mantas Kalnietis tarp dabartinių „Žalgirio“ žaidėjų Kauno klube rungtyniauja ilgiau. Su dviem pertraukomis, veteranas žalgiriečiu yra jau devintą sezoną.

Tik 36-erių įžaidėjui 30-metis E.Ulanovas nusileidžia ir pagal amžių komandoje.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Pirmosios kaip kapitono rungtynės E.Ulanovui buvo pergalingos – puolėjas pelnė 9 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o „Žalgiris“ svečiuose 79:71 įveikė buvusią Ulės komandą Klaipėdos „Neptūną“.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas