2019 08 27

Savikritiškas M.Grigonis: „Tikėsiu tuo iki galo – čempionate viskas bus kitaip“

Dainius Adomaitis savaitgalį perspėjo, kad Marius Grigonis dėl skrandžio problemų dar gali būti patrauktas į užribį 5–6 dienoms, tačiau jau antradienį vienas rezultatyviausių nacionalinės komandos narių bėgo į aikštę kovoti su Čekijos komanda. Ten jis sutiko varžovų superžvaigždę Tomašą Satoranskį, kuris pademonstravo lietuviams savo meistriškumą. M.Grigoniui buvo nelengva vaikytis „Chicago Bulls“ atakų organizatorių, kaip ir visai Lietuvos komandai įveikti Čekiją 82:79.
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vidutiniškai 8,9 taško ir po 5 rezultatyvius perdavimus praėjusį sezoną „Washington Wizards“ rinkęs čekas negailėjo lietuvio.

M.Grigonis iškart buvo mestas į starto penketą ir padėdamas patausoti Mantą Kalnietį, pats stojo gintis prieš T.Satoranskį.

Tačiau varžovas negailestingai kvietėsi į pagalbą porininką ir atakavo Marių su Lietuvos rinktinės centru du prieš du.

Tačiau M.Grigonis nepasidavė. Nors pirmosiomis minutėmis kamuolys nelipo prie gynėjo rankų, jis kovojo iki galo. Sykį net gulėdamas ant žemės jis išplėšė kamuolį ir atidavė jį saviškiams.

„Bravo!“ – šaukė rinktinės suolas.

M.Grigonis neatrodė patenkintas. Jis valėsi prakaitą, kurio prisikaupė netekus tiek daug jėgų dėl sutrikusio mitybos režimo, nukritusio svorio ir dėl skrandžio problemų „pasėdusios“ sportinės formos.

Bet antrajame kėlinyje M.Grigonis jau atrodė atgavęs kvapą. Greitoje atakoje jis nuramino žaidimą, greitai persigrupavo, pradėjo du prieš du ataką, žiūrėdamas čekų treneriui į akis numetė perdavimą Mindaugui Kuzminskui ir šis dėjimu su pražanga tirpdė dviženklį deficitą.

Per 18 minučių M.Grigonis pelnė 4 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Tai buvo toli iki jo 13 taškų vidurkio, tačiau pasaulio čempionate jis bus tikrai geresnis. Žaidėjas taip pat šventai tiki, kad gerokai geresnis bus ir Lietuvos rinktinės žaidimas.

„Sunku, aišku, nei kojų nėra, nei ką. Kažkaip reikės bandyti atsistatyti. Buvo taip gerai, o dabar... Eilinį kartą – rinktinė ir man problemos. Gal čia kažkoks ženklas“, – bandė juokauti M.Grigonis.

– Iš trenerio kalbų atrodė, kad grįšite į aikštę vėliau.

– Pasakė žaisti, tai eini ir žaidi. Jeigu sakysiu „nežaisiu“, tai tada reikės važiuoti namo. Tokia situacija.

– Kokį įspūdį paliko paskutinis draugiškas mačas?

– Slogios rungtynės, todėl labai sunku kažką pasakyti pozityvaus. Stringame patys prieš save.

– Daugiausiai stringate kur?

– Veržiesi, o reikia dar savo komandos draugą apžaisti, vėluoja pagalbos.

Reikia pridėti. Žiūrim, bet turbūt kažkur nesuprantam.

Aš labai negatyviai šneku, bet toks jau esu, kad žiūriu per tą negatyvą.

– Kas nutiko turnyre Pietų Korėjoje? Jau atrodė, kad Lietuvos rinktinės kreivė stabiliai kilo aukštyn.

– Visko gali prisigalvoti. Gal čia kaip tik nuėjome žemyn, kad atsispirtume į viršų? Pažiūrėsime. Manau, čempionate bus visai kitaip. Aš tikėsiu taip iki galo. Viskas bus gerai.

– Ką naudingo galima pasiimti iš mačo su Čekija?

– Reikia mokytis iš klaidų. Turime naudingą medžiagą, tik problema, kad neįsisaviname šitos medžiagos.

– Kas Lietuvos rinktinės žaidime palaiko jūsų optimizmą dėl čempionato?

– Kad laimėjome tris iš eilės (juokiasi.). Nežinau...

Svarbu, kad kovojame iki galo. Pastangos yra, tik kartais ne ten išnaudojome. Ne ten nubėgame, vienas kitam nepadedame.

Aš labai negatyviai šneku, bet toks jau esu, kad žiūriu per tą negatyvą. Buvo gerų dalykų, bet čia jau treneris pasakys.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius