2016 08 13 /2016 08 14

Tiksinti ispanų bomba sprogo: Pau Gasolis pratrūko prieš Lietuvą

Tiksinti ispanų bomba suveikė pačiu nedėkingiausiu metu. O Pau Gasolis siuntė linkėjimus Rimui Kurtinaičiui. Du pralaimėjimai Rio nubloškė Europos čempionus ant prarajos ribos, tačiau Pau su visa Ispanija atsigriebė prieš Lietuvą. Ir kaip reikiant. Lietuva neturėjo vilčių prieš Ispaniją – 59:109 (11:26, 18:22, 16:36, 14:25).
Pau Gasolis
Pau Gasolis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Rio 2016 | Lietuva – Ispanija 59:109 | Grupės varžybos

Suprasti akimirksniu

• Lietuva nusileido Ispanijai net 59:109.
  • Mūsiškiams tai pirmoji nesėkmė Rio per 4 rungtynes.
  • Pau Gasolis per 23 minutes pelnė 23 taškus.
  • „Iš pradžių buvo pikta, paskui pasidarė gėda“, – J.Kazlauskas.

Jonas Kazlauskas jau nuo pirmųjų minučių skėsčiojo rankomis. Lietuvių gynyba prakiuro lyg visai neseniai garsiai apdainuota Argentinos „Tecnopolis“ arena prieš mačą su australais – žaisti nebuvo įmanoma.

Kai 8 kartus per pirmąjį kėlinį suklydusius lietuvius ispanai daužė 26:11, Renaldas Seibutis striktelėjo nuo suolo ir raginimais bandė užvesti komandą. Bet jos nebeprikėlė nei komandos draugų, nei Jono Kazlausko šūksniai ir minutės pertraukėlės.

Lietuviams nesisekė nei užpulti, nei apsiginti. Beviltišką situaciją iliustravo keturi iš eilės ispanų atkovoti kamuoliai per vieną išpuolį antrajame kėlinyje. Nepadėjo net ir 9 Mindaugo Kuzmisko taškai per ketvirtį.

Tuo tarpu Pau Gasolis mėgavosi. Šaltu veidu jis baudė lietuvius tai tritaškiais, tai dvitaškiais su pražanga. Po sėkmingų epizodų 36-erių ispanas net nešyptelėdamas priimdavo komandos draugų sveikinimus. Ko gero, mintyse po kiekvieno taško Pau prisimindavo Rimo Kurtinaičio žodžius: „Tokios formos man būtų buvę gėda eiti į aikštę“.

Įleidęs 17-ąjį tašką į lietuvių krepšį trečiajame kėlinyje, Pau piktai purtė galvą ir netrukus ragino komandos draugus gintis. Veteranas neleido sau atsipalaiduoti.

Dar viena ataka – ir dar vienas P.Gasolio tritaškis. Ir tas pats šaltas ispano veidas.

Kai galiausiai įsūdė trečiąjį iš eilės ir pelnė jau 23-ąjį tašką, Pau pratrūko. Jis ėmė riaumoti aikštėje, skelbdamas lietuviams galą.

V.Dranginio/LTOK nuotr./Pau Gasolis

Vėliau Pau plojimais nuo atsarginių suolo palaikė komandos draugus. Savo darbą jis atliko greitai ir nepriekaištingai – per 23 minutes pelnė 23 taškus (7/9 met.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Kaip lietuviams nesisekė niekas, taip ispanams sekėsi viskas. Net tas pats Ricky Rubio pataikė du pirmuosius tritaškius į lietuvių krepšį, nors per trejas rungtynes Rio iki tol prametė visus septynis.

Beje, ispanai pataikė 16 tritaškių iš 32.

Jonas Kazlauskas jau nuo trečiojo kėlinio vidurio sėdėjo ant atsarginių suolo nuleidęs rankas. 27-ąją minutę jo auklėtinius ispanai talžė 70:40. Tik Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas įpūsdavo kiek gyvybės. Bet stebėti įvykius aikštėje buvo sunku.

V.Dranginio/LTOK nuotr./Lietuvos rinktinė

Ketvirtajame kėlinyje net ir M.Kuzminskas palūžęs baudos metimu vos lietė lanką.

„Kas Lietuvai?! Nei gynybos, nieko!“ – šaukdami stebėjosi užsienio žurnalistai.

Toks tas gniuždantis pirmasis Lietuvos pralaimėjimas. Bet viskas mūsiškiams dar priešaky.

Lietuva: M.Kalnietis 19, M.Kuzminskas 17, V.Kariniauskas 6, D.Sabonis ir A.Juškevičius 5, J.Mačiulis 4, P.Jankūnas, A.Kavaliauskas ir M.Grigonis po 2, J.Valančiūnas (19 min., 0/6 met., 10 atk. kam.), R.Javtokas (11 min.) ir R.Seibutis (11 min.) taškų nepelnė.

Ispanija: Pau Gasolis 23 (23 min.), N.Mirotičius 17, R.Fernandezas 13, F.Reyesas 11, S.Llullas 10, S.Rodriguezas 6, J.Navarro 4, V.Claveras 2.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Jonas Kazlauskas: „Iš pradžių buvo pikta, o paskui pasidarė gėda“

Nusivylęs Mantas Kalnietis: „Negerbiame nei savęs, nei tų, kurie nemiegojo Lietuvoje“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas ir Pau Gasolis

Starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Jonas Valančiūnas.

Pirmosios lietuvių atakos baigėsi klaidomis ir metimu net nelietus lanko. Klydo ir ispanai, bet netrukus prapliupo dviem tritaškiais – 2:6.

Skylėta lietuvių gynyba vertė Joną Kazlauską skėsčioti rankomis – 2:10. Trenerio kantrybė išseko po klaidos aikštės viduryje, kuri baigėsi dviem lengvais Sergio Llullo taškais iš po krepšio – 4:12.

Ricky Rubio pasiuntė rimtą signalą – pataikė pirmąjį tritaškį Rio, nors iki tol per tris mačus buvo prametęs visus 7. Šalto dušo lietuvių stovykloje užsukti nepavyko ir per minutės pertraukėlę – 4:15.

Komandą į priekį ėmė tempti Mantas Kalnietis. Du jo tritaškiai karpė ispanų pranašumą 11:17.

Tačiau Lietuva turėjo rimtų problemų stabdydama Pau Gasolį. Šio išpuoliai atstatė dviženklį skirtumą (11:21).

Bet tai dar buvo ne pabaiga. Po pirmojo kėlinio Lietuva atsiliko net 11:26. Per 10 pirmųjų minučių mūsiškiai prarado net 8 kamuolius.

Antrasis kėlinys

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pau Gasolis

Lietuvą ėmė gelbėti Mindaugas Kuzminskas. Šeši iš eilės jo taškai antrajame kėlinyje atgaivino Lietuvos rinktinės stovyklą (17:28). Nebelaukęs Sergio Scariolo paprašė minutės pertraukėlės.

Bet vaizdas aikštėje pernelyg nesikeitė. Antrojo kėlinio viduryje ispanai per vieną išpuolį net keturis kartus atkovojo kamuolį puolime.

Pirmuosius taškus Rio pelnė Vaidas Kariniauskas, bet lietuvių tai labai neguodė – 19:30. Ispanai draskė mūsiškių gynybą tai prasiveržimais, tai tolimais metimais – 23:37.

Savo pirmuosius taškus olimpinėse žiadynėse pelnė ir Adas Juškevičius (29:39), bet ispanai žaibiškai atsakė jau antruoju Ricky Rubio tritaškiu ir greitu išpuoliu. J.Kazlauskas vėl turėjo kviesti žaidėjus į pasitarimą – 29:44.

Bet nepadėjo ir pokalbiai. Antrasis kėlinys baigėsi katastrofiškai – 29:48. P.Gasolis per 20 minučių pelnė 14 taškų.

Trečiasis kėlinys

V.Dranginio/LTOK nuotr./Marius Grigonis

Atrodo, kad pragarui nebuvo galo. Pau Gasolis paleido tris tritaškius iš eilės ir nebesusitvardęs užstaugė aikštėje – 31:57. Aukštaūgio sąskaitoje jau buvo 23 taškai.

Jeigu Pau nemesdavo į krepšį, tai siųsdavo rezultatyvų perdavimą po krepšiu. O lietuviai, atrodė, jau lakstė po aikštę be vilties akyse – 36:61.

Gyvybės įpūsdavo Mindaugo Kuzminsko ir Manto Kalniečio metimai, tačiau ispanų tritaškiai negailestingai varpė mūsiškių krepšį – 40:70.

29-ąją minutę ispanai pirmavo 80:43. Po trijų kėlinių nebebuvo jokių vilčių – 45:84.

Ketvirtasis kėlinys

Paskutinėje 10 minučių atkarpoje beliko sutvarkyti formalumus. Abi komandos laukė rungtynių pabaigos. 35-ąją minutę Ispanija pirmavo 93:54, o finišavo galiausiai pasiekdama ir 50 taškų žymą – 109:59.

TAIP PAT SKAITYKITE:​

Joną Kazlauską stebina Pau Gasolio vaidmuo Ispanijos rinktinėje

Ispanų baimė: Lietuva gali užkirsti Europos čempionams kelią į Rio ketvirtfinalį