2021 01 28

L.Dončičius įsismarkavusių „džiazmenų“ nesustabdė: „Utah Jazz“ – NBA lyderė

Luka Dončičius pelnė sau įprastą taškų skaičių, tačiau jo pastangos nublanko prieš naujuosius NBA lyderius. „Dallas Mavericks“ (8-10) svečiuose 104:116 (19:32, 29:37, 30:31, 26:16) krito prieš „Utah Jazz“ (14-4), laimėjusią jau dešimtą kartą iš eilės.
Royce'as O'Neale'as
Royce'as O'Neale'as / „Scanpix“ nuotr.

Karščiausia NBA ekipa pasinaudojo „Los Angeles Lakers“ nesėkme Filadelfijoje ir šoktelėjo į lygos viršūnę – tokiam rezultatui, kokį turi „džiazmenai“, neprilygsta jokia kita komanda.

„Mavs“ neišgelbėjo net ir solidus L.Dončičiaus žaidimas. Slovėnas per 34 minutes pelnė 30 taškų (11/17 dvit., 2/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Jaunasis Dalaso talentas nublanko prieš galingą dublį surinkusį ir baudos aikštelėje dominavusį Rudy Gobert'ą (29 taškai ir 20 atkovotų kamuolių) bei net 16 (iš 41) „Jazz“ tritaškių, kuriuos geriausiai šaudė australas Joe Inglesas (7 iš 11).

Rezultatyviausiai Jutos ekipos gretose žaidė 31 tašką surinkęs ir štai šitaip Kristapą Porzingį klaidinęs Jordanas Clarksonas:

Viską savo kelyje šluojanti Jutos komanda įtikinamą persvarą susikrovė dar antrajame kėlinyje, kai atitrūko 21 taško skirtumu (48:27).

Po ilgosios pertraukos skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs ir 25 taškus (98:73), o „Mavericks“ skirtumą iki respektabilaus sumažino tik antroje ketvirtojo kėlinio pusėje.

„Džiazmenai“ laimėjo nepaisant to, jog žaisti negalėjo jų lyderis Donovanas Mitchellas, praėjusiame mače patyręs smegenų sukrėtimą.

Kol „Jazz“ džiaugiasi buvimu NBA viršūnėje, Dalaso klubas Vakarų konferencijoje rikiuojasi vos 11-oje vietoje.

„Jazz“: Jordanas Clarksonas 31 (7/10 dvit., 4/11 trit., 7 atk. kam.), Rudy Gobert'as 29 (11/20 dvit., 7/11 baud., 20 atk. kam.), Joe Inglesas 21 (7/11 trit., 8 rez. perd.), Mike'as Conley 17 (3/8 trit., 6 rez. perd.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 30 (11/17 dvit., 6 rez. perd.), Timas Hardaway 19 (4/6 trit.), Kristapas Porzingis 18 (8/18 metimai).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas